Predstavte si, že by sme mohli ovládať počasie…jáj to by bol chaos, lebo niekto by chcel stále teplo, iný zase zimu , či jeseň. Včera mi malý rozprával svoj sen..uff hotový námet na príbeh, aj povedal, že si založí knihu na svoje sny. 😀  

Začiatok sna sa odohrával v Egypte na dovolenke v pyramíde, no tú časť opisovať nechcem, ale ďalšia snová časť bola v jeho izbe, kde mal zavesené šnúrky počasia, ktoré mali zostať spolu pokope, lebo tvorili jeden cyklus. V izbe mal kamarátov a jeden z nich šnúrky odtrhol a vonku za oknom sa začal svet rozpadať. Malý kričal, aby ich dal namiesto, že šnúrky sa nesmú oddeliť od seba, lebo sa naruší cyklus a vznikne chaos. No kamarát so šnúrkami utekal preč.  V tom okamihu začalo husto snežiť a vločky pripomínali malých delfínov. Malý našiel bielu šnúrku a dal ju na miesto. Snežiť prestalo. Prišla nová snová stopa  a objavil sa na veľkej lúke s bazénom, kde mal  môj otec oslavu…bolo tam veľa ľudí ,všetci sa zabávali, tešili, ale bolo hrozne horúco…od toho tepla boli stromy spálené, vysušené. Malý našiel červenú šnúrku a rýchlo ju zavesil k bielej, aby boli spolu pri sebe a vyrovnávali vzniknutý chaos. Ešte bolo treba pohľadať zelenú šnúrku, ktorá predstavovala jar a zlatú šnúrku-jeseň, ale zobudil sa.

Jeho sen ako celok mi prišiel naozaj zvláštny snový príbeh a vidím, že zase má niečo po mne.  😀 Dúfam, že nastávajúce obdobie zvládne a nevyvedie ho to tak z rovnováhy,  ako strata tých šnúrok a následný chaos v počasí.

Reklamy