Dezorientácia vedomia

Spánok je stav  blaženej nevedomosti.

stiahnuťNeviete o sebe, ale predsa istým spôsobom počas snenia viete. Náš duch sa postupne vzdiaľuje do iných sfér a my upadáme do fáze nevedomia seba samého. Nedávno sa mi udialo niečo zvláštne a včera sa to zopakovalo. Pri oboch zážitkoch som pozerala mystické filmy, jeden bol o cestovaní v čase a druhý o škole kúziel a tiež cestovaní do iných dimenzii. Neviem, či to bolo inšpiráciou a podnietením pre tento stav, ktorý som zažila, alebo vplyv iných okolnosti, ťažko povedať.

Asi dva týždne dozadu som pozerala  príbeh o cestovaní v čase a uvedomovala som si, že zaspávam. Po chvíli prišiel manžel a zobudil ma svojim hlasom. Nevedela som, aký je čas, či už bol doma, alebo len teraz prišiel, mala som pocit, že som cestovala v čase aj ja a bola dezorientovaná. Povedala som manželovi svoje pocity stratenia a ten sa mi smial, že to mám z tých filmov. 😀 .

Včera som pozerala seriál o študentoch,  čo boli tajne vybraný na kúzelnícku školu . Bola tam pasáž,  ako prechádzali cez hodiny do iného sveta…pomyslela som si, že to by som aj ja rada zažila. Kedysi som si vymyslela príbeh, ako som cez skriňu vo svojej izbe tajne chodila na ostrov, kde som mala svoju vilku a trávila tam veľa času. Jeden mesiac na ostrove v našom svete znamenal 1 hodinu. Moja fantázia v puberte bola krásne rozvinutá. 😀

Ale k zážitku.  Znova som si uvedomovala , že zaspávam, upadala som do spánkovej hladiny  a zobudil ma muž . Bola som dezorientovaná, nevedela som aký je časový zlom a útržkami vedomia som bola ešte v snovej rovine a pozorovala vnemom, ako  sen pomaly odoznieval. Vnímala som súčasne realitu, ale aj snovú rovinu . Zvláštne…akoby môj duch cestoval do vzdialenej sféry a nečakal, že sa preberiem…preto ten stav čiastočného nevedomia seba samého a rozpoltenosti.

Už som toto niekedy zažila, ale bolo to po prebudení. Bola som už pri vedomí, ale istá časť ešte vnímala sen a jeho doznievanie. Vtedy som si našla vysvetlenie na stránke Pavla Karpetu v jeho článku kde píše:

Skutečností totiž je, že REM fáze spánku odpovídá aktu povysunutí až místy úplného vydělení se energetického těla duše ze spojení s fyzickým tělem. Tedy nejen duch, ale ve fázi REM spánku i duše opouští hmotné tělo a zanechává je na loži opuštěné. Viac si prečítajte u neho na blogu.

 

 

 

 

 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: