Programovanie podvedomia…

digital-brainSlovo programování máme většinou spojeno s počítačem nebo zařízením, které je řízeno počítačem. To, že je programování v našem životě používáno snad ve všech oblastech, i v nás samých si už uvědomuje málokdo. Když se podíváme na celé stvoření, vesmír a přírodu a jejich zákony podrobněji, zjistíme, že se spousta věcí neustále opakuje v menších či větších obměnách. Planety se neustále pohybují okolo své osy a kolem slunce, v přírodě se pravidelně střídají roční období. Rostliny, zvířata a lidé se rodí, žijí a umírají a své životy si každý z nich odžívá podle přesně daných zákonitostí, které se neustále opakují.

Jinými slovy, život celého stvoření se odehrává na základě daných zákonitostí. Těmto zákonitostem můžeme, bez jakýchkoliv pochyb říkat programy.
Kdo nebo co stojí za naším stvořením a jeho programy nelze zřejmě přesně určit, ale můžeme ho klidně nazývat prvotním stvořitelem, prapůvodní energií apod.. Všeobecné a základní programy a principy, kterými se řídí náš vesmír se plně uplatňují v každé vědomé části vesmíru, to znamená i v člověku. O člověku se dá říct, že je také prvotním stvořitelem svého vesmíru, svého světa a že tyto základní programy jsou v něm uplatňovány.
Svůj život také zakoušíme a nahlížíme podle svých názorů, postojů, náhledů a přesvědčení. Jsou to takové naše specifické programy, které jsme nachytali, které jsme si sami naprogramovali během svého života, ovlivněni genetickými dispozicemi, rodiči, společností a které si neseme z minulých životů. Proto je tolik různých lidských příběhů, názorů a zkušeností.
Člověk se dá doslova nazvat biologickým počítačem, kterého řídí programy a který je programovatelný. Možná to zní děsivě, ale když se na sebe podíváme podrobněji, lze si všimnout, že opravdu děláme dokola pořád stejné věci, že se v nás objevují stejné myšlenky, stejné nebo podobné reakce, že jsme mnohdy v područí různých zvyků a závislostí, že věříme tomu a nevěříme zase onomu. O některých činnostech, které dobře zvládáme říkáme „ále to už dělám automaticky, ani nad tím nepřemýšlím“ apod..
Když o tom tak přemýšlím a kladu si otázku, jak je to možné, jedinou logickou odpovědí, která mi dává smysl jsou programy a že žijeme své životy na podkladě programů. 
Místo, kde se v člověku tyto programy ukládají se nazývá podvědomí. Zde se ukládají různé vzpomínky, názory, postoje a přesvědčení, kterým věříme a podle kterých potom myslíme, jednáme, cítíme a prožíváme. Dále jsou zde také uloženy programy, které řídí automaticky činnost našeho těla, trávící soustavu, oběhovou soustavu, dýchací soustavu, centrální nervový systém a další. Je zde přímá souvislost s buňkou a buněčnou úrovní a pamětí (DNA, RNA, geny atd.), ale tím se teď nebudeme zabývat.
Pokusím se zjednodušeně vysvětlit princip, jak dochází k programování našeho podvědomí, které tak silně ovlivňuje náš život a jeho prožívání. Toto působení na naše podvědomí se děje ve 3 úrovních: vědomě, polovědomě a nevědomě. Vznik pozitivních i negativních postojů a přesvědčení se řídí stejnými principy, ale budu zde hlavně mluvit o těch negativních, protože tyto hlavně na nás mají nepříznivý a mnohdy destruktivní vliv. Ještě upozorním, že toto programování podvědomí se přímo projevuje i na buněčné úrovni, kde takto působí na DNA, RNA, geny, buněčnou paměť atd.
Negativní postoj, náhled nebo přesvědčení vzniká vždy, když uvěříme jakékoliv myšlence, která se v nás objeví nebo informaci, která má tendenci posuzovat, odsuzovat nebo hodnotit. Klíčem je naše víra. 
Pokud uvěříme v pravdivost takovéto myšlenky nebo informace, v tu chvíli dochází k jejímu uložení do našeho podvědomí, kde potom reálně působí a to svou energií nábojem a zaměřením. Tato myšlenka potom z našeho podvědomí nepozorovaně přibarvuje naše vnímání svou informací a emocionálním nábojem, které nese.
Můžeme také říct, že nevidíme svět takový jaký ve skutečnosti je, ale že vidíme své podvědomí obarvené o své názory, postoje a přesvědčení. Proto se oprávněně říká, co člověk, to jiný pohled na svět. Tímto popsaným mechanismem se vlastně sami programujeme nebo dovolujeme, abychom byli programováni. Proto se veškeré manipulace dějí přes myšlenky a informace. Tito manipulátoři využívají naší nepozornosti, nevědomosti a lenosti prozkoumávat si dané myšlenky a informace, které se v nás objevují a se kterými se denně setkáváme.
A je to opravdu plně v naší moci, jestli umožníme těmto manipulacím, aby v nás působily nebo ne. Toho se dosahuje bdělostí, všímavostí a pozorností k nám samým a k tomu co se v nás odehrává s použitím principů etiky a neubližování.
Měli bychom se cíleně naučit pečovat o svoje nitro s opravdovým zájmem. Měli bychom tuto naprogramovanou negativitu, která už nese emocionální náboj v sobě neustále likvidovat a to buď nereagováním a nejednáním pod jejím vlivem nebo vědomým vstupem do ní a to tak, že ji prožijeme nebo procítíme takovou jaká je s pochopením, že je to jen energie, která nás může ovládnout jen v případě, kdy jsme do ní nevědomě ponořeni nebo když z ní máme strach.
Pokud nám záleží na tom, co se nám dostává do podvědomí, měli bychom k informacím a myšlenkám, které k nám přicházejí přistupovat vědomě a pečlivě je zkoumat. Měli bychom se sami v sobě ptát: Je skutečně pravda co mi říkají myšlenky, které se ve mně objevují?
Je skutečně pravda co říkají druzí, co říkají média, reklamy nebo politici?
Pokud k těmto informacím přistupujeme vědomě, pak se vědomě rozhodujeme, co do sebe uložíme a co ne (čemu uvěříme a čemu ne). Ale pokud je nám to jedno, pak toto ukládání probíhá na polovědomé a nevědomé úrovni a může se do nás dostat vlastně cokoliv, protože těmto věcem většinou nekriticky, bez prozkoumání pravdivosti uvěříme.  Programovat lze samozřejmě minerály, rostliny i zvířata. Pokud se podíváme na různé šlechtění a modifikace rostlin, je z toho jasné, že se zde také pracuje s programy a programováním a to na buněčné úrovni. Když například cvičíte psa, tak ho také programujete, aby se choval podle daných určení a pravidel. Opravdu programování není jen ojedinělou činností v oblasti techniky, ale plně se uplatňuje v celém našem stvoření a vesmíru.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: