Když skončí den, spíme. Ve skutečností trávíme plnou třetinu života spánkem, což je brilantní součástí Božího plánu, protože spánek otevírá celý nový svět, aby nám mohl sytit, informovat a rozšiřovat duši. Ve spánku si naše vědomá mysl dává pauzu a dovoluje naší podvědomé mysli, aby za ni převzala otěže. Jeden z primárních způsobů, jímž se projevuje naše podvědomí, jsou sny.

O interpretaci snů existují stovky teorií a zpracovaly se o nich tisíce studií. Já sama jsem interpretaci snů studovala, četla jsem o ní, dělala výzkumy, a také jsem ji vyučovala. Z větší části věřím, že teorie gestaltu (to je jeden z psychologických přístupů, vzniklých v Německu) se pravdě blíží nejvíce. Podle této teorie jsou všechny prvky vašich snů součástí vás samých, a jsou odděleny v podobě symbolů, abyste je mohli zkoumat a pracovat na nich. Sny se dělí na tři kategorie: odreagování neboli vypouštění přetlaku, přání a prekognice, vědění věcí předem.

Odreagování ve snu vypadá tak, že vaše podvědomí vypouští všechny emoce, s nimiž se vaše vědomá mysl nevyrovnala a nevyjádřila je. Když se vám zdá sen, který je o nějakém zvláště silném citovém hnutí – vzteku, zármutku, vášni, strachu, zmatku, zahanbení – je to signál z vašeho podvědomí, že je čas se s tímto citem utkat a v hodinách bdění ho vyřešit. Odreagovací sny jsou ohromný bezpečnostní ventil. Mohou být také velmi nápomocným, vodítkem k nějaké důležité nedokončené citové záležitosti, která vyžaduje vaši pozornost.

Sny – přání jsou přesně to, co tento výraz říká — někdy, jak se praví v jedné krásné písni, je sen skutečně přáním, které formuluje vaše srdce, zatímco vy spíte.

Před lety mi jedna nešťastně vdaná klientka vyprávěla o snu, v němž se ocitla sama s Robertem Redfordem. Byli v krásně zařízeném obývacím pokoji, on měl na sobě smoking, ona splývavé plesové šaty, oba ve stylu filmu Velký Gatsby, a tančili spolu valčík. Ještě když mi o tom vyprávěla, byla trochu bez dechu. Jsem sí jistá, Že v sobě chovala nepatrnou jiskřičku naděje, že jí potvrdím, že je osudem předurčeno, aby byli ona a Robert Redford spolu.

Skutečný význam toho snu vyšel najevo, když jsem se jí zeptala, jak se v tom snu cítila, když s ním tančila valčík. Odpověděla: „Hezká. Půvabná. Milovaná. Žádoucí. Bezpečná.” Všechny pocity její duše toužila prožívat, ale manželství jí je nedokázalo nabídnout. Když se nedopustíme chyby a nebereme sny – přání příliš doslovně, mohou vrhnout neocenitelné světlo na přání, která jsme možná ještě ani samí pro sebe neoblékli do slov.

Například sexuální sny vůbec nemusí být nezbytně o sexuální touze, nebo o tom, že pro nás má partner ze snu nějakou, kdesi v hlubinách duše pohřbenou, přitažlivost. Většinou je v nich obsažena touha po větší důvěrnosti a důvěrné blízkosti v životě, což vůbec nemusí být blízkost tělesná.

Sen o novém domě neznamená, že byste měli ráno vyskočit z postele a vyvěsit na svůj dům cedulku „Na prodej.” Může to znamenat, že je něco ve vás, u vás nebo o váš (konec konců, vy tvoříte to, kde bydlíte, bez ohledu na to, v jakém domě to je), co toužíte změnit. Sen o tom, že rodíte, rozhodně není náznakem či pobídkou, že máte okamžitě přijít do jiného stavu. Ten nový život, který jste porodila, to může být váš život, může to být nějaký výborný nápad, který co nevidět přinese plody, nová duchovní hloubka, kterou jste v sobe začali odhalovat. Soustřeďte se vždycky spíš na celkový pohled z výšky a v souvislostech, nei na podrobnosti svých snů – přání. Překvapí vás, jak mnoho se můžete naučit o sobě a o tom, co sí doopravdy přejete.

Třetí typ snů, prekognice, neboli vědění věcí předem, znamená sny, které předpovídají některé momenty v budoucnosti, budoucí rozhovory nebo události. Už jsem přestala počítat ty klienty, kteří mi kdy řekli: „Já ve snech nedokážu předpovídat budoucnost — nejsem žádné médium.” Ale na to nemusíte být médiem.

Nezapomeňte, že vaše duchovní mysl zná váš Životní náčrt. Ona ho vytvořila. Takže nikdy nepodceňujte, čeho všeho jste ve spánku schopni. Pokaždé, když se vám bude zdát sen, o kterém si myslíte, že by mohl být nějakou předpovědí, zapište si ho a zápis někam, uložte. Když si z toho uděláte běžný zvyk a budete trpěliví, čeká na vás magické překvapení.

Z knihy  Sylvia Browneová CESTA NA DRUHOU STRANU

Reklamy