Ľudské podvedomie je nesmrteľné

lucidnesny-opt-300x227To, co nazýváme smrtí, je pro každo u duši ve skutečnosti nově nabytá svoboda . Duši si můžeme představit jako družici Telstar. K tomu, aby překonala zemskou přitažlivost a byla vypuštěna na oběžnou dráhu, jsou nutné nosné rakety. Ty, jakmile splní svůj účel, se oddělí a odpadnou. Stejné je to s naším tělem. Poté co splní svůj účel, se rozpadne v prach, zatímco duše žije dál. 

Duše už není uvězněna ve hmotě. Je svobodná. Ze svého pobytu ze Země si s sebou odnesla záznamy všech svých myšlenek, pocitů a činů, jež jsou uloženy v „paměťové schránce”. Podvědomí nyní převzal o funkci vědomí. A to do doby, než dojde k novému vstupu na Zem, do doby další reinkarnace. Nadvědomí mezitím převezme funkce, jichž se vzdalo podvědomí a duše je schopna prožít „extáze”, které na Zemi prožívají pouze světci.

Když nadejde doba návratu na Zem, dochází k opačném u procesu. Vědomí se stává podvědomím a podvědomí se vrací do úrovně nadvědomí. Za této nové situace zůstává zcela stranou. Pouze ve výjimečných případech jej lze kontaktovat a to pomocí hluboké hypnózy. (I když byl Edgar Cayce schopen své nadvědomí kontaktovat prostřednictvím unikátní formy autohypnózy, je nutné si uvědomit, že představoval výjimku, nikoliv pravidlo. Jeho schopnost komunikovat se svým nadvědomím byla důsledkem jeho duchovní vyspělosti. Jak ovšem zdůrazňoval, každý z nás po mnoha reinkarnacích, až očistí svoji duši, bude schopen téhož.)

Vědomí nově narozeného dítěte nemůže být nikdy starší, než je jeho nově zrozené tělo. Veškerá moudrost, již nově narozená bytost nahromadila během svých nesčíslných pobytů na Zemi, je uložena v podvědomí. Podvědomí je proto naším největším přítelem a rádcem. Čelímeli nějakému dilematu, pak bychom měli požádat naše podvědomí, aby nám poskytlo konkrétní radu k tomu vytvoříme podmínky tím, že se zklidníme a budeme 15-30 minut meditovat. Mnohdy se nám dostane účinné pomoci.

Další možností je požádat své podvědomí o pomoc před spánkem. Pořekadlo „ráno moudřejší večera” není jen slovní hříčkou, nýbrž věrně popisuje proces, ke kterému během spánku dochází, když podvědomí na čas přebírá funkci vědomí a je schopno nalézt žádoucí řešení.

Nově narozená duše musí znovu překonávat nejrůznější nástrahy hmotné existence. Musí postupovat ve svém duchovním vývoji vpřed, bez pomoci svého vyššího já, s výjimkou právě výše zmíněných možností.

Má duše nějakou možnost předvídat, co ji čeká ? Ano, jestliže jednotlivé životy duše přirovnáme k románu na pokračování, jenž je součástí časopisu. Když vaše duše zemře, následuje „Pokračování příště”. Když se objevíte v novém těle, nezačínáte od nuly. Jak si ustelete, ta k si lehnete . Začínáte přesně tam, kde jste skončili ve svém předchozím životě.

Jestliže jste se k někomu chovali nepěkně, pak se vám to v některém z dalších životů vrátí. Pokud danému člověku odpustíte a jeho nehezké chování mu nevrátíte, pak si nebudete počínat špatně. Jestliže však budete zlé oplácet zlým, pak váš duchovní zisk bude nulový.

Z knihy Tajomstvo reinkarnácie Edgar Cayce

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: