10 dimenzí – 10 realit – 10 perspektiv vnímání

Říká se, že pravda je jenom jedna. Ale znáte to, zároveň se taky říká, že každý má svou pravdu. A aby to nebylo málo, ještě se říká, že pravda vítězí. Jenže která PRAVDA vlastně?

Takže, jak to tedy je?

95673dc6f670b4159038f036c44b3f30Pravda je jen jedna a zároveň má každý svou pravdu. Je to možné, protože každý má svou pravdu, která je součástí té jedné jediné pravdy. A klidně to dokonce může být i tak, že dvě zdánlivě si odporující pravdy mohou být pravdivé zároveň a ještě být součástí jiné pravdy.

Jde vám z toho filosofování hlava kolem? Ani se nedivím. V reálném životě na to ovšem narážíme neustále.

Řekněme, že záleží na tom, z kterého patra se na nějakou věc díváme. Je logické, že pokud se dívám z přízemí, vidím jiné věci, než když se dívám z 12. patra, nebo dokonce nad vším letím letadlem.

Jestliže žiju na úrovni 3. dimenze, je život hodně složitý. Realita je rozložena na spoustu oddělených částí – jiných osob, věcí, situací… Souvislosti mezi nimi jsou vidět jen velmi málo. Řešení problémů je náročné a vyžaduje množství času a aktivity. V této úrovni jsme schopni např. vnímat, že když se nenajíme, máme hlad. Když nebudeme jíst dlouho, můžeme zeslábnout a onemocnět. Dokonce můžeme i vidět, že některé jídlo dělá našemu tělu dobře, po jiném je nám třeba špatně.

Pokud postoupíme o patro výš, můžeme najednou vnímat i jiné souvislosti mezi jídlem a naším tělem. Do hry vstupuje vnímání energií. Najednou si uvědomujeme, že např. vajíčka slepic z klecového chovu nebudou pro naše tělo stejně prospěšná jako vajíčka slepic chovaných a krmených přirozeně. Nebo nám dojde, že naše fyzické zdraví souvisí s naší psychikou. Taky cítíme, že jsou zde i jiné energie než jenom elektřina.

A tak můžeme postupovat schůdek po schůdku. V každém patře bude naše vnímání jemnější a budeme vnímat více souvislosti mezi zdánlivě oddělenými věcmi. V čím vyšším patře budeme, tím bude naše realita méně složitá, vše bude více propojené a řešení všeho bude tím pádem jednodušší.

Vnímám vše jako pyramidu. Nejnižší dimenze má širokou základnu, realita je rozložená. Nahoře se vše sbíhá do jednoho bodu, kde je vše na jednom místě zároveň. To je Bůh -Zdoj všeho.

Ačkoliv žijeme všichni ve hmotném světě 3D reality, naše duše nevibrují vždy na stejné úrovni. Kromě většiny duší, které vibrují na úrovni 3D a žijí jen tuto 3D realitu, je zde spousta duší, které vibrují na úrovni 4.-12. dimenze. To znamená, že jsou zde na jednom místě osoby, které jsou z 10 různých dimenzí a se dívají na tutéž planetu, tentýž svět, z 10 různých pater.

Když se potkají duše, které žijí ve stejném patře, úžasně si spolu rozumí. Jejich realita je stejná, vidí stejné souvislosti, věci jim do sebe zapadají. Je to jejich pravda, pro kterou nalézají ve svém životě důkazy.

Když ovšem své životní zkušenosti chtějí spolu sdílet duše z od sebe vzdálených pater, může nastat problém. Řekněme, že se potká duše z 11. patra s duší ze 4. patra. Obě jsou láskyplné a mají radost, že se potkaly, protože cítí sounáležitost. Bydlí přece v jednom domě, na kterém jim záleží! Chtějí si v rámci sousedské lásky dokonce pomáhat. Jenže, ouha! Když se mají shodnout na konkrétním způsobu, nejsou schopny se dohodnout.

Pohledy a řešení, která navhuje horlivě duše ze 4. patra, se zdají duši z 11. patra příliš těžkopádná, složitá, namáhavá a zbytečně zdlouhavá. Jen při pomyšlení na tento způsob už se cítí unavená a energie jí klesá. Snaží se proto přednést svůj návrh a ukázat, že vše je vlastně velice jednoduché, že vše má společného jmenovatele a tím pádem i prosté a rychlé řešení. Ovšem duše ze 4. patra tomu nevěří. Není schopna uvěřit něčemu, co nevidí, nevnímá. Řešení, která nabízí sousedka z 11. patra jí příjdou příliš fantastická, bláznivá, nedůvěryhodná a možná až nebezpečná. Necítí při pomyšlení na tento způsob řešení vůbec pevnou půdu pod nohama a dospěje k závěru, že sousedka z 11 je “mimo realitu”.

A má pravdu. Vlastně obě mají pravdu. Každá z nich je mimo realitu té druhé. Každá má svou pravdu, která je platná a použitelná v jejich realitě, v jejich úrovni vnímání, v jejich dimenzi. Zároveň ale obě pravdy platí zároveň a jsou součástí jedné jediné BOŽÍ PRAVDY.

Co z toho vyplývá pro náš každodenní život? Když se prostě nejste s někým schopni shodnout na perspektivě, kterou se díváte na svět, nelamte to přes koleno. Je to prostě soused z jiného patra a netlačte se do spolupráce a blízkého vztahu. Raději si na sdílení a spolupráci vyberte někoho ze stejného patra. Uvidíte, že vám to půjde jako po másle. A pokud chcete ve svém životě růst, ideální je pro vás navázat vztah se sousedem, který bydlí o jedno patro výš. Přinese vám do života nové vhledy, nová řešení a bude pro vás srozumitelný a důvěryhodný.

Stejně tak pokud chcete pomáhat růst ostatním, nejlépe můžete předat své vhledy a zkušenosti těm, kteří jsou vibračně jen něco níž než vy a jsou připraveni postoupit dál. S těmi vás to bude těšit a budete mít ze sdílení radost. Pokud se budete snažit “vytáhnout nahoru” někoho z nižších pater, nebude vám rozumět, vás to nebude bavit a budete ztrácet energii.

A pokud se vám stane, že jste si přestali najednou rozumět s někým, s kým jste si předtím rozuměli, že vám nic nedává vztah, který byl pro vás předtím obohacující, mohlo se stát, že jste se přestěhovali do vyššího patra a ani jste si toho nevšimli, zatímco váš přítel zůstal stále na stejném místě a nechce, nebo se zatím nemůže stěhovat. Znamená to, že je čas jít dál a najít si nové přátele, s kterými vás opět bude život bavit a sdílení vaší reality vás bude obohacovat a naplňovat.

(c) Iva Uhlířová 2014. Článek smí být dále šířen a kopírován jen v neupravené podobě a pro nekomerční využití. Podmínkou je uvedení autorky a zdroje článku s aktivním odkazem.

Zdroj: http://www.benodis.cz/

10 myšlienok na “10 dimenzí – 10 realit – 10 perspektiv vnímání

 1. Súhlasím že záleží na uhle pohľadu ,ale veľkú úlohu hrá aj naše ego ktoré tvrdo obhajuje svoje , a pravdou je že to čo je dnes pravdivé zajtra môže byť omylom. Je to krásne napísané a prirovnane.
  Krásnu Nedeľu Želám.

  Páči sa mi

 2. Presne tak…veci, ktoré sme vnímali svojim spôsobom , časom budú už pre nás vyzerať inak, lebo svojim myslením a rozvíjajúcim sa vedomím zmenia náš pohľad na ne. A tak to má byť…každé obdobie života je pre nás dôležité, lebo prinesie iné pochopenie a poznanie .

  Pekný zvyšok večera aj tebe priateľu. 😉

  Páči sa mi

 3. Ak si srdečný človek ..máš zelenkavú auru vibruješ na 4 úrovni..ak si umelec, tvorivý človek, máš modrú auru si na 5 úrovni a z tohoto aspektu aj vnímaš veci inak.Ľudia na 3 úrovni sú egoisti, túžiaci silno po moci, ovplyvňovaní druhých, sebectve…vyžarujú na žlto.

  Páči sa mi

  1. Každá úroveň má 7 pod úrovní…tak aj niektorých ľudí cítim, že sa nachádzajú buď vo vyšších, alebo nižších pod úrovniach…aura sa mení aj emóciami..Občas som tiež u seba videla viac žlto-zelenú a niekedy zeleno-modrú a viac krát zelenú….záleží ako vibračne kolíšeme.

   Páči sa mi

 4. Mojko a k čomu ti to bude? Mne známa tvrdí, že som uletená, že som už vo vyšších dimenziách a veľa ľudí mi potom nerozumie, ale ja ten pocit nemám a je mi jedno či som v 3D -4D alebo 5D…v 4D sa učíme vnímať iné energie, máme iný pohľad na veci, sme otvorený sebe samému, neodmietame duševný rozvoj..ak si tomuto naklonený si na tejto úrovni.

  Páči sa mi

 5. Hlási sa indigo (neviem, či to tak môžem nazvať, nakoľko sa to fyzicky nedá definovať, lebo je to iba energia frekvencie) – 6.čakra (6D) – Pravda ako taká neexistuje. Všetko je iba ilúzia nášho uhlu pohľadu 🙂 Sme spojený so všetkým, lebo sme všetko – každá emenácia tvoriaceho principu … Prejavy všetkých 3 aspektov nášho bytia – Lásky, Sily, Inteligencie 🙂

  Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: