Múdrosť Jašteričkinho snenia…

Pozerala som si medicínu jašteričky a tak sa mi zapáčila, že jej múdrosť dávam  ako článok. To, po čom túžime, vnútorne sa na to ladíme si priťahujeme do svojho života tak, ako si jašterička sníva o svojej budúcnosti. 😀

Ještěrka snění

Ještěrko…chceš se mnou snít? cestovat po hvězdách? Za hranice času a prostoru,
kde žijí vzdálené vize.

Ještěrka si líně hověla ve stínu velkého kamene, který ji chránil před pouštním sluncem. Kolem se plazil had a hledal trochu stínu, kde by se mohl stočit a odpočinout si. Chvíli pozoroval ještěrku. Bylo vidět, jak se jí za velkými zavřenými víčky pohybují oči ze strany na stranu. Had zasyčel, aby upoutal její pozornost.

Dosud snící oči ještěrky se zvolna otevřely a spatřily hada.
“Hade! Tys mě polekal! Co chceš!” zvolala ještěrka. Had svým rozeklaným jazykem zasyčel odpověď: “Ještěrko, na tebe, za takového horka jako je dnes, vždy vyjde to nejlepší místo ve stínu. Tohle je jediný velký kámen v okruhu několika mil. Možná bychom se do stínu vešli oba?”

Ještěrka se zamyslela a pak souhlasila. “Dobře hade, můžeš ke mě do stínu, ale musíš jít na druhou stranu kamene a slíbit mi, že mne nebudeš rušit.”
Had se nasupil a zasyčel: “Jak bych tě mohl obtěžovat, ještěrko. Vždyť pořád jenom spíš.”
Ještěrka ses pochopením usmála: “Ach hade, ty jsi takový hloupý plaz. Vždyť já nespím, já sním!”

Had chtěl vědět, jaký je v tom rozdíl, a tak mu to ještěrka vysvětlila: “Snění se pohybuje do budoucnosti, a proto hade, jdu ve snění tam, kde žije budoucnost. Víš, proto také vím, že mne dnes nesníš. Viděla jsem tě ve svém snění, proto vím, že jsi nasycen myší.”
To hada zcela zmátlo. “Jak to, ještěrko, můžeš tak dobře vědět? Divil jsem se, když jsi řekla, že můžu k tobě do stínu.”

Ještěrka se pro sebe usmála a pravila: “Hade, ty hledáš úkryt před sluncem a já hledám šero stínu, místo, kde žijí sny.”

Medicina ještěrky je stinná stránka reality, kde se odvíjejí vaše sny dávno před tím, než se rozhodnete jim dát fyzický projev. Kdyby chtěla, mohla si ještěrka vytvořit situaci, ve které by jí had snědl.

Ještěrka je medicinou těch, kteří sní. Snící, ať již vás vidí v kouři dýmky nebo ve snu, vám vždy mohou pomoci spatřit stín. Stínem mohou být vaše strachy, naděje nebo právě to, čemu odoláváte, ale i to, co vás stále následuje a pohybuje se kolem vás jako poslušný pes.

Jestliže si ještěrka dnes vysnila své místo ve vašich kartách, pak je možná na čase pohlédnout do tváře tomu, co vás pronásleduje. Snaží se vás dostat vaše strachy, vaše budoucnost, anebo je to ta vaše část, která chce ignorovat vaše slabosti a lidskost? Ještěrka vám možná říká, abyste věnovali pozornost svým snům a jejich symbolům. Udělejte si deník pro sny a zapisujte si vše, o čem se vám bude zdát. Rozhodně věnujte pozornost každému jednotlivému symbolu nebo opakujícím se vzorcům.  Pokud si své sny nepamatujete, zkuste si nastavit budík s hudbou na druhou nebo třetí hodinu ráno. Nebo se večer hodně napijte, aby vás probudil močový měchýř. Sny jsou velice důležité, věnujte jim pozornost!

Medicinské karty; Autor: Jamie Sams, David Carson

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: