Keď nás sny učia…

„Každý, kdo dokáže snít a pamatovat si sny, je schopný učit se ze snů, je schopný zapojit vědomý náhled a jednání do nevědomého obsahu zážitku ze snu.
Každý jednotlivec, který dokáže vidět rozličné podmínky po dobu zážitků, které procházejí rozličnými vědomími jednotlivce (rozličné úrovně aktivní ve snu), se může i poučit z těchto lekci. Může z nich získat pravdy, které se ukazují jednotlivci prostřednictvím jednotlivých složek jeho vědomí.”

Nesní nikdo, kdo není schopný interpretovat sny a učit se z nich.
Posádka každého člověka má svého kapitána, který musí jako kapitán jednat, když se jeho posádka objeví ve snu.

Pro lepší pochopení snů na úrovni těla můžeme lidské tělo přirovnat k lodi. Loď je velký stroj. Má trup, motory, pohonnou jednotku, paluby, kotvy atd. Některá z těchto zařízení musejí být obsluhována posádkou. Další části zařízení lodě mohou být používány pasažéry, např. záchranné vesty. Některé zařízení slouží zase jiným zařízením, jako například nouzové okruhy, rozvaděče oleje nebo automatický
pilot. Ve snech tělo snícího předkládá své funkční problémy tak, jako mašinérie lodě zaměstnává ty, kteří se na ní plaví.

Loď je ovládána posádkou. Její členové jsou vycvičeni, aby ji udržovali v činnosti den co den, což často činí automaticky. Někdy ale vznikají rozpory v rozkazech, a oni si musejí ujasnit rozdíly mezi svými povinnostmi a rutinou. Někdy dostanou zboží nebo přijdou do kontaktu s pasažéry, s kterými nevědí, co dělat, a musejí se zeptat důstojníka. Jindy jsou zaskočeni poruchou stroje nebo bouřkou a musejí žádat o pomoc vyšší autoritu. Někdy jsou k posádce přiděleni noví členové se schopnostmi nebo výstrojí, o jejichž existenci posádka dosud nevěděla.

Cayce se často vyjadřoval o podvědomých silách snů, jako by se někdo vyjadřoval o posádce na lodi. Tyto síly vystupovaly ve snech velice často, buď předkládaly problémy svého vlastního fungování, anebo předkládaly speciální informace, které obdržely od svého vlastního radaru mimosmyslového vnímání. Jazyk těchto sil je charakteristicky znakový, něco jako dialekt plný solí a obrazná řeč námořníků. Podvědomí snícího, jeho skryté struktury, zvyky, kontroly, mechanismy, komplexy, formule, užívají vlastní paměťové představy a obrazy snícího, aby dosáhly splnění
účelu. Někdy může posádka podvědomí dát „stroji těla” zkušební okruh snů, aby je tak připravila na nastávající práci….Edgar Cayce..z knihy Vo svete snov.

Najmenšia púšť. Najneobvyklejšie púšte na svete

Keď opisujem svoje sny môjmu manželovi, krúti hlavou a posiela ma do Pezinka, nech sa idem liečiť. On sám spí tvrdo a nepamätá si svoje sny ani to, či sníva. Minulý týždeň som mala sen so svojou bývalou spolužiačkou zo základky. Išli sme do pivnice u mojich rodičov. Na posledných schodoch sa začala prepadávať a pohlcoval ju piesok. Rýchlo som ju chytila za ruku, ktorá bola ešte nad pieskom a ťahala ju von. Videli sme ako sa pivnica do 3/4 zasypala pieskom. Ešte som nohou ten piesok odsúvala, aby sme mali nejaký priestor.

Každá osoba vo sne má určitú úlohu, ktorá charakterizuje význam sna. V mojom sne ma podvedomie varuje, že mentálna sila, teda kapitán lode je sťahovaný do hĺbky niečím ťaživým(piesok), čo ma môže pohltiť a vynoriť sa z týchto pudových myšlienok môže byť ťažké. Podľa snára Meda môže ísť aj o dlhšie obdobie ťaživých myšlienok. Rozmýšľala som, čím žijem a najskorej som si to vyložila tak, že situácia, ktorá sa práve deje: diskriminácia, manipulácia, tlačenie do očkovania a všetok informačný boj ma sťahuje dolu. Ak to nesledujem, som spokojná so svojim životom, ale ak začnem situáciu sledovať, ubíja ma to silno.

Lenže nechápala som rolu mojej spolužiačky, koho predstavovala. Včera mi to konečne zaplo. Ona má postihnuté dieťa a dom u rodičov ukazuje, že sa to týka moje rodiny, niekoho osobne blízkeho. Sesternica čaká dieťatko, poslala mi foto s bruškom a ja som zachytila energiu toho malinkého. Bola to zvieravá energia plačúceho dieťatka ako keď trpí. Hovorím si , nech sa mýlim a nech je to zdravé, krásne bábätko. Termín sa blíži a za chvíľku sa narodí.

Vyčítala som si, že som nemala pozerať bruško, niekedy je lepšie nevedieť dopredu veci. Už keď nás prišli volať na svadbu, videla som záblesk svetla v jej lone a potešila som sa, že skoro otehotnie. U jej sestry mi bolo tiež ukázané popredu, že otehotnela. Videla som krásnu žiaru v jej lone, dušička dieťatka mi dala znamenie. Potešila som sa, že moje videnie, že bude mať dieťatko bolo správne, aj keď umelým oplodnením všetky vajíčka pomreli a ona bola nešťastná, či budú mať detičky.

Myšlienka na jej bábätko ma naozaj ťaží a preto sa prihováram, nech sa im narodí krásny zdravý chlapček …to si najviac želám.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: