Šnúrky počasia…

Predstavte si, že by sme mohli ovládať počasie…jáj to by bol chaos, lebo niekto by chcel stále teplo, iný zase zimu , či jeseň. Včera mi malý rozprával svoj sen..uff hotový námet na príbeh, aj povedal, že si založí knihu na svoje sny. 😀  

Začiatok sna sa odohrával v Egypte na dovolenke v pyramíde, no tú časť opisovať nechcem, ale ďalšia snová časť bola v jeho izbe, kde mal zavesené šnúrky počasia, ktoré mali zostať spolu pokope, lebo tvorili jeden cyklus. V izbe mal kamarátov a jeden z nich šnúrky odtrhol a vonku za oknom sa začal svet rozpadať. Malý kričal, aby ich dal namiesto, že šnúrky sa nesmú oddeliť od seba, lebo sa naruší cyklus a vznikne chaos. No kamarát so šnúrkami utekal preč.  V tom okamihu začalo husto snežiť a vločky pripomínali malých delfínov. Malý našiel bielu šnúrku a dal ju na miesto. Snežiť prestalo. Prišla nová snová stopa  a objavil sa na veľkej lúke s bazénom, kde mal  môj otec oslavu…bolo tam veľa ľudí ,všetci sa zabávali, tešili, ale bolo hrozne horúco…od toho tepla boli stromy spálené, vysušené. Malý našiel červenú šnúrku a rýchlo ju zavesil k bielej, aby boli spolu pri sebe a vyrovnávali vzniknutý chaos. Ešte bolo treba pohľadať zelenú šnúrku, ktorá predstavovala jar a zlatú šnúrku-jeseň, ale zobudil sa.

Jeho sen ako celok mi prišiel naozaj zvláštny snový príbeh a vidím, že zase má niečo po mne.  😀 Dúfam, že nastávajúce obdobie zvládne a nevyvedie ho to tak z rovnováhy,  ako strata tých šnúrok a následný chaos v počasí.

2 myšlienky na “Šnúrky počasia…

 1. Mozno tie snurky s pocasim ukazuju aky vo vnutri je a je nerad ak sa nim manipuluje, vsetko ma rad pekne na poriadku 🙂 Tak ako to ma byt 🙂 Dnes rano ,ked manzel odisiel do prace som zaspala 2x. Prvy raz sa mi snivalo ako som s cudnym pocitom vosla za mojim “priatelom” knazom s prosbou nech mi pomoze lebo citim ze so mnou nieco nie je v poriadku. Nato mi on odpovedal, ze mi s tym velmi nemoze pomoct a urcite sa teraz neukaze. Pomodlil sa v duchu a povedal ze mal pravdu, ze sa teraz schovava (citila som nieco demonicke). Ten knaz sa mi casto zjavuje v snoch. Uvedomila som si to az dnes, ze ho vlastne zo snivania poznam, nazivo vsak neviem kto to je. Poslal ma za mladym knazom, ktory sa venujem takymto ocistam ,ale on mi povedal ze ma pripad a potom sa mi venuje. Potom som sa prebrala na chvilku a ked som znova zaspala, sledovala som toho mladeho muza, niekde z rohu ako kamera. Prisiel k nejakej zene, ta mala dceru, ktoru poslal prec z izby, najprv sa tvaril ako clovek, ktory si chcel u nej nieco kupit a potom na nu vybafol s tym ze vie co je zac ,zacal sa modlit alebo jej ukazal kriz, uz si to presne nepamatam. Ona na neho skocila poburena ,chvilku spolu bojovali, nakoniec sa poddal, ona sa mu zahryzla do krku a odkusla mu kus koze… potom som sa asi radsej zobudila. Cely den nato myslim, neviem vypovedat co by to malo znamenat, ci na mna nieco z inej rise utoci alebo je to len moje vnutro, ktore nieco chce povedat? Prosim povedzte mi nieco nato …Dakujem

  Páči sa mi

  1. Máte pravdu…je to tak a je smutné, ako si už deti v škole dokážu ubližovať a robiť napriek. Ale tak isto to môže ukazovať aj na zvrat v jeho živote..to čo ho dostávalo do nerovnováhy sa bude snažiť držať v rovnováhe. Zrejme to tak bude..pracujeme aj so psychologickou a tak verím, že mu to pomôže.

   No k vášmu snu…Podvedomie vám dalo spovedníka, kňaza, ktorý vám má pomáhať v istých situáciach. No záleží, ako vy vnímate kňaza vo skutočnom živote, či ako niekoho duchovného, alebo len svetského, lebo nie je kňaz ako kňaz…málo z nich vedie ľudí k svojej podstate a nie sú cirkvou manipulovaný…

   Kňaz je symbolom citovej časti duše, pomáha vám z mysle odstraňovať nepotrebné obsahy, ktoré vás vedú k závislostiam a ťažia vás. Tak isto, ak v prítomnosti kňaza vo sne cítime pokoru, vedie nás to k tomu, aby sme svoje ego potlačili a pokorili seba…každopádne v takých snoch ide o obrátenie sa do vnútra a uvedomiť si, že niečo nie je v poriadku a máme to riešiť, prijať, alebo konať inak.

   To démonické môže byť temná stránka vás samej, ktorú potlačujete a ukáže sa len v nejakej situácii…nemusíte si ju uvedomovať, ale je vo vás…vlastne v každom z nás také niečo je…preto vám kňaz povedal, že vám teraz nevie pomôcť, lebo pred ním tá stránka bola schovaná, lebo v jeho prítomnosti sa prejavujete inak(kňaz je teda pre vás symbolom niečoho čistého…duševnej časti, ktorá vám ukazuje správať sa inak.

   Poslal vás za mladým kňazom, skúsenejším…pozorujete ho spoza rohu(roh domu štvorca..ide o nastolenie rovnováhy vo vás) to dievča je personifikáciou vás samej, nejakej vlastnosti, ktorá sa správa ako ona, keď je pod vplyvom temnej stránky seba samej a kňaz bol ukážkou toho ako máte k sebe byť pokorná a prosiť Boha, aby vám dal silu a naviedol k láske, ktorá všetko očisťuje a prejavuje sa skrz človeka inak. No však to dievča sa zahryzlo do krku…Krk oddeľuje fyzické od rozumového a týmto útokom na kňaza..vašu duševnú časť vám bolo ukázané ako nemáte počúvať rozumovú časť, ktorá vás skrz vôľu núti konať tak, že to poškodzuje vašu duševnú časť.

   Teda vo sne ide zmenu postoja, myslenia a prejavu , ktorá máte robiť tak ako cítite z duše a nie ako vás núti ego, lebo to potom vedie k zaťaženiu duše.

   Verím že to zvládnete ..budte pozorovateľom seba samej a vnútro napovie samé, kedy sa nesprávame tak ako by sme mali. Pekné sny želám.

   Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: