Spánková dezorientácia

Určite sa vám už veľa krát stalo, že ste sa zobudili a boli ste dezorientovaný v čase, priestore. Tento týždeň sa mi to stáva pravidelne. Predvčerom som večer zaspala pri telke na chvíľu a zobudil ma silný vietor a ja som bola v šoku, nevedela som kto som , kde som, prečo tu som..chaos v hlave, no do 2 minút som sa zorientovala. Druhý deň ráno vstávam do práce a zase neviem, aký je deň prečo vstávam, či idem do práce, čo ma čaká. Po chvíli prepnem do iného módu a už mi svitá v hlave, že idem do práce. Dnes ráno zase to isté..prečo vstávam, kam idem, ´koho zastupujem, aký je vlastne deň?

Lenže, ak sa niečo deje častejšie, už spozorniete. Čo mám v hlave, že sa strácam po zobudení? Kde moja duša, či duch cestujú do akých rovín, že to vo mne takto pôsobí po zobudení? Hľadala som na googli o spánkovej dezorientácii a našla som štúdiu. Prekopírujem to sem..hádam sa niekoho nedotknem, keďže stránky vznikajú a zanikajú.

Spánková porucha – opitosť

Výskum skúmal spánkový cyklus 20 000 ľudí a zistil, že za posledný rok sa stretlo s týmto javom minimálne 1x za týždeň až 15% ľudí. Stalo sa to už niekedy aj vám?

Spánková porucha, ktorou v posledných rokoch trpí až1 zo 7 ľudí, vedci nazvali tzv. „spánkovou opitosťou“. To, či medzi nich patríte aj vy, zistíte veľmi jednoducho.

Táto porucha je charakteristická tým, že človek pociťuje ihneď po prebudení veľmi silnú zmätenosť. Nejde o bežné situácie, ktoré ráno zažíva každý z nás, ale o skutočný pocit časovej i priestorovej dezorientácie.

Ľudia trpiaci tzv. „spánkovou opitosťou“ najčastejšie popisujú nasledovné príznaky:

 • nevedia, kde sa prebudili (dôvodom samozrejme nie je nadmerná konzumácia alkoholu)
 • ešte niekoľko minút po prebudení nevedia, aký je deň
 • nedokážu si vybaviť, aké úlohy na nich dnes čakajú
 • veľmi častým javom je tiež to, že si zvuk budíka mýlia so zvonením telefónu, a tak zvoniaci budík namiesto vypnutia „zodvihnú“

Najčastejšími príčinami „spánkovej opitosti“ sú pritom nedostatok spánku, prechod do iného časového pásma, či dlhodobo zvýšená hladina stresu.

Po nútenom prebudení táto porucha dokonca v niekoľkých prípadoch viedla k násilnému správaniu, na ktoré však skúmaní ľudia v priebehu niekoľkých minút zabudli.

Zistilo sa tiež, že až 1/2 ľudí, u ktorých sa vyskytla „spánková opitosť“, súčasne trpela aj nejakou inou spánkovou poruchou, alebo užívala lieky ovplyvňujúce duševný stav, ako napríklad antidepresíva.

Čo sa týka spojitosti „spánkovej opitosti“ a psychických ochorení, zdá sa, že je jednoznačná. Čísla totiž hovoria, že:

 • 37% ľudí, u ktorých sa vyskytla „spánková opitosť“, trpelo depresiou, záchvatmi paniky alebo úzkostnou poruchou
 • 31% ľudí, u ktorých sa vyskytla „spánková opitosť“, práve užívalo antidepresíva

Dokázalo sa však, že rovnako ohrození nie sú len ľudia s nedostatkom spánku (menej ako 6 hodín), ale rovnako aj s jeho prebytkom (ľudia, ktorí spali denne viac ako 9 hodín).

Maurice M. Ohayon, ktorý celú štúdiu viedol, na záver dodáva: „Tejto spánkovej poruche sa doteraz nevenovala veľká pozornosť, no vzhľadom na to, že sa u ľudí začína vyskytovať čoraz častejšie, je nevyhnutné preskúmať ju dôslednejšie.“

Stalo sa vám už niekedy niečo podobné?

Zdroj článku: spring

—————————————————————————

Lenže do toho “moje Ja” nezapadá, netrpím úzkosťami, ani depresíva neužívam a teraz som v miernom chaose, lebo som si naplánovala veľa vecí, ktoré potrebujem urobiť, ale to by som tomu nepripisovala. Od slnovratu v sebe vnímam spokojnosť života, užívam si to..vnímam toto obdobie s otvoreným srdcom.

Viem, že sa menia energia, cítim to na impulzoch v hlave, ktoré s bežnou bolesťou hlavy nemajú nič spoločné. Vidím , že v tom čase mám aj rozšírený kanál z korunnej čakry a že vibrácie napínajú nervové vlákna. Táto transformácia našich tiel prebieha už dlhšie a vnímavý jedinci to pociťujú na sebe. Píšem ráno kamoške o svojej dezorientácii a že ona to tiež teraz máva a že je to súčasťou vibrácii a transformácie vedomia. Takže nie som mišuge, čo som rada, lebo ak príde niečo neznáme, vyvoláva to v nás strach a spozornieme.

Ak aj vy teraz zažívate niečo podobné, kľudne sa podeľte sa, nech nám udičky do tých našich skladačiek pekne pozapadajú. :o)

Nech Vás sila ducha sprevádza cestou srdca k poznaniu seba samého

a skutočnosti .

anitraM

12 myšlienok na “Spánková dezorientácia

 1. Čawko Maťa……….
  Ide ma rozhodiť , už dva týždne som nevedel poriadne spať , chodila mi do snov dievčina oblečená v šatách z 50tych rokov , myslel som si , že je to z tepla , či zo sledovania Poirota , či slečny Marphlovej od Agáty Christie………no nie to sa so mnou lúčila kamárátova mamina a odkazuje pre svoje deti skrze mňa……….dnes sa mi dokončila mozaika a všetkému chápem………už by som mal spať jak zarezaný , no keď zaspím , či sa mi drieme , útočia na mňa jej myšlienky a odkazy pre jej deti………. už som z toho na prášky………..tak rád by som bol sám so sebou a nie s niekým pre niečo …………..myslím na jej skon , no zároveň sa ako odkazovač snažím odovzdať odkaz ………infinity…………nekonečná…………… som vyčerpaný , unavený , cítim pietu , smútok……..prečo JA???????????? ……nie som Svätý ani Lumen , ani nijaký vizionár……….. pokúšam sa takto odpútať a vypnúť a zaspať………tak moc to potrebujem………. R.

  Páči sa mi

  1. Ahoj Radko…Ak mam sny a podvedomie ma trapi tym istym scenarom opakovane….len chce, aby som si nieco uvedomila…cim zijem..aky postoj som zaujala k svojmu zivotu….alebo robim.nezmysle..proste dokolo mi bude pustat dej ..len aby som otvorila oci a pozrela na vec inak…pochopila co mi podvedomie tym hovori.

   Uz si mepamatam…ci sme sa kedysi bavili o tomto., ci ti toto zacalo ako si.prezil klinicku smrt alebo ti chodili do snov aj predtym?

   Mam pocit..ze to nie je o tom aby si nieco odkazoval jej rodine, ale o tom, aby si tej dusi ukazal…ze jej smrtou nic nekonci nech tu nebludi a nasleduje svetlo…ti co tu zostanu to zvladnu. Ty sam mas zazitok z inej sfery , kedysi si astralne vycestoval a mal moznost vidiet svoj zivot..zhodnotit ako zil a zrejme preto za tebou chodia.

   Kazdy mame.nejaky dar a treba to prijat..pytat sa vnutra , ako ho rozvijat..spravne vyuzivat a bude ti ukazane.

   Myslim..ze si dusiam uz pomahal..ci nejako s nimi.pracoval…bol medium…neviem… v tomto zivote pokracujes v tom.

   Este ma napada…ak.mi.podvedomie do snov dava napr. veci z prace..tak to stopnem poviem ze teraz spim..nepracujem a prestane mi to premietat. Urob to aj ty tak razne…povedz tej zene co mas a ukonci to.

   Dlho som nemala nikoho takeho vo sne kto by sa prisiel rozlucit..ani zosnuleho..co by.ma varoval na odchod niekoho znameho…ani ducha pri sebe….ale som.aj rada.🥰

   U mna to je vzdy tym….co prave riesim to.mam aj v snoch a momentalne si uzivam leto. 🧚

   Hadam sa vyspis a ta pani zo sna prestane bludit a najde svoj pokoj.💞

   Páči sa mi

   1. Ahojky………
    Pomohlo mi sa o tom vykecať…… kamošova mamina sa mi zjavovala ako dievča 10-12násť rokov……asi bola vtedy najšťastnejšia……….cítil som sa jak Whoopy Goldberg vo filme Duch……..všetko čo som mal som odkázal , zlom bol v noci z nedele na pondelok…..čakal som s autom na kamoša pred jeho obchodom , jeho mamina sa mi tam zjavila , nasadla mi do auta a povedala , že je čas ísť , nemám už na nič čakať……oponoval som jej , že kamoš čoskoro vybaví všetko a zavrie obchod…….trvala si na svojom: UŽ JE ČAS………bol som z nej zúfalí z bombardovaním odkazmi , to je ako keď odchádzajú rodičia na dlhšiu dovolenku a zverujú dom do rúk detí…..popolievaj kvety , nehádajte sa , v chladničke je toto a tamto, robte to a tak 🙂 ……….ukončil som jej odchod tým , že ONA sa chcela zjavovať deťom, tak som jej odporučil , nech sa im prisnije tak ako mne a jej deti sa jej prítomnosti v sne potešia…….keď si to uvedomila , len mi pripomenula jej posledný odkaz pre jej dcéru a syna a začala sa rozplývať do SVETLA……..bolo to nádherné ako splynula………….Tých pohrebov je na mňa moc , zomrel tatkov bratranec , bol to veľmi príjemný a pohodový človek , celý život prežil po boku svojej ťažko chorej manželky , tá bez neho vydržala na tomto svete dačo vyše dvoch týždňov………. na sesternicu to bolo moc , pochovať si oboch rodičov v priebehu pár týždňov……. bolo toho i na mňa moc , kupovať veniec každý týždeň a pohreby v tejto horúčave , som zvládal len tak , tak…. Ďakujem za iný pohľad a skúsenosť i ochotu pomôcť………. Pohodové poludnie. R

    Páči sa mi

 2. Jáj… tak toto je iné, čo opisuješ. Moja majsterka duchov odprevádzala, chodia za ňou nečakane, občas to musela aj stopnúť, lebo nemajú hranice. Manželovej sesternice otec zomrel a zjavoval sa jej a chcel,aby odkázala jeho dcére, nech sa nasťahujú do ich domu, aby tam nenechávali mamu samú. Dlho tam blúdil a jeho vnuk, na ktorého sa tešil a už nestihol jeho narodenie ho videl často. Tak vyplnila jeho želanie a potom ho odprevadila do svetla.

  Tak vidíš, že si to nakoniec pochopil a vniesol k nej uvedomenie…a tým to pochopila aj ona a odišla. Mne sa Silvinka ešte neprisnila, len keď blúdila tu bola. Hádam raz príde do môjho sna.

  No je ťažké obdobie, veľa ľudí odchádza veru.
  Tak sa držte.

  Páči sa mi

  1. ……..je toho na tomto Svete mnoho čo nechápeme , no keď to nastane berieme to ako samozrejmosť……….pred chvíľou som volal s kamošom , čo ako sa má a ako to zvládajú………zajtra idú so segrou na Studničku (pútnické miesto medzi Bardoňovom a Pozbou) ………….dojalo ma to , že môj odkaz od ich mami vzali na vedomie a idú si ho prečítať……….je to vlastne o dcére ktorá praje k Vianociam všetkým svojím blízkym………neuvedomí si to pod stresom zo sviatkov a vytočí číslo jej mŕtvej matky……..Ozve sa jej : ČÍSLO JE DOČASNE NEDOSTUPNÉ a ona si uvedomí , že sa s maminou čoskoro- pridlho raz stretne a všetko je iba dočasné , tak ako naše bytie TU a TERAZ ……čawko. R.

   Páči sa mi

 3. Veď to …všetko je len dočasné..a tým, že sa ten čas zrýchľuje si to budeme viac uvedomovať. Písali o tom aj Mayovia, ale ich odkaz bol zle pochopený a mysleli že ide koniec sveta.

  Páči sa mi

  1. Mayovia boli chorý na mysli a civilizácia postavená na zabíjaní a ľudských obetiach bola odsúdená k zániku tak ako Vikingovia ……….zabíjanie a pôžitok z umierania je chorý na to doplatili i Templári……… choré mozgy posadnuté mocou………..je smutné že ich odkazy oživujú………….. ale aj BLBOSŤ JE BOŽÍ DAR………..

   ………..všetko je tak , ale presne naopak , to najjednoduchšie je vždy pravda…………… maj to vždy na mysli 🙂
   Pohodové augustové dni. R.

   Páči sa mi

 4. každá doba, civilizácia má svojich velikánov aj tých čo je degradovali. Pozri na nás…1 svetová..druhá a teraz, čo sa deje…ale nemôžeš všetkých hádzať do jedného vreca. Vždy bola hŕstka, ktorá niečo dokázala..urobila posun v niečom.

  Páči sa mi

  1. …len som chcel poďakovať za najjednoduchšie a najlepšie nasmerovanie……… bol som s klapkami na očiach , to čo si mi napísala mi ukázalo jednoduchosť riešenia v prisnení………… Pohodové a voňavé augustové dni plné leta , vôní a chuti…………hlavne si urob svoju dovolenku 🙂 Čawko. 🙂 R.

   ……………………. dosť bolo mudrovania 🙂 …………toto je pre mňa leto , vôňa strniska, melónov ,broskýň , uvarenej kukurice a slnečníc…………………..Pa……….

   Liked by 1 person

   1. Ja viem….😇

    Ja si leto tiez uzivam …jeho krasu vo vsetko.
    .a nie len preto..ze som letne znamenie🥰🧚‍♀️🌻

    Tak nasavaj..co sa len da…zima byva dlha..a spomienky zahrievaju💞

    Páči sa mi

 5. ……ja Zimu milujem , keby som mohol ponorím sa do kade s ľadom a spávam vonku pod mesiacom , len mám smolu , že chutím všetkému hmyzu , tak ma doštípu extrémne mravca , pavúky , o komároch ani nehovoriac , som hostina pre všetok hmyz……….vraj je to preto , že má v géne dlhovekosť a sladkú krv i pot a aj keď som muž voniam ako žena………..to nie je z mojej hlavy 🙂 to povedali iný 🙂

  ………..to mi hovorí moja Zuzka , inak som na lístky na Fontánu pre Zuzanu prestál 2a pol hodiny a z vychádzky som došiel po večierke , lebo to boli posledné lístky na 20:30 , ale trest za to stál , bolo to božské pre pubiša a ten čo chcel znásilniť Zuzanu ma učil BREAK DANCE ……………. užil som si svetlá veľkomiest a všetko ich pozlátko …………

  …………brácho toho malého chalana – dvojička chodil s nami o ročník nižšie na leteckej škole………bolo to vyškerené slniečko ………….. Ahojky. R.

  Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: