Povaha podvědomé mysli

Podvědomá mysl je úžasný nástroj – neomezený a neocenitelný prostředek, který si může každý z nás naprogramovat a s jeho pomocí vyprodukovat neomezené množství dobra. Dokonce i teď, při čtení této knihy, řídí podvědomá mysl bezpočet automatických funkcí mysli a těla, zejména ty, kterých si nejste vědomi a které pokládáte za samozřejmé.

Jakmile předáte podvědomé mysli zprávu, nikdy ji nepropustí, dokud si vědomě o její uvolnění neřeknete. Nazývám ji „velký počítač“. Podobná elektronickému počítači nedělá žádná rozhodnutí, pouze jedná podle zadaných příkazů a vestavěných programů. Je naprogramována vědomou myslí přes snímací mechanismy těla a také naším myšlením a cítěním (emocemi). Velmi horlivě, výkonně a precizně pak toto programování reprodukuje v našem těle, v mysli a ve všech našich záležitostech. Pracuje spolehlivě jako osobní počítač.

Měl jsem klientku, která mi vyprávěla o svých zmatcích a obtížích. Někdy její život probíhal příznivě, jindy jako by byl jeden velký zmatek. Pomocí SRT jsme zjistili, že měla v podvědomí uloženou informaci, kterou pronesl nějaký dospělý člověk, když ve věku devíti měsíců spadla ze schodů. Tento člověk vyjádřil starost, jestli nebude mozek dítěte poškozen.

Podvědomá mysl rozrušeného dítěte pak toto prohlášení registrovala ne jako možnost, ale jako skutečné poškození mozku. Všichni samozřejmě víme, že člověk s poškozením mozku nebude žít normálně, a tak se život této ženy přesně přizpůsobil informaci v podvědomí: někdy fungoval a jindy ne. Kontrolou podvědomí jsme zjistili, že ve skutečnosti k žádnému poškození mozku nedošlo.

Vyčistili jsme tuto informaci a zkontrolovali jsme, že je opravdu vymazána. Potom jsme naprogramovali podvědomí pozitivními zprávami o perfektním a dokonale fungujícím mozku nastaly v životě této klientky obrovské změny. Neviděla to pouze ona, ale mnoho jejích přátel si všimlo, že se z ní stal úplně jiný člověk.

Podvědomá mysl reaguje na příkazy, které jí dáte. Pomocí SRT si ji můžete zpřístupnit a odstranit staré programy nebo  podle přání přidávat nové. Jakmile je příkaz zadán, vnitřní mysl z vesmíru přitáhne a aktivuje všechny potřebné prvky, aby se daná myšlenka mohla manifestovat. Postupně, jak si budete uvědomovat moc, s níž jste schopni restrukturovat zprávy podvědomé mysli, můžete jí začít dávat příkazy, které přinesou pozitivní výsledky.

Jako děti jste se setkávali s mnoha myšlenkami, které jste přijímali bez pochybností či výhrad. Mnohé z nich jsou však dnes zastaralé a neproduktivní. V dospělosti, se schopností rozlišovat, byste pravděpodobně mnohé z těchto představ nikdy nepřijali. Navíc jste tehdy mnoha informacím vůbec nerozuměli, takže jste přijali a vzali za své také spoustu mylných a iracionálních představ. Pro vás jako pro člověka i pro váš vyvážený a uspořádaný život to může být velmi škodlivé.

Církve Nového myšlení obvykle běžně uznávají, že „Myšlenky vědomé a podvědomé mysli přinášejí výsledky, které se jim podobají.“ Myšlenky vědomé mysli však „tvoří k obrazu svému“ POUZE tehdy, když není podvědomá mysl přesvědčená o opaku. Pokud máme ve vnitřní mysli konfl iktní informace nebo přesvědčení, musíme je nejprve zrušit nebo odstranit a teprve poté můžeme zakládat myšlenky nové, které nám nakonec přinesou požadované výsledky. Mnoho lidí vidí, že se věci nedějí tak, jak by to pro ně bylo nejlepší. Ale jen málokdo si uvědomí, že v jeho podvědomí možná existují přesvědčení, která mu dobro blokují.

Cesta ke svobodě R. Detzler

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: