Jak se lidé stávají jasnozřiví

downloadJak člověk přijde k paranormálním schopnostem? Je to náhoda, výsledek letité duchovní práce na sobě nebo se s nimi prostě narodí? Americká psycholožka Belleruth Naparstek podnikla průzkum několika desítek jasnovidných lidí a zjišťovala, jaké společné prvky mají jejich příběhy. Jaká je vlastně zjevná souvislost mezi traumatickou zkušeností a rozvojem nadpřirozených schopností?

V tomto článku najdete vyváženou odpověď, založenou na několikaletých zkušenostech s probouzením psychických schopností u sebe i druhých lidí, jakož i s případy náhlého propuknutí jasnozřivosti.

Jasnozřivost následkem traumatu

Pokud jste někdy zažili vyhrocenou situaci ohrožení života, byli jste nejspíše ve stavu změněného vědomí. řada lidí popisuje zvláštní stav “přepnutí se na autopilota” ve chvíli, kdy se dostali do ohrožení. Adrenalin, vyplavený do krve, způsobuje zvláštní stav extrémní bdělosti, spojený s vnímáním jakoby velice pomalu. Zároveň pocit určitého oddělení, “jako bych se viděl ve filmu” nám umožňuje pozorovat situaci bez vášně a vyhodnotit ji objektivně.

Tato schopnost nám dává obrovskou výhodu a umožňuje přežít kritické zážitky. Bohužel také zapisuje tyto prožitky do našeho podvědomí velice silným způsobem, takže nás mohou v budoucnosti navštěvovat formou nepříjemných vzpomínek, tzv. flashbacků. (Flashback je zpětný záblesk něčeho, jako ve filmu a může jej spustit nahodilý podnět, související s prožitou situací.)

V psychiatrické literatuře najdeme četné doklady probuzení se psychických schopností právě následkem traumatického zážitku. Známá duchovní autorka současnosti Doreen Virtue často hovoří o své zkušenosti přepadení v autě. To, co nám otevírá paranormální schopnosti ale není trauma samotné, nýbrž prudké vyplavení hormonů, které zvyšují bdělost a rozšiřují naše vědomí.

Proč jsou duchovně nadaní jedinci tak často zneužívaní?

Pokud se pohybujete delší dobu mezi jasnovidnými lidmi, mohlo vás už zarazit, kolik z nich má opravdu temnou minulost s mnoha ošklivými prožitky, které často sahají až do dětství. Dříve jsem měla prostě dojem, že k duchovnu jsou přitahovaní pošramocení lidé, aby v něm našli útěchu, ale čase jsem narazila ještě na jiná, stejně dobrá vysvětlení, proč se to děje.

Jedna z teorií říká, že děti, které mají psí (jak se často hovoří o jasnovidectví) vyzařují zvláštní světlo, které k sobě stahuje ty, kdo jej sami nemají, jako mouchy ke světlu a toto je příčinou, proč ve svém dětství a mládí často tolik zakoušejí. Jinými slovy, určité síly nemají zájem na tom, aby dorůstali jedinci se silnými mimosmyslovými schopnostmi, a tak se je často snaží dohnat až k sebevraždě.

Mnoho lidí hovořilo také o tom, jak se jim otevřelo třetí oko, když prožívali delší období intenzivního napětí, například při nepokojích v 60. letech.

Intuice jako výhoda v nebezpečném prostředí

Další pozorování říká, že dítě, které vyrůstá s rodiči, kteří jsou nějakým způsobem nepředvídatelní – alkoholici, výbušní nebo duševně nemocní – si vybuduje velikou citlivost vůči náladám druhých, což je ákladem telepatických schopností.

Mnozí jsou vystaveni vyloženě krutému zacházení a nesnesitelným podmínkám, ve kterých reagují tím, že instinktivně vyplouvají ze svého těla do rozšířeného vědomí. Tomu se odborně říká “disociace”, stav odloučení od sebe sama. Je to stejný mechanismus, který v dospělosti těmto lidem přináší úlevu, když se upnou na duchovní činnost, která skýtá mnohé změněné stavy vědomí.

Nevýhody této cesty k psychickým schopnostem jsou zřejmé. Lidé, kteří prošli týráním a zneužíváním v raných letech, mají problém vzít svůj život pořádně do rukou, protože jsou stále ochromeni strachem. Tím méně dokáží zvládat svoje nadpřirozené schopnosti. Tragédie je to zejména u duchovních profesionálů, kteří mají díky svým zkušenostem silnou motivaci pomáhat lidem, i výrazné intuitivní schopnosti, ale pokud se nedostanou k úplnému uzdravení traumatu, jejich životy se často potácejí stejně na hraně jako životy jejich klientů.

Duchovní život nicméně skýtá také množství léčivých technik, od homeopatie, před výklad snů nebo ETF či automatickou kresbu, které mohou výrazně pomoci léčení traumatu. Pro tyto nadané je důležité kultivovat zejména techniky práce s energií vlastního těla, uzemnění se – spojení se Zemí – a vystředění, které nás navrací so spojení se svým středem.

Vrozené parapsychické schopnosti

Zděděné věštecké nebo magické, léčitelské nadání je obecně známým jevem. Pokud někdo z vašeho příbuzenstva měl tyto schopnosti, je velice pravděpodobné, že se v rodě objeví zase, i když někdy mohou přeskočit několik generací, a projevit se různě. Pokud jste vyrůstali v blízkosti někoho kdo duchovně pracoval, lhostejno v jaké tradici, bude pro vás daleko přirozenější se v těchto energiích orientovat.

Tento způsob získání parapsychických schopností bude nyní čím dál častější – hovoří se o indigových dětech – protože více a více lidí začíná otevřeně praktikovat různé formy pohanství a esoteriky.

Zkušenost blízké smrti

Stavy komatu a klinické smrti jsou jednou z nejdrastičtějších, přímých cest, jimiž se v lidech probouzejí parapsychické schopnosti. Od 70. let existuje výzkum na téma zážitků blízké smrti, a bohužel největší zájem vzbuzuje u světových armád, které často zapojily postižené vojáky do experimentů mimosmyslového vidění. Rozvoj intucie nejspíše souvisí se stimulací určitých částí mozku. K rozvoji také často dochází následkem epileptichých záchvatů.

Meditací a jógou k psychickým schopnostem

Existují samozřejmě i příjemnější a bezpečnější cesty k rozvoji intuice. Mezi ty nejtypičtější patří:

  • meditace a autohypnóza
  • jóga, čchi-kung a jiná tělesně-energetická cvičení včetně bojových umění
  • práce s dechem
  • sporty a umění vyžadující koncentraci
  • modlitba, rituál a řízená vizualizace

Jedním z aspektů těchto praktik je, že vyžadují velkou pravidelnost, sebedisciplínu a vůli. Tím pádem zvyšují schopnost koncentrace a vůle. Svou roli také hraje celkové navýšení a očištění tělesné energie. Zaměřená pozornost podporuje vyplavování serotoninu, který nás uklidňuje a upozaďuje analytickou mysl. Jakmile se mysl utiší, vzniká prostor pro vnímání jemnějších informací. Jak se říká, hlas anděla strážného je hlasem velice tichým, a zaniká v hluku světa.

Blízkost energetického pole silné osoby

Jedním z nezvyklých, ale přitom velmi tradičních způsobů, jak přijít k parapsychickým schopnostem je prostě je “chytit” od někoho, kdo je již má, tím že přebýváme v jeho blízkosti nebo s ním komunikujeme. Nemusí jít o blízkost fyzickou a nemusí to být vyloženě duchovní učitel, ale kdokoliv, kdo nás inspiruje a nabije velikostí svého aurického pole. Různé známé osobnosti a umělci mívají také výrazné energetické pole.

Souvisí to se starým poznatkem, který se cituje zejména v kontextu magie prosperity, že “s jakými lidmi se stýkáš, takovou úroveň bohatství nakonec máš.”
Podobným způsobem se přenáší mezi lidmi také duchovní schopnosti. Čarodějnice odedávna využívaly moc magického kruhu. Skupinové rituály v současnosti stále potvrzují, že přítomnost více duchovně otevřených lidí v jednom záměru obrovsky zesiluje jeho účinnost. S tímto poněkud málo známým aspektem se dobře pracuje na seminářích.

Staří zenoví buddhisté věřili, že k přenosu nauky dochází nejen formou výkladu, ale třeba i tím, že na vás mistr pohlédne a jako by z něj na vás přeskočila jiskra božského vhledu. Chcete-li v sobě probudit jasnozřivé schopnosti, určitě je dobrý nápad vypravit se do společnosti lidí, kteří je rozvíjejí. Samozřejmě, taková společnost má i své stinné stránky, jakými jsou kletby a pletichaření, takže společnost lidí je třeba dobře vybírat.

Nejúčinnějším způsobem přenosu je vědomé a záměrné předávání od učitele k žákovi, formou zasvěcovacích rituálů. To se dělo od počátku věků, a je to nezastupitelnou součástí magického učení se.

Silně nadaní jedinci mohou zjistit, že dokáží energie a dovednosti vstřebávat nejen z pole pokročilých lidí, ale dokonce i z jejich předmětů, knih, obrazů nebo pouhým informačním napojením!

Láska a srdcebol otevírají cestu intuici

Krásným a někdy velmi bolestným způsobem, jímž se mohou otevřít naše schopnosti, je zkušenost lásky. Mnoho autorů říká, že samotná zkušenost zamilovanosti je paranormální a otevírá hranice našeho Já. Telepatické jevy mezi milenci jsou docela obvyklou zkušeností!

Tragický odchod milované osoby je často spouštěčem kontaktu s duchy a hledáním odpovědí v jemnohmotných sférách. Stejně jako zážitky krajní hrůzy nebo blízké smrti, zkušenost ztráty a žal z ní vyplývající mají potenciál otevřít člověku nejen srdce, ale i přístup k dříve nepoužívaným schopnostem.

Jedna z mých prvních zkušeností se zázračným uzdravením byla s první láskou. Byla jsem tím mužem docela unešená a tolik jsem se zamilovala, že jsem ani na chvíli nepochybovala, že mohu udělat cokoliv a tak se mu dva týdny po našem sblížení zahojily desítky let staré jizvy, k velkému překvapení lékaře, a i v dalších měsících pokračovalo mizení různých následků po úrazech, které se neměly nikdy vyhojit.

Související:

Psychické schopnosti jako následek oslabení Rušivé a obtěžující jasnozřivé vhledy mohou být jedním z mnoha příznaků psychického oslabení nebo útoku.
Modlitba a její využití v magii Povídání na téma modlitby, jedné z tradičních technik jež vede k rozvoji schopností.
Duchovní přístupy k depresi Deprese bývá nazývána čistou bolestí duše a častose objevuje u lidí intuitivně nadaných.

Knihy:
Your Sixth Sense: Unlocking the Power of Your Intuition (Plus), belleruth naparstek, harperCollins, poprvé vydá

Zdroj: carovnezrcadlo.cz

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: