Image result for parallel worldsNad ránom som mala zvláštny sen. Žili sme v nejakom meste a zrazu bolo rozhodnuté, že nečistí a nakazení ľudia musia opustiť mesto. Mali sme odísť na okraj krajiny , kde nik nežil. Bola som už za hranicou a pozorovala som ľudí, ako prechádzali k nám cez akúsi farebnú clonu, ktorá vytvorila záblesk ako ňou prešli.

Pred nami nebolo nič, potom len hmlovina a keď sa uvoľnila, videli sme obrysy mesta. Vyzeralo presne tak isto ako naše pôvodne mesto, ale bolo prázdne. Pred nami bola budova školy. Vošli sme do nej a tam bol stôl plný jedla. Vrhli sme sa naň s pocitom hladu. Rozmýšľali sme, ak sa nám minú zásoby, kam ich pôjdeme hľadať a ako tu prežijeme. Prišlo mi, že ak začneme od začiatku chovať zvieratá a pestovať si plodiny, aby sme mali čo jesť, tak to zvládneme.

Ďalšia stopa bola pri jazere. Po okrajoch som viedla ľudí, ako sa slnia. Vošla som do vody, že si zaplávam, ale ľudia sa začali zoskupovať a nadávať, nech odídeme, že tu nie sme vítaní. Zrejme to jazero bolo spoločné a žiadna paralelná clona medzi ním nebola. Voda v momente zostala kalná plná rias a hneď som vyšla von a zobudila sa.

Zaspala som ešte, ale už sa mi nič nesnívalo. Zobudila som sa a ako prvé sa mi zjavila myšlienka na ten sen a čo predstavoval. Prišlo mi, že žijeme paralelne na jednej línii, len si vymieňame telo. Odchod z mesta a prechod cez clonu mi prišlo ako vstup do iného života s podmienkami a osobnosťami, ktoré sme za sebou zanechali. Preto bolo mesto za clonou a spôsob , akým sme žili rovnaký. Rieka bola emočná rovina, ktorá nám odzrkadľuje vzťahy k ostatným, ukazuje správanie a postoje, ktorým sme kedysi žili.

Sú ľudia, ktorých sme nikdy nevideli a v ich blízkosti sa necítime dobre a niečim si vzájomne vadíme. Alebo sa spoznáme a nevieme spolu vychádzať. A to je to, čo nemáme spracované a oni nám zrkadlia. Tak ako tá voda v jazere, keď som do nej vošla, bola čistá priezračná, ale ako náhle sa ozvali ľudia a začali nás vyháňať, tak sa zmenila na zanesené jazero, do ktorého by ste nikdy nevstúpili. Voda ukázala na naše emócie voči iným, ktoré v sebe prechovávame, ak na nich nemyslíme, nevnímame ich je čistá, ale ak na seba narazíme, tak sa menia.

Sny bývajú zväčša osobné a ich majiteľ má niečo pochopiť, no v tomto prípade vidím pre seba len pár barličiek, ktoré sa ma týkajú, lebo problémy vo vzťahoch k iným nemám. Čas ukáže k čomu ma podvedomie viedlo, alebo príde iný sen.