Jak překonat nepříjemné předtuchy a myšlenky

powerful artVšichni velmi dobře známe okamžiky, kdy nás přepadnou tíživé myšlenky plné strachu a smutku a my nemůžeme pochopit, odkud se berou. Možná, že je to projev naší vnitřní disharmonie nebo nás omezuje jakási rozladěnost v okolí. Existuje celá řada příčin, ale vždy je velmi důležité, abyste se těchto myšlenek dokázali co nejrychleji zbavit. Nejjednodušším způsobem, jak se můžete opět dostat do stavu klidu a jak mít dobrý pocit, je modlitba. Již samotné oslovení Boha jako vyšší síly, která nás obklopuje, přináší pocit pohody a vyrovnání.

Víra v Boha je uznání mentality vesmíru a jeho rozumové stránky. Myšlenka a slovo člověka představují obrovský energetický potenciál a každý z nás může sám na sobě pocítit, jak zázračné může být slovo a jakou může mít sílu. Můžeme pocítit, jakou zázračnou energii mají myšlenky o Bohu! Když se v modlitbě obracíme k Bohu, přijímáme zároveň i Slovo boží, přijímáme milost vyšších sil a tuto milost také dostáváme. Boží milost je rozptýlena všude kolem nás a jen na nás záleží, zdali se naladíme na tuto frekvenci. Jestliže se v modlitbě obracíme k Bohu, vytlačujeme z našeho vědomí všechny negativní myšlenky a mozek a duši si zaplňujeme čistými, jasnými, mírumilovnými myšlenkami, to znamená Božími a harmonickými myšlenkami.

Předtucha

Existují však i jiné myšlenky než harmonické; sem řadíme předtuchu, znamení a předzvěst. Vyšší síly nás upozorňují například na blížící se nouzi nebo nějakou nepříjemnou událost. Předtuchu cítíme obvykle jako velkou zátěž, což znamená, že se naše energie střetává s nepříjemnými myšlenkami, začínáme se potácet a zmítat, utápíme se v pochybách a nevíme, co máme dělat; věřit, nebo nevěřit, je to skutečně nějaké znamení nebo jen špatná představa. Jestliže se budete snažit o zachování svého duševního klidu a vyrovnanosti, zbavíte se také všech předtuch. Uveďme si jeden příklad. Jedna mladá žena měla sen o autohavárii svého milujícího manžela, který ji nepřežil.

O tomto snu se zmínila svému muži, ale on mu nevěnoval nijak zvláštní pozornost. Pokaždé, když muž odjížděl z domova, žena si se strachem vzpomněla na svůj sen a znovu si vybavovala hrůzné obrazy nehody. Žena se modlila k Bohu a prosila ho, aby jejího manžela uchránil, protože se svého snu nemohla zbavit. Asi za rok se její sen naplnil. Upozornění vyšších sil nebylo v tomto případě správně pochopeno. Žena nevěděla, co má se svými myšlenkami dělat. Neustále měla v paměti svůj sen a aniž si to uvědomovala, svojí energií podporovala svůj strašlivý obraz. Jinými slovy, smrt manžela přivolala svým neklidem a neustálou starostí o něho.

Pojďme se podívat na jiný případ. Jednoho muže napadlo, že jeho dospívající syn je v nebezpečí. Vždy, když si syna v nebezpečí představil, pocítil, jak mu pulzují místa na spáncích a jak se mu svírá srdce. Byl to vzdělaný člověk a žil podle principů hermetizmu. Věděl, že se chlapec vrátí domů pozdě, a proto si řekl, že silou své myšlenky dokáže svého syna uchránit. Muž se nadechnul a všechny negativní myšlenky se pokusil nashromáždit do jednoho místa. Nepříjemný pocit však ještě více zaplnil jeho tělo. Začal pomalu vydechovat a tísnivý pocit se v podobě tmavé kuličky dostal skrze jeho hlavu ven. Vysoko nad jeho hlavou se kulička změnila v mýdlovou bublinu a poté se rozplynula. Muž opakoval toto cvičení tak dlouho, dokud tíživá myšlenka a spolu sní i zvláštní tlak v jeho prsou nezmizely úplně. Potom se muž znovu hluboce nadechl, své myšlenky obrátil k Bohu a do svého nitra nechal vstoupit zářivé sluneční světlo. Při pomalém výdechu si představoval, jak jeho syna obklopuje sluneční světlo. Hluboce dýchal a zároveň si představoval, jak chlapec kráčí domů a jak je celá jeho cesta ozářená slunečním světlem.

Když chlapec přišel domů, vyprávěl, co se mu na své cestě domů stalo. Dvakrát potkal nepříjemné lidi, jedni z nich se s ním dokonce pustili do hovoru, ale on se cítil klidný a bez problémů došel až domů. Tímto způsobem nás myšlenky mohou zbavit nejrůznějších karmických problémů.

CVIČENÍ Přeměna energie myšlenek

Snažte se vždy zbavit se všech nepříjemných myšlenek, protože tyto myšlenky mají ničivý energetický náboj a impulz.

▪ Zhluboka se nadechněte a snažte se nashromáždit svoji nepříjemnou myšlenku do jednoho místa a pomyslně z ní vytvořte kuličku. Jestliže se vám to nepodaří při jednom nadechnutí, přirozeně vydechněte a pokuste se znovu všechny nepříjemné pocity shromáždit do jednoho shluku, který umístíte kamkoli ve svém těle, ať už je to oblast břišní, prsní či krční.

▪ Pokud jste si jistí, že nepříjemné myšlenky nebo pocity jsou sbaleny do pomyslného balíčku, zhluboka vydech-něte, jako byste ze sebe vytlačovali kuličku s nepříjemnou myšlenkou. Představujte si, jak se kulička pohybuje nahoru a skrze hlavu se dostává do prostoru. Pokud se vám zdá, že jste nevydechli úplně všechno, přirozeně se nadechněte a pomalu vydechněte. Dělejte to tak dlouho, dokud nepocítíte, že se nepříjemný pocit dostal z těla ven.

▪ Představte si, jak jste vydechli černou kuličku (kulič- ka může mít i jinou barvu) a jak se tato kulička nachází jeden až dva metry nad vaší hlavou. Pomalu se nadechněte a vydechněte. Představte si, jak proudem vzduchu, který vychá- zí z vašeho těla, rozbíjíte kuličku. Pokračujte tak dlouho, dokud kulička není úplně rozbita a dokud se nad vaší hlavou neobjeví čisté světlo nebo jiný symbolický obraz. Chtěla bych jen doplnit, že tato metoda nevyžaduje ně- jakou speciální přípravu, a proto ji můžete používat kdykoli. Jedinou podmínkou je vaše přesvědčení, že opravdu chcete pomoci nějakému milovanému člověku nebo sami sobě.

Všechno je myšlenka a všechno je energie.

Vědci v současnosti dokázali, že každý materiální předmět má svoji energii. Vezměme si například dřevěnou židli, v níž je uloženo velké množství energie. Jestliže židli hodíte do ohně, uvidíte, že se její energie bude uvolňovat velkým plamenem. Na tomto plameni si můžete například uvařit vodu na čaj nebo můžete popel, který zůstane, rozprášit do půdy, a tak energii popela předat rostlinám. Energie je nezničitelná. Celý svět je složen z jedné a téže energie, která se pouze obměňuje, podobně jako se mění například voda v závislosti na různých okolnostech; voda má podobu lehké páry, tvrdého ledu, bouřlivého vodopádu nebo stojaté vody v jezeře… Můžeme pocítit energii větru, energii klíčku, který vyrůstá z půdy a natahuje se ke slunci, víme, co je elektrická energie, energie lidských svalů a energie vůle. Málo však přemýšlíme o tom, že všechny materiální předměty představují tutéž energii, která se projevuje jinými způsoby.

Energie naší myšlenky je stejná energie jako energie světa, jen se projevuje ve své jemnohmotné substanci. Je však schopná snadno pronikat do energie hmoty, událostí, osudů, podobně jako se voda přeměňuje v led, páru, plyn… Ke změně energie je potřeba, abychom vytvořili určité podmínky. Hmota je výtvorem Boží myšlenky. Pokud cítíme spojení s Bohem, vstupujeme do kontaktu s Boží myšlenkou, energií vyšších sil; toto ovšem není v rozporu s harmonií světa. V tomto okamžiku můžeme změnit nejen náš osud, ale i osud jiného člověka. To už je ale druhý princip o uspořádání světa.

Lék pro vaši duši Eľ Tat

Reklamy

10 thoughts on “Jak překonat nepříjemné předtuchy a myšlenky

 1. Martinka, da sa touto technikou zmenit to co si spomenula v muzovom horoskope? Pretoze ostal vo mne stiesneny pocit a vraciam sa k nemu. Chcem pritahovat pozitivne veci nie tento strach. Pripadne co by si mi poradila. Dakujem pekne. Jana

  Like

 2. Keď sa sem prihlásim, svieti mi tu znamienko na komentároch. 😉 Janka samozrejme že hej. Vypusti to z hlavy von…Vieš netreba sa upínať na niečo, lebo vždy máme na výber a je na nás, akou cestou pôjdeme, či spadneme a nebudeme sa vládať nejaký čas postaviť, alebo si len oderieme kolená. Sami si určujeme svoj osud myslením, konaním, ale hlavne odmietaním seba..svojho ducha a duše.

  Dnes som si pozerala solárny horoskop na rok 1997, kedy som porodila. Známa mi to ukazovala na horoskope Lucky Bílej, ako jej to sedí, keď otehotnela. Sadlo mi tam naozaj veľa vecí na ten rok. Skoré manželstvo, ťažký pôrod, alebo aj smrť dieťaťa. Ja som mala naozaj ťažký pôrod, ale dieťa mi nezomrelo. Tak isto aj iný aspekt na to poukazoval, ale bolo to na mne, ako som k životu pristupovala. Toto ti viac opíšem do mailu, aby si to pochopila.

  Pekný večer Janka.

  Like

 3. Dobré ránko Maťka……..
  ……a mne sa deje presný opak , ak neupozorním stane sa to , niekto zomrie….. ak upozorním všetko plynie ako má……. funguje mi to už tak od roku 1989´
  …….často ma mrzí , že som nenašiel odvahu a neoslovil niektorých ľudí , bolo by v ich kruhu menej smútku a ich blízky by žili inak……
  Už som ti o tom písal , dostávam presné indície o čase , osobe a okolnostiach…..je na mne aby som to zdelil tak , aby sa z toho nestala kliatba (do troch dní , týždňov , mesiacov ,či rokov , nechápem symboliku trojky v tomto prípade , ale asi som ešte malý 🙂 ) , lebo ľudkovia sme všakovaký a mnohý to vedia tak doonďokovať , že až , lebo si zdelenie prisvoja a vytvoria si kliatbu.Teda ten článok je o kliatbach a i laik si môže z praobyčajného výkladu kariet (šak vieš aký mám na to názor , ale praktikujem to raz za 127,5 roka 🙂 ,ale pokúšam sa mať nadhľad) vytvoriť kliatbu a zničiť si život……..
  Pátral som veľa po tom , mnoho preštudoval a až v jednom úbohom filme som našiel odpoveď……..
  Je niečo medzi ľuďmi ako strážca Duší a táto osôbka môže skrze Boha meniť MOŽNÉ……..
  Je to často nepríjemné a ja sa napríklad radšej nedívam do očí a nepodávam ruku , vyhýbam sa dotykom cudzích , lebo v nich čítam , zdieľam ich svet……
  Neviem sa zadívať na ženy , lebo ich vidím bez šiat a viem čo by s nimi bolo……je to veľmi náročné a ťažké a ak viem čo je za oponou , tak sa mi často krát ani nechce žiť……….
  Je to dar či prekliatie????
  ……..neviem , ale viem meniť svoje okolie , meniť osudy a určite to vie každý z nás , len to v sebe neobjavil………..
  Kiež by som to radšej všetko nevedel……….
  Pekný a spokojný deň prajem všetkým.R

  P.S.Od včera mi v hlave hrá táto pesnička a tak sa o ňu podelím

  Like

 4. Ahoj Radko…

  Nedávno som niekym rozoberala tému hlbšieho významu upozornenia na niečo tipu…. prečo cítim isté veci na niekom, aké zablokované energie má človek v sebe, prečo cítim jeho bolesť na sebe, prečo cítim negatívne napojenie len tak pri bežnom rozhovore? Občas sú to veci na zamyslenie, lebo jedna vec je niečo cítiť z niekoho a druhá vec je vedieť to pochopiť a uvedomiť si jeho hlbší význam, lebo to čo niekto v sebe má, mu šibnutím prútika neodstránim..môžem len upozorniť .

  Kedysi chodil na blogy chlapík menom Čiky a ten astrálne cestoval,ak videl niečo v budúcnosti, tie upozorňoval známych, ale isté udalosti, ktoré mali nastať nevedel zmeniť nijako.

  Čital si už o strážoch prahu?

  Ty sám si zažil výstup z tela a prešiel si okolo neho. Myslím, že tieto schopnosti sa ti viac pootvorili po zážitku klinickej smrti, ktorý si mal .

  Každý máme iné schopnosti a pochopiť ich správnosť využitia nie je len tak…návod k nim sme nedostali, tak len svojim dozrievaním prichádzame na to ako s nimi pracovať. Stráca duší..hmm pekne si to pomenoval…vieš všetko má svoj význam

  Ozaj natrafila som na český seriál Strážce duší, ale nevidela som ani jeden.

  No a to, že vidíš ženy bez šiat..nerozmýšľal si, prečo nevidíš oveľa viac, niečo hlbšie..prečo len ženy a nie aj mužov?

  Píšeš….je to veľmi náročné a ťažké a ak viem čo je za oponou , tak sa mi často krát ani nechce žiť……….
  Je to dar či prekliatie????

  Pre toto som sa chcela venovať akašickým záznamom, lebo my vidíme veci z fyzicej roviny a zdajú sa nám kruté a nepochopiteľné, nevnímame v sebe duševné bytie a nevieme veľa o svete, kam sa navrátime, že tam pokračuje naše bytie medzi tými, ktorý nás tie milujú. Nevidíme, aký význam má náš život a to, čím sme si prešli, že to z vyššieho pohľadu je pre nás potrebné, aby sme to prežívali a uvedomili si, tak isto aj predčasná smrť.

  Veľa veci nevieme…Tá pieseň mi príde smutná, ale páči sa mi.

  Tak pekný víkend Radko.

  Like

 5. Ahojky……..
  Mne sa tá pesnička zdá taká hravá , ako je budovanie života……….
  Každý každého strážime a pomáhame si.V práci sme mali jedného chalana a moje cesty sa s ním proste mali pretnúť a to hneď trikrát , hocijako by som išiel svojím životom.Staral som sa o jeho chorého strýka v ústave , chodil s dcérou bývalej priateľky , no a tretíkrát sme sa stretli u nás v práci…..A teraz tam mám chalana s ktorým som sa tiež mal stretnúť , lebo som chodil s jeho strýkom na strednú…..jeho maminu si pamätám ako malú holku .-)
  Bŕŕŕŕ holý chlap???? to snáď nie , to sa teraz budem stŕhať zo snov a pomočovať sa 🙂 🙂 🙂 ……..
  Nie to bolo iba obrazné , všetko to negujem v sebe a nazeraním na tety sa nebavím už najmenej 25rokov , lebo som to pochopil……..
  Iba vidím svet inak a i keď sa zadívam na tvár vidím iného človeka………….
  To že čítam v iných , je smutné , lebo teraz veľmi ľudia klamú a preto som napísal , že ak vidím za oponu………. Je to smutné ako si dávame masky , klameme okolie……je toho čoraz viac a čistých duší je čoraz menej………
  …..občas sa však bavím nazeraním do očí.Udivuje ma , koľkých ľudí to irituje , dakedy sa dalo viac pokecať očami , teraz na to ľudia nie sú……Debata očami je veľmi zábavná , teraz to už tak dobre nejde , ale to je asi tým , že si všetci dačo nahovárajú.Treba byť v tejto komunikácii úprimný…….
  Takže ak by som to zhrnul z môjho pohľadu , tak týmto veciam sa teraz svet bráni a je lepšie sa báť , obmedzovať atď …. , ako byť k sebe a svojmu okoliu úprimný a vzájomne si pomáhať………
  …. a dačo bláznivé …….

  pokojný zvyšok nedele……….R

  Like

  1. To máš pravdu, veľa ľudí hrá na viac strán, hlavne ako to komu vyhovuje.

   Komunikácia očí…to nepoznám v tomto svete, videla som to len vo svojej vízii, že v jednom pohľade som ucítila a vnemom obdržala aj informáciu.

   Občas sa mi stane, že sa neznáma žena na mňa zadíva a len sa usmeje a ja jej úsmev opätujem. Zahreje to prijemne pri srdci, lebo je to nečakané, nevynútené.

   Vidieť v tvári niekoho iného…až teraz som pochopila , koho som v tvári známej videla. Myslela som, že som v nej uvidela ženu, ktorou raz bude, ale videla som ju ako bytosť, krásnu a plnú lásky.
   Niekedy v ľuďoch vidím ich minulú osobnosť a toho, kým boli. Nejde to na povel, zrejme je to tým, ako som tomu otvorená.

   Vidíš ako si to krásne uvedomuješ s kým si krížiš cestu a máš niečo spracovať v sebe..mnohí si to ani neuvedomujú a nadávajú, ako sa im pletú niektorí ľudia do cesty.

   Veľa ľudi sa drží príslovia ako ty mne, tak ja tebe a len málo z nich sa dokáže nad to povzniesť. Neuvedomujú si, že si takéto situácie priťahujú svojim myslením.

   A tej nočnej mory sa neboj…aj to by si zvládol. 😀

   Tak peknú nedeľu želám.

   Like

   1. …….uvedomujem si všetko naokolo……O tom by sa dala napísať kniha , aký je príjemný vietor v tvári , aký je krásny večer plný pokoja v lone prírody , ako je všetko vložené pre naše blaho , ako keď žiadame o pomoc , tak príde……… a k tebe som ako došiel??? Nič nieje náhoda , Duše ktoré sa stretnúť majú , sa stretnú (aj keby boli rozdelené miliónmi kilometrov , iného vyznania atď…) a niektoré sa okolo seba tak dlho míňajú až na seba narazia.Každý kto ovplyvní náš život , je našim požehnaním , našim sprievodcom(nehovorím učiteľom , lebo učiteľ je iba časťou dopredu vytýčeného systému , niekto kto ovplyvňuje …… sprievodca vedie)
    Som tu už dosť času Navyše čo som dostal , tak si to i užívam a občas ma tu všetko irituje a mám chuť i ten plot na konci sveta podpáliť 🙂 , ale to je o mne a o tom ako vidím rozdiely Svetov………
    …nuž a najviac sa na mňa v poslednej dobe pozerajú deti , ale tak , že až nevedia oči odtrhnúť , občas sa smejú a mám i chuť sa ich opýtať čo vidia , ale obávam sa , že by ich rodičia moju otázku nepochopili…… a občas mám z toho taký divný pocit, že vedia o mne a prezradili by ma ……… a ak mám pravdu povedať , tak ani neviem ako ma táto haluz napadla 🙂 , ale iba som tým asi opísal svoj pocit…..deti vedia , raz darmo…….
    …..pohodový zvyšok pátečku a pokojný víkend.R

    Like

 6. Tak by to malo byť a stav uvedomenia je znakom rozvoja duše. Všetko má hlbší význam. To, čo sa v tebe búri je len prejav ega, ale sám vieš ako a čo zvládať. Tie stavy poznám aj ja. 😀 A preto nám uvedomenie prináša čo je a nie je správne a ako to vnútorne cítime.

  Život je jedna veľká hra, len je na nás či hráme komédiu, drámu, alebo iný žáner. 😉

  Tak krásny dník Radko…uži ho, ako najlepšie vieš. 😀

  Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s