Múdrosť ukrytá vo snoch

sea

Sny udržujú svet nažive… Ten, kto dnes sníva, hľadá cestu k zajtrajšku…Každý sen je inšpiráciou ísť dopredu…Sny nás inšpirujú, aby sme plávali s oblakmi…Boh sníva vo Svojom stvorení a cez neho…Najskôr snívame, a potom, skôr než najskôr, sa objaví skutočnosť…Sen je semienko. Skutočnosť je strom, ktorý z neho vyklíči…To, čo ľudstvo potrebuje, sú pozitívne myšlienky počas dňa a pekný sen v noci…Keď je myseľ jasná, sen je žiarivý, keď je srdce čisté, sen je krásny. Keď je život seba dávajúci, sen je plodný.

Snívaj o hore, ticho sa stane tvojím menom..Snívaj o lodi, staneš sa nadšením cesty…Snívaj o kvete, staneš sa krásou kvetu…Snívaj o rieke, božskosť tvojho života bude plynúť k nesmrteľnosti tvojej duše..Snívaj o oblohe, staneš sa dieťaťom nekonečnosti…Snívaj o slnku, staneš sa vlastníkom a darcom svetla…Snívajúci je zlatým mostom medzi krásou srdca a blaženosťou duše.

Keď snívaš o hviezde, temnota tvojej mysle sa odovzdáva svetlu tvojho srdca…Keď snívaš o mesiaci, tvoja myseľ sa stáva jemnou…Nasleduj sny svojho srdca. Povedú ťa k východu slnka tvojej realizácie.

Viac nádherných myšlienok snového tvorenia v knihe Sny  Sri Chinmoy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: