Technika usínání…

Někteří lidé trpí nespavostí jako nemocí. Kromě toho každému z nás se občas stává, že nemůže usnout. Už je půlnoc, jedna hodina, dvě hodiny – a my ne a ne zabrat. Obvykle nejdřív spočítáme ovečky, a potom sáhneme po prášku na spaní.

Proč nemůžeme usnout?

Obvykle proto, že se náš mozek zacykloval v betě. Buď tam řešíme nějaký logický problém a nemůžeme najít řešení, nebo se stále a stále vracíme k nějakému silnému emotivnímu prožitku.

Jak z toho ven?

Navrhnu vám lepší způsob, než jakým je prášek na spaní. Sestoupíte do pracovny(naše silové miesto) a necháte si od poradců připravit černou tabuli. Vezmete si křídu a nakreslíte si na tabuli velikou kružnici. Do kružnice budete velmi pečlivě, od kraje ke kraji, psát číslici 100 tak, aby kružnici co nejvíce vyplnila. Snažte se, abyste se kružnice jen lehce zevnitř dotkli. Když číslici pečlivě vepíšete, zase ji pečlivě smažete, ale jenom číslici, kružnici necháte zachovanou. Mažete spirálovitým pohybem od středu ke krajům, lhostejno jestli doprava nebo doleva. Pak do pravého dolního rohu napíšete psacím písmem spím. Protože samozřejmě nespím, pokračuji vyplňováním kružnice číslicí 99, zase tak abych zůstal jenom uvnitř kružnice. Pak ji opět smažu a slovo spím obtáhnu. Takhle pokračuji v sestupné řadě do té doby, než usnu klidným, přirozeným spánkem.

Co se vlastně při této činnosti děje?

V první řadě jste v alfě, protože jste v pracovně. Nicméně zbylých 20 % logických myšlenek vás obtěžuje tak, že vás nenechají usnout, takže samotná pracovna k usnutí nestačí. Logika nemá ráda stereotyp, nemá ráda opakování a monotónní práci. Nabízím vám postup, jak svoji logiku unudit. Proto vyplňujte i mažte velmi pečlivě, vaše pozornost se přesune do kružnice na tabuli a váš logický problém půjde stranou.

Logika si řekne: „Co je to za zábavu, počítat od stovky do jedné? Ať už raději spím, než abych dělal takové hlouposti.“

Dlouhou dobu jsem o nespavosti věděl jen z literatury, kde se píše o lidech, kteří původně neusnuli bez prášků na spaní, ale po nácviku této usínací techniky dokázali během tří měsíců prášky úplně opustit. Před čtrnácti dny jsem se setkal s paní, která absolvovala tento seminář a potvrdila mi, že jí usínací technika fungovala právě takto. Trpěla nespavostí jako nemocí a pomocí usínací techniky se jí podařilo odložit všechnu chemii. Napoprvé se dopočítala od stovky do jedné, začala tedy znovu a usnula někdy při druhém průchodu padesátkou. Postupně se zdokonalovala, takže dnes usíná někde u první padesátky.

Tato technika vyžaduje určitou trpělivost a nedaří se ze dne na den, je ale velmi efektivní a bez jakýchkoli vedlejších účinků.

 

Z knihy Modrá Alfa – Objevování skrytých schopností

Petr Velechovský Jan Havelka 1996

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: