Slovné útoky

Nad ráno som mala vo sne scénu dvoch žien, ktoré sa začali pre niečo hádať, ale ich hádka išla až do extrému, na ktorý som sa nevládala už prizerať a tak som zakročila. Videla som, ako ich EGO silno ovláda a oni si ubližujú a chcela som , aby si to tá žena, ktorá hádku vyvolala a útočila uvedomila. Prehovorila som jej do duše, aby  nehovorila niečo, čo ju bude potom trápiť, lebo svojimi slovami veľmi ubližovala a viem, že to tak nemyslela. Zdalo sa, že ma pochopila a uvedomila si, že mám pravdu. Vtom som sa zobudila. Rozmýšľam, čo budem riešiť v najbližších dňoch, či budem pozorovateľom a sekundantom, alebo či ja budem jednou s tých žien a tá časť mňa, ktorá zakročila bude moje vnútro, ktoré ma navedie EGO súboj ukončiť. No uvidíme. A zhodou okolností som natrafila na tento článoček:

Viete čo od Vás potrebujú ľudia keď na Vás útočia?

Uvedomte si, ako rôzne sa vo vašom okolí ľudia chovajú. Aké spôsoby chovania sú láskyplné? Aké nie?

Také chovanie , ktoré nie je plné lásky, je v skutočnosti volaním po láske. Pokiaľ sa jedná konkrétne o útok na nás je to volanie po našej láske. Keď sme ochotní na také chovanie reagovať nie obranou vlastnej osoby, ale tým, že k útočníkovi pristúpime a dáme mu niečo zo seba, získame spojenca.

 Ten, kto na nás útočí nám bude v budúcnosti veľmi oddaný v časoch dobrých aj zlých. Avšak práve v tejto chvíli potrebuje našu lásku. Niektorí ľudia uviazli v chlade, pokiaľ iní sú stále pripravení k útoku. Je treba aby sme si pamätali, ako to vyzerá keď sme v núdzi a vedeli, ako volať o pomoc keď zo seba nedokážeme dostať ani slovo. Rovnako tak volajú o pomoc i tí, ktorí na nás práve útočia a dovolávajú sa našej lásky. Pokiaľ sa okolo seba rozhliadneme, uvidíme na koho by sme mali reagovať, ku komu máme prísť bližšie a komu máme pomôcť.

Cvičenie

Dnes sa zamysli nad človekom, ktorý na teba po väčšinu tvojho života útočí. Predstav si, že je tu s tebou a že k nemu namiesto odpovedi pristupuješ bližšie, pretože si uvedomuješ, že jeho útok je volaním práve po tvojej pomoci. Akú pomoc od teba potrebuje? Ako by si mu mohol byť užitočný? Sleduj, čo v tebe vyvoláva túto reakciu. Chce sa ti tomu človeku zavolať? Napísať mu? Niečo mu darovať? Hovoriť s ním?

Vďaka tomu, že tejto osobe pomáhaš, zistíš, že práve ona bude reagovať na teba, a pokiaľ nie hneď teraz, tak určite v budúcnosti. A ak ti tento človek nepomôže priamo, bude to sprostredkovane cez odraz tej časti tvojej mysle, ktorú dotyčný predstavuje, takže tým, že mu pomáhaš, pomôžeš aj sám sebe.

Zdroj článku: http://www.sebapoznanie.sk/

2 myšlienky na “Slovné útoky

  1. Jarka…ďakujem za radu, len neviem, kto by to mohol byť…vôbec taká situácia nie je v štádiu vývoja..nie som s nikým v rozpore, tak netuším.

    Vnútorné komunikácie robím..občas sa dozviem aj iný pohľad na vec, aký mám ja a ktorý nevnímam a dá mi to potom veľa. Krásnu slnečnú sobotu prajem vám Jarka.

    Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: