Vývoj vedomia duše

20160430_173513Vývoj vedomia duše potom ako sa narodí ako individuálna jednotka prechádza zhruba cez tri vnútorné fázy. Tieto fázy sú nezávislé od konkrétnej roviny reality (planéta, dimenzia, hviezdny systém), na ktorých sa vedomie rozhodne bývať alebo skúšať.

1. Fáza nevinnosti (raj)

2. Fáza ega (hriech)

3. Fáza druhej nevinnosti (osvietenie)


Tieto fázy je možné obrazne prirovnať k detstvu dospelosti a starobe. Potom ako duša opustí oceánický stav Jednoty, ktorý si pamätá ako blažený a úplne bezpečný, ide skúmať realitu úplne novým spôsobom. Pomaly rastie jej uvedomenie seba a spôsob, ktorým sa odlišuje od svojich priateľov cestovateľov. V tejto fáze je duša veľmi vnímavá a citlivá, vyjadruje zvedavosť a nevinnosť. Všetko je nové a nekriticky vstrebávané. Túto fázu je možné nazvať rajskou, pretože zážitok Jednoty a bezpečia je stále čerstvý v pamäti novonarodenej duše.

Ako cesta duše pokračuje, spomienka na domov slabne, pretože sa ponára do rôznych druhov skúseností. Nová fáza nastupuje, keď duša začne zažívať seba ako záchytný bod vo svojom svete. Začne si uvedomovať že existuje „ja“ a „iní“. Začne experimentovať s tým ako môže ovplyvniť svoje prostredie ak bude konať na základe tohto uvedomenia. V duši rastie jej pocit moci ovplyvňovať to čo zažíva. Ilúzia moci zvyšuje oddelenosť medzi dušami. Kvôli tomu vznikne v duši pocit osamelosti a odcudzenia a stane sa zápasníkom o moc. Moc sa zdá byť jedinou vecou, ktorá ukľudní myseľ. Schopnosť používať vôľu na ovplyvňovanie vonkajšieho sveta sa nazýva Ego.

Prosím všimnime si, že význam ega je jednoducho ten, že umožňuje duši zažívať seba ako úplne oddelenú jednotku. Toto je prirodzený a pozitívny vývoj v rámci vývoja duše. Ego nie je zlé, má však sklon byť rozpínavé a agresívne. Zdá sa, že ego umožňuje duši aktívne ovládnuť realitu. Po určitej dobe dosiahne boj o moc mŕtvy bod a nastane prechod od druhej do tretej fázy.

Duša je nespokojná s tým čo ponúka vedomie založené na egu, pochybuje, že ju moc urobí šťastnou a začne túžiť po niečom inom. Duša si uvedomí svoje vzťahy ku vedomiu založenému na egu, rozpozná a uvoľní emócie a myšlienky, ktoré s tým prichádzajú, nechá staré energie založené na egu v sebe umrieť, odhodí kuklu a stane sa svojim novým ja. Prebudí sa vedomie založené na srdci, motivované láskou a slobodu, a duša túži pomáhať druhým uskutočniť ich prechod.

Zem teraz prechádza od vedomia založeného na egu ku vedomiu založenému na srdci a Pracovníci Svetla prechádzajú touto fázou v súlade s vnútorným Zemským procesom. Veľké časti ľudstva však netúžia vôbec opustiť vedomie založené na egu. Ešte nevstúpili do fázy tohto prechodu. Toto nie je niečo čo by bolo treba kritizovať, súdiť alebo preto trúchliť. Snažte sa na to pozerať ako na prirodzený proces ako je rast rastlín. Nesúdite rastlinu za to, že je puk namiesto toho, aby bola v plnom kvete. Skúste to vidieť v tomto svetle.

Tvorba súdov o ničivých účinkoch vedomia založeného na egu vo svete je založená na nedostatočnom vhľade do duchovného pohybu. Naviac to oslabuje vašu vlastnú silu, keďže hnev a sklamanie, ktoré niekedy cítite pri sledovaní správ alebo čítaní novín nemôžu byť premenené na niečo konštruktívne. Len vás to vyčerpáva a znižuje úroveň vašich vibrácií. Nemá žiadny zmysel snažiť sa meniť duše, ktoré sú chytené v realite vedomia založeného na egu.

Ony nechcú vašu „pomoc“, keďže ony ešte nie sú otvorené pre energie založené na srdci, ktoré si vy – Pracovníci Svetla – prajete s nimi zdieľať. Aj keď sa vám zdá, že potrebujú pomoc, pokiaľ ju nechcú tak ju nepotrebujú. Je to také jednoduché.

Nech vás sila ducha sprevádza cestou srdca k poznaniu seba samého a skutočnosti .

anitraM

Zdroj : Z knihy Rozbitie kozmického vajca

http://www.dunres.sk

11 myšlienok na “Vývoj vedomia duše

 1. Nech vás sila sprevádza… A nech stretávate len podobné duše…tie nízke duše tu musia byť lebo všetci sme tu spolu
  ..ale jeden druhému navzájom nerozumieme…jedinou úlohou je porozumieť sebe…ostatní s tým nemajú čo robiť. stretavate nízke duše pokiaľ je karma ešte v procese..ale keď sa očistite aspoň zhruba ..váš svet sa premeni…..aj skúmať seba je dosť náročne niekedy…

  Veľa šťastia v tretej fáze…je to tá najkrajšia… Prvá je detská .nevedomá ..druhá je pubertiacka………niekedy trvá až do smrti haha….

  no a tretia…tá vykvitne až keď skutočne chces..môže to byť v sekunde
  ….ale musíš to chcieť ako topiaci sa chce nadychnut ..inak ta ego stiahne …mňa stiahlo mnoho krát…a mnoho krát som sa vrátil..lebo som uvidel že hmotný svet nemá potenciál uspokojiť ťa..je opletenu trojitou strasťou ..aniččá , dukkha , annatá…objav to.

  .treba len padať a vstávať a padať a vstávať…ľudia…nevzdávajte to po prvom druhom páde…boli ste tu už miliónkrát…teraz tento čas je dôležitý….moc dôležitý…celá minulosť vašej duše vedie sem….tak preboha na nebesiach a preboha vo vašom srdci – uvedomte si závažnosť situácie….

  Slnko v duši…

  May the force be with u

  Liked by 1 person

  1. Nerozumieme veru a snazime sa pochopit nieco,.co nas ako osobnosti presahuje..🙈 zazila som.na sebe okusila vedomie ega a jeho silu🙉

   No vdaka egu vidime ,co sme vykonali..ono nas vedie ako ukazovatel hlbsie k sebe samym.

   Hmota ma svoje nastrahy a lahko nas stiahne dolu , tak ako ma svoje caro svetlo .. oslnuje nas a vnimame veci inak..dotykaju sa nas z inej roviny..
   Nikomu nevysvetlis , co vnimas ty..pokial sam.nezazije a nie je pripraveny vnimat a konat ❤.

   Dakujem za tvoju mudrost a ze si sa podelil o svoje vnemy. 😊

   Páči sa mi

   1. Áno nikomu sa nedá vysvetliť to čo zazivas…ale kostra má rovnaké znaky a tak tých ktorých nasmerujes podľa “stavcov” si môžu ľahšie nájsť cestu cez slová ktoré sú univerzálne a vhodne pospajane…ten kto má oči ten nájde smer..mten kto oči nemá , tak ich stále hľadá…ale to neznamená že by sme mali poľaviť v našich snahách.. krásny deň anit 🙂

    Páči sa mi

 2. Treba vidieť aj hranice, lebo ak niekomu ponúkneš nespočetné možnosti a on stále vidí ako to nefunguje, berie nám to len energiu a to som sa už poučila.. nechať ho v tom jeho rozpoložení a sám časom dozreje. No v zapätí príde iný človiečik s ktorý si stačí len chvíľu pokecať a uvedomí si , že on sám to tak cítil, ale proste si neveril. Svet je akési divadlo a sami si tvoríme role. :o)

  Uži si krásu dňa..od rána je tak krásne slnečno. :o)

  Existuje zákon zachování energie, který si může osvojit ten, kdo je rozhodnut překonat celou Cestu postižení Nejvyšších Vědomostí a Umění: Každé slovo nebo čin, které nejsou nezbytné odebírají sílu. Ale každý čin, souhlasící s Jednotným My, zvětšuje tvoji moc a umění spolupůsobit s Tvořivým Proudem! Spěch ─ vede k omylům. Uspěchanost není tváří moudrého. Ale vnitřní klid umožňuje přijímat uvážená rozhodnutí. Avšak ten, kdo poznal vyrovnanost ve Velikém Klidu, dokáže i okamžitě spatřit správné řešení, a říkat správná slova ve správný čas, a bleskově reagovat, pokud je to nutné. Nekonečnost Velikého Božího Klidu ať vtéká do tvého těla, ó člověče, pokud jsi připraven vpustit tento Klid do sebe a zcela se Mu otevíráš! A pokud dáš svoji pomíjivou tělesnou slupku do služby Vůli Jednotného Prvotního ─ pak tě budou postupně Síla a Moudrost naplňovat; tebe: toho, kdo je oddaný a věrný!

  Páči sa mi

  1. Áno, každého truhlica sa otvára iným kľúčom , lebo každý je v inom rozpoložení…sú slová však, ktoré otvoria mnoho truhlic..a riadne trubice sa boja toho stale…pominutelnost je veľmi nepríjemná pre zacinajucich badajucich…lebo nevedia ako sa majú na ňu pozerať…pozerá sa ego stále
   A im povie..ooo nie…este ja to nedozrel cas…ale to ty musíš egu povedat…ano ..ten čas už dozrel…ked necháme egu posledné slovo nikdy sa to nestane…to je stále uzavretý kruh…rodime sa .sme slepí . umrieme slepi..zase dokola…to ty musíš vidieť ten kruh strasti..a ego nemôže mať posledné slobo….oni vedia že je to tak..že svet je pominutelny , a o čo viac ich telá.??..preto ego zatahuje vtedy ručnú brzdu a hovorí mysli..”čo to ten človek trepe”…ale pominutelnost je vskutku sladkým nektarom ktorý nás môže vyniesť do poznania ktore je vysoké…kľúčom je či tá bytosť konkrétna o to poznanie aspiruje….kľúčov je veľa …ale aniččá (pominutelnost) otvára takmer všetky truhly…a ego ich s krikom zase zaviera…takže ak nevieš porucit nízkemu egu , tak tvoj čas ešte nedozrel…(samozrejme nehovoril som priamo o tebe ty bosorka :)))

   Liked by 1 person

 3. ja ti dám bosorky. :o)

  Mne ak vyskočí ego, tak sa usmejem a vnútorne ho objímem a vystískam. Uvedomím si ten postoj nižšieho vedomia, ale to patrí k tomu..pozornosť… uvedomovanie a poznanie skutočnosti.

  Dnes som natrafila na múdre čítanie, tak vkladám ešte niečo pre okoloidúcich…

  Očisti se od předsudků a hněvu, chtíčů, lenosti, egoizmu, od všeho toho, co mění lidskou bytost v primitivní zvíře! Očisti se ─ a dokážeš vidět, uvědomovat si Mne ─ Boha ─ v sobě a ve všem kolem! Ten, kdo Mne poznává ve svém srdci jako Lásku, ─ ten si může uvědomovat i více: To Já, Bůh, dávám tvému tělu sílu růst, pohybovat se, rozvíjet se! To Já, Bůh, se můžu dívat na svět očima tvého těla ─ a ty můžeš začít poznávat, co Já právě vidím! To Já, Bůh, můžu slyšet ─ uvnitř Mého velikého Ticha ─ zvuky, které vnímá tvůj sluch. Chceš vědět, jak Já slyším? Moje Myšlení může řídit běh tvých myšlenek. Chceš se naučit myslet, jako Já? Chceš se naučit čerpat z nekonečného Zdroje Mojí Moudrosti? Moje Láska naplňuje prostor! A ty se s tou Mojí Láskou můžeš spojovat ─ a nebo Jí odporovat! Ty můžeš žít v Oceánu Čisté Lásky, Světla, Blaženosti! Výběr je vždy na tobě, člověče! A to se nazývá svobodou vůle! Moje Péče o každou bytost se může stát i tvojí péčí! A ta tvoje péče ať zahaluje láskou ty, na koho myslíš a ke komu směřuješ svoje emoce! Taková péče vede po cestě Dobra!
  https://swami-center.org/cz/text/zlate-desky-atlantanu/

  Liked by 1 person

  1. Taký názov..zlate desky atlantanu haha…nápadne podobné smaragdovym doskam thovta atlantana…asi aby sa to lepšie ľuďom čítalo…aby mali pocit že to vydal hneď potom ako dokončil tie smaragdové :))))
   …ale inak fajn čítanie..a prepac tu bosorku, vedel som že to bude ok…..

   Páči sa mi

 4. Veď vieš ako to myslím…hovorím tak setkym duchovným bytostiam – ženám ( teda väčšinou osobne ale) a podla ich reakcie viem ako sú veľmi duchovné naozaj :)))) je to rýchlejšie ako zisťovať to v dialógu…dialóg môže byť plný pretvárky , múdrych slov a klamstiev… Peknyyyy deeen

  Liked by 1 person

   1. Jasné..slovami gestami výzorom sa dá dobre klamať…ale prvotnú reakciu ovláda len málokto..musíš vtedy pozerať na tvár..mimika je strasne rýchla..skoro ako myseľ..haha… Je veľa fintičiek…keď chcem o niekom vedieť viac, spravím mu röntgen :))

    Liked by 1 person

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: