Existuje způsob, jak nařídit svému mozku, aby během noci řešil určitou otázku. Často se tak děje spontánně, jak vyjadřuje rčení „Ráno moudřejší večera“. Večer usínáte s nevyřešeným problémem a ráno víte, jak na to. Tento proces můžete udělat cíleně, mozku jej můžete vysloveně nařídit. Otázku pro noční zpracování lze zvolit zcela libovolně, od banality typu „kde jsem zapomněl ty klíče“ až po klíčové otázky strategického vyjednávání s nepřátelskou velmocí. 😆

Postupu se říká Technika sklenice vody. Večer před spaním si vezmete sklenici vody, posadíte se na postel, zavřete oči a zvednete je vzhůru, čímž se dostanete do lehké alfy. V duchu si řeknete:

Toto je jediné, co musím udělat, abych dostal odpověď na svoji otázku.

Zopakujete si svoji otázku, vypijete polovinu sklenice vody a jdete spát. Sugesce se tak stává posledním příkazem, který mozku zadáváte. Mozek se pak celou noc snaží vaši otázku vyřešit a odpověď vám může přijít jako sen, nebo jako „Aha!“ myšlenka ráno.

Samozřejmě že se můžete probudit a nevědět nic. V tom případě zopakujete to, co jste udělali večer. Vezmete sklenici, zavřete oči, zvednete je vzhůru a opět si v duchu řeknete:

Toto je jediné, co musím udělat, abych dostal odpověď na svoji otázku.

Zopakujete si svoji otázku, dopijete zbývající polovinu vody a přestanete se o problém starat, pokusíte se na něj zapomenout. Odpověď může přijít zdánlivě nahodilým způsobem. Ťukne vás některé slovíčko či situace a najednou vám odpověď takzvaně dojde. 😉

Dělám si soukromou statistiku, jak tato technika funguje u různých lidí, a mám dojem, že funguje tak napůl. Polovina lidí hlásí výborné výsledky a druhá polovina říká, že vůbec nic. Lépe funguje u lidí, kteří si sny pamatují.

Tato technika se dá i naprogramovat. Nyní půjdeme do hladin, do pracovny; tam vám zopakuji spánkové techniky, abyste si je lépe zapamatovali, a stejným způsobem půjdeme ven. (Ide sa z vedomia do podvedomia vizuálnym spôsobom na cielené miesto v našej hlave)

Fyzická relaxace

Vstup do hladin

Tajný koutek

Pozitivní věty

Připrav se na odchod do pracovny, počítám: dvanáct, jedenáct, deset, devět, osm, sedm, šest, pět, čtyři, tři, dva, jedna(môžete si predstaviť ako zostup po schodoch)

  • Vstupuješ do své pracovny. (Miestnosť, ktorú si vytvoríte na programovanie) Jsi tam. Přivítej se se svými poradci a řekni jim, že jsi přišel naprogramovat spánkové techniky.
  • Sedni si do svého křesla a vnímej program, který se stává aktivní součástí tvého života.
  • Technika sklenice vody. (Môžete si pomylsieť, alebo predstaviť, že po vypití vody z pohára dostanete do sna , alebo behom dňa odpoveď na vašu otázku.)

Provedení: těsně před spaním vezmi sklenici vody, zavři oči, zvedni je vzhůru do třetího oka a v duchu si řekni:  „Toto je vše, co musím udělat, abych dostal odpověď na otázku…“ a řekni svoji otázku… vypij polovinu sklenice vody a jdi klidně spát. Odpověď přijde ve snu nebo ráno při probuzení. Pokud ne, dopij zbylou polovinu vody stejným způsobem jako večer. To znamená zavři oči, zvedni je do třetího oka a řekni si: „toto je vše, co musím udělat, abych dostal odpověď na svoji otázku“ a dopij zbylou polovinu sklenice vody. Odpověď přijde během dne.

Takže skúšajte, mne sa to na prvý raz nepodarilo. 🙄 Vraj to funguje aj na privolanie si nejakej osoby do sna. Ku mne zatiaľ neprišla. 😆

Modrá Alfa – Objevování skrytých schopností

Petr Velechovský Jan Havelka 1996

Reklamy