Co tedy Vědomí je?

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt marcelka z horVšechno, co lze vidět, slyšet, ochutnat, na co si můžeme sáhnout. Všechno je Vědomí v projevu, a to, co člověk vyciťuje jako pocit existence, je stálé, neměnné, ať je mu pět let, deset, patnáct, padesát, pořád to cítí stejně – a to je klidový aspekt Vědomí, pocit existence.

O Vědomí se zatím málo mluvilo. Proč?

Protože se na něj zapomnělo. Jako by to bylo něco nového… Kdyby to bylo úplně nové, tak to s vámi nerezonuje. Jak je možné, že když to uslyšíte, je to jako magnet. Samozřejmě i odmítnutí je stejné jako magnet. Jestliže to s někým silně rezonuje (neví co, neví proč to v sobě tak cítí). Někdo jiný může začít hledat argumenty, že to není pravda, ale je to stejné, akorát v druhém protipólu, protože s ním to také rezonovalo, ale zatím se toho mysl bojí, tak to začne vyvracet, aby jeho mysl byla klidná, což je ale důkaz, že to tady je. Mysl tu vzpomínku má, ale bojí se, ještě se nechce vzdát toho obsahu, vyjetých vzorců chování. Vždyť je to tak jednoduché. Takhle jsem vždycky žil, tak mi to neberte, i když to není někdy příjemné, někdy si pobrečím, ale neberte mi to. Vždyť to dobře důvěrně znám.

Říkáte, že by se lidé měli chtít navrátit k Vědomí.

Ani ne, děje se to samo a na základě Principu. Ne že by měli. Je to, jako když nabereš do ruky vodu a vyhodíš ji do vzduchu. Po určitou dobu letí kapky setrvačností stále výš a výš, ale v určitém bodě se najednou otočí a vracejí se do svého zdroje. Nikdo je neobrací, aby se vrátily, odkud vzešly. Pokud se lidem zdá, že něco nefunguje, je to pouze proto, že v jejich myslích není nastolena rovnováha a harmonie.

Proč se tyhle informace ke mně nedostaly už dřív?

Dostaly. Nelze brát v potaz čas. Stejně je jenom přítomnost. A dnes používaná slova, jako Vědomí, Bůh, Vyšší inteligence, energie, jsou jenom pojmy. Pojem Vědomí se začal více používat, protože se říká „Jsi si vědomý sám sebe“? Ráno se člověk probudí a ví, že existuje, to je klíčový začátek paprsku, kdy se začne vracet do svého zdroje. Toho se člověk může chytnout, sám sebe, pocitu existence, toho Vědomí.

Je jen jeden Princip, je nesdělitelný a je odhalitelný jen na základě vlastního prožitku. Život pulzuje na základě přitažlivosti a odpudivosti, nádechu a výdechu, což se děje stále a je to synchronizace přítomnosti. Princip funguje na základě uvádět všechno do rovnováhy, ať se tomu člověk brání nebo ne. To je Regenerace těla, celé přírody, a ať do ní člověk zasahuje jakkoliv, ona má schopnosti vždy se vzpamatovat, což je až neuvěřitelné. Je to princip, který to stále vrací do rovnováhy. Člověk si myslí, že se dostal do špatné situace. Je to  jenom proto, že si to vytvořila jenom jeho mysl. Kdyby to přijal takové jaké to je, uvolnil se a nechal se tím jenom unášet, nechal to působit, tak by zjistil, jak rychle se to uvede samo do rovnováhy v jakékoli situaci.

O principu lze říci jen to, že  funguje.

A když se člověk dostane do problému, je to jenom proto, že to tak nechce, nechce situaci přijmout, bojí se jí. Zkomplikuje si ji a řekne „ne, tak takhle ne“. Ale zase je to krásné, že i když se tomu člověk postaví, chvilku se zabrzdí, vybuduje si hráz, za nějakou dobu se obloukem dostane do podobné situace a bude stát zase před rozhodnutím, zda to přijme, nebo zase řekne „ne“. Nakonec se uvolní a s pusou otevřenou zjistí, že se věci samy dávají do pořádku i  bez zásahu obsahu jeho mysli. On koná, tak jak to k němu přichází a pouští to, co od něho odchází.

Celá příroda vám to ukazuje.

Celá příroda nepřemýšlí, a přitom je mysl používaná a naprogramovaná, aby se programy samotného Vědomí mohly projevovat v projeveném světě. Každý smrk je naprogramovaný, aby rodil šišky, a taky si neřekne: „ Už mám dost, ne, ne, chci rodit jablka.“ Člověk tohle dělá. Je obrovský rozdíl, jestli člověk funguje bez, hlavy nebo s obsahem mysli. Jako bychom mluvili o dvou odlišných lidech. Ano, je to obrovský rozdíl. Někdo by řekl, že jeden snad spadl z Marsu. (smích) Mysl je přesto používaná, i když člověk jedná bez obsahu mysli.

Někdy mám pocit, že lidé fungují více podle knih, pouček, dogmat a učení, místo aby následovali to, co cítí, co sami chtějí. Jak to změnit? Je to právě tím, že konečně budou dělat to, jak to opravdu cítí. Toto je jen určitý stupeň a i ten po čase odpadá, aby mohl v jeho životě nastat zlom, kdy se dostane do života, kde to plyne. Takhle se může připravit, aby mohl opravdu jen být a stal se součástí životního proudu.

Jak Vědomí vnímá lidskou bytost?

Jako sebe, protože i to je Vědomí. Respektuje, když se ještě samo v jiných projekcích na sebe zapomnělo, protože i to je zkušenost a nevstupuje do toho. To znamená, že nevstupuje, nechodí, nevyhledává, neobrací lidi (takhle nemůžete žít, to musíte změnit), přichází to pak samo. Paradoxem je, že bytost může žít někde daleko od lidí, ale ono si to stejně k němu najde cestičku.

Co by Vědomí řeklo lidem, aby mohli žít naplněný a bezstarostný život v souladu se sebou samým?

Je to pro každého? Ano, je to naprosto pro každého, což je ten krok nebo skok ze skály, kdy se mysl zpočátku lekne. Přestat věci řešit podle navyklých vzorců řešení. Zkusit plně vnímat, být vědomým divákem scény, kdy se člověk dostává do různých situací, kde hraje nějakou roli, a být plně vědomě u toho, ale bez komentářů, i těch vnitřních. Jakmile mysl podhodí komentáře, nechytněte se na návnadu, jenom si to uvědomte a opravdu buďte vědomým divákem tady a teď. Tím pádem se pomalu a jistě od-totožňujete a nakonec zjistíte, že žádné utrpení a bolest neexistují, jen mysl něco odmítá nebo se s něčím ztotožňuje, protože něco chce. Toto je ono utrpení, které je jen v obsahu mysli. Jiné utrpení není.

Celý článok nájdete v časopise Regenerace

Marcelka z hor

 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: