Symbol 11 vo sne…

Crowley - 11 - chtic11 – Síla / Chtíč

Nad ránom som vo sne mala číslo -11. Na to som sa vlastne zobudila, že pozerám na papier,  na ktorom bolo -11 stále pod sebou. Neviem koľko krát sa opakovalo, ale prišlo mi to už čudné, čo ma prebudilo. To, čo sa mi snívalo v súvislosti s číslom, si už nepamätám, ale rozmýšlam, čo mi tým podvedomie hovorí. Pre mňa je 11  moje životné číslo, majstrovská sila, ktorú tak zatiaľ u seba nevnímam. A pozerám, že dnes je zrovna 11.9. 😀

Podľa Meda je 11 :

Nejen svou podobou nám napovídá dva zcela rozdílné výklady; z negativního hlediska se 11 v křesťanské tradici považuje za číslo hříchu a nedokonalosti, opak božského, a tedy se zobrazuje jako ďábel, z pozitivního hlediska je zase číslo 11 považované za zvláštní mystické číslo a rovnováhu mezi protiklady, o čemž symbolicky hovoří i Tarot a její jedenáctá karta “Síla”, číslo 11 dává možnost prolomit omezující a svazující konstrukce a má moc umožnit přetransformované energii proudit až do nekonečna, které je zase znázorněno kloboukem paní “Síly” ve tvaru lemniskáty, ležaté osmičky; podobně hovoří i Osho zen Tarot kartou “Průlom”, která nás skrytými symboly připravuje na temnou noc před konečným svítáním

Podľa Crowleyho karty číslo 11:

PROCES SlLY, VÁŠNĚ A OSOBNÍHO KOUZLA 

Symbol Síly a Chtíče ztělesňuje mýtus zvaný Kráska a zvíře. Kráska představuje naše nadání a talenty, které mají moc zkrotit zvíře či démony skryté v nás. Je to obraz opojné krásy duše, jíž se podařilo ochočit a ovládnout své vnitřní démony (lev s několika hlavami). Je naplněna hlubokou vírou v sebe, což ilustruje ohnivá nádoba, kterou drží v ruce a k níž vzhlíží. Překonala své staré obavy spojené s minulostí, jak to naznačují šedavé postavy a předměty na pozadí karty. Osedlala si lva na znamení, že ovládla sílu své tvořivosti, která je doménou astrologického znamení Lva. Právě využití našeho nadání tvořil (Lev) je to, co nám umožňuje zkrotit a opanovat své vnitřní démony.

Síla/Chtíč jako životní symbol


Slovo chtíč, touha má v angličtině podobu lust a má stejný základ slova jako slovo lustre, které znamená lesk, třpyt, světlo. Nemůžeme „zevnitř vyzařovat”, pokud neovládáme svou vnitřní energii, svou osobní sílu. Lidé, kteří ji umí projevit, jako by skutečně září. Síla a světlo jsou dvě kvality, které se často nedají oddělit. V jiných karetních souborech se tento symbol nazývá Síla neboli krása, jež zkrotila zvíře. V egyptském hieroglyfickém písmu jsou síla a světlo vzájemnými synonymy, tj. ve svém původním významu stejná.

Pokud číslice vašeho narození dají po sečtení číslo 11, je Síla a Chtíč vaším životním symbolem osobnosti. Tento archetyp ilustruje vaši tvořivost. Přitahují vás různé druhy umění, případně svou tvořivost využíváte na mnoha úrovních, díky čemuž se stáváte středem pozornosti a jste vysoce oceňováni za originalitu, s jakou přistupujete k tradičním věcem.

Jste charismatičtí a nechybí vám osobní kouzlo, které doprovází vysoká hladina tvořivosti. Pokoušíte se ke každé situaci přistupovat co nejoriginálnějším způsobem. Čiší z vás energie a rádi riskujete. Hluboce věříte, že i tam, kde v to jiní nedoufají, se květ rozvine do plné krásy a životaschopnosti (hadi zobrazeni v horní části karty).

Právě vaše osobní síla a tvořivost vám pomůže nahrazovat vše staré novým, jak to naznačuje svatozář kolem hadí hlavy na vrcholku lvího ocasu (jako had svléká svou kůži). Tento symbol ilustruje neustálou změnu, které podléhá náš vnitřní tvůrčí proces a i naše osobní síla.


Síla/Chtíč jako symbol růstu

Během roku ve znamení Síly a Chtíče (číslice dne a měsíce vašeho narození dají po sečtení s číslicemi letošního roku číslo 11) se postavíte svým starým vnitřním démonům, abyste je ovládli. Vrátí se vám nová vášeň pro život, včetně vášně fyzické. Znovu budete schopni prožívat posvátný údiv nad zázrakem života a pocítíte, že se vám podařilo překonat strach spojený s minulostí. V tomto roce vás budou přitahovat různé formy umění.

Osoby narozené ve Lvu budou vašimi důležitými zrcadly, odrážejícími váš potenciál projevovat se tvůrčím způsobem. Nebo pocítíte potřebu dořešit se zrozenci ve Lvu (21. července – 21. srpna) některé záležitosti z minulosti.

Rok Síly a Chtíče je pro vás rokem, kdy narazíte ve svém nitru na nekonečné zdroje své osobní síly. V tomto roce budete víc sami sebou, než kdykoli předtím.

Síla/Chtíč jako vizuální afirmace a meditativní symbol

Symbol Síly a Chtíče je archetypcm, který vám pomůže získat důvěru ve vlastní sílu, kterou potřebujete k lomu, abyste zkrotili své vnitřní démony. Jak už bylo řečeno, slovo chtíč, touha má v angličtině podobu lust a vychází ze slova lustre, které znamená lesk, třpyt, světlo. Abyste toto „vnitřnísvětlo“ získali, musíte mít osobní sílu. a naopak. Tato karta podporuje tvořivost, která umí naši vášeň a sílu probudit. Meditací nad tímto symbolem a jeho vizualizací se vám snáze podaří pocítit osobní sílu, která dřímá ve vašem nitru, a vážit si jí.

 Afirmace při meditaci nad kartou Síla/Chtíč

 
Těší mě projevovat svou energii, vitalitu a nadšení ve všem, co dělám.
Jsem jedinečnou bytosti plnou osobní síly.
Tvořivost z mého nitra plyne neomezeně.

Síla/Chtíč jako vaše zrcadlo

Vytáhnete-li si tuto kartu, znamená to, že plně projevujete svou tvořivost a osobní sílu. Zkrotili jste a ovládli své vnitřní démony a hluboce důvěřujete svým schopnostem.

Při kontaktu s osobami narozenými ve Lvu neztrácíte svou osobní sílu a stojíte si za tím, jací jste. Zrozenci ve Lvu mohou být zrcadlem vaší tvořivosti, která má potřebu se volné projevit.

Symboly, které jsou aspekty karty Síla /Chtíč

Síla/Chtíč je důležitým aspektem konstelace Velekněžka, ve které jsou všechny symboly, jejichž konečné číslo dává v součtu dvojku. Síla/Chtíč je vnějším vyjádřením energie Velekněžky (II), neboli víry ve vlastní intuici, která je založena na užití bystrého úsudku (Aeon XX), jenž vychází z rozhodnutí, která nás naplňují klidem (2 meče; Mír) a z důvěry ve vlastní city (2 poháry; Láska). Z této pozice podnikáme změny, které mají trvání (2 disky; Změna) a navozují v životě rovnováhu a pocit převahy (2 hole; Nadvláda).

Síla je schopnost vyzařovat mír, lásku a být nad věcí, když ve svém životě uskutečňujeme změny založené na dobrém úsudku (podrobnější informace viz konstelace Velekněžka).

Zdroj: Probuď se

2 myšlienky na “Symbol 11 vo sne…

 1. Ahoj Martinka, toto ma zaujima tie cisla kedze ich vidim neustale a pritahuje ma aj tarot. kde by som si mohla pozriet online vyklad kariet tarotu a cislic, neporadila by si mi? pripadne si ich aj kupim lebo ma to vcelku zaujima.Len som nikdy s nimi nepracovala a neviem ci budem vediet. Dakujem.Jana

  Páči sa mi

 2. Ahoj Janka…v prvom rade čísla pozerám u Meda v snáry
  http://medo.cz/jaromir/kniha_snar/index.html
  a tam je pod číslom aj napísané, ktorú kartu to číslo predstavuje…Tiež ma kedysi tarot lákal, tak som si občas pozerala, nejaké som si aj vytlačíla(mám symbolon, Zlatý tarot, mám ja cignske karty, karty bohýň, karty víl), ale zistila som, že to nie je pre mňa, len som sa nechala zlákať a očariť vyšetním , čo časom vyprchalo.

  Pozri si u mňa na blogu mám tam recenzie na veľa druhov tarotov a nechaj podľa seba, ktorý sa ti bude páčiť.

  https://anitram.wordpress.com/vestenie/

  Vybrať a naviesť vnútrom sa musíš nechať sama. Ak sa budeš pod tými číslami , ktoré vidíš v rovnakom čase zamýšlať…hladaj aj inde význam toho čísla, buď podľa kabale, alebo snáru, lebo symbolika podvedomia je rovnaká či sme v bdelom stave, alebo v stave nevedomia.

  Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: