Úkoly pro Vyšší Já…

Pokračovanie z článku Spánek jako zdroj síly….

Můžete svému podvědomí udílet i přímé pokyny, na něž se pak zaměří vyšší síla vaší mysli. Tak si například můžete přát, aby vás váš vnitřní budík vzbudil ráno přesně na minutu v určitou dobu nebo abyste ráno věděli, kde je dávno založený předmět.

Vaše nekonečná moudrost nechá dokonce z hlubin podvědomí vynořil se i jméno, které jste již před několika desítkami let zapomněli, a právě toto jméno se může stát klíčem k řešení problému, který vás pálí.

Mnoho lidí se dozví právě ve snu, co má dělat, co od nich jejich vyšší vědomí očekává. Jedna žena mi vyprávěla o svém rozvodu, k němuž se rozhodla přes noc. Dvanáct let prožívala martyrium s hašteřivým egoistou, který sám sebe považoval za pupek světa. Díky svému vysoce etickému chápání manželství si celou dobu myslela, že jejím posláním je, aby pomáhala svému muži. Pak se jí jednou zdálo  to už bylo v třináctém roce manželství – o jakési temné moci, která zbavila jasu celý její život a nakonec hrozila, že zcela uhasí svíčku jejího života. Ať se obrátila kamkoli – ve snu -, všude na ni hned padly černé stíny této temné mocí.

Pak jí však najednou vyrostla křídla a ona mohla nádherně letět do věčného světla, prosta všech stínů. Cítila, že už nepotřebuje nic, jen ta křídla. – V příštích dnech podala návrh na rozvod a její muž poprvé nenalezl slova, když mu oznámila svůj úmysl.

Každý, kdo se naučí dávat vlastnímu vyššímu já vždy večer určitý úkol a kdo se naučí usínat výše popsaným způsobem, ten se rychle zbaví trýznivých a obtížných představ, které se mu noc co noc vkrádaly do mysli a připravovaly jej o spánek.

Když ani všechna tato opatření nepomohou – počítám s tím, že vaše já najde trik, s nímž se mu podaří uniknout kýže nému uvolnění pak došlo může mít dvojí příčinu.

Jednou jsou pochybnosti. „Já to samozřejmě zkusím,” řeknete si, „ale jestli to pomůže zrovna mně, s mými závažnými poruchami, to tedy nevím. Když si ještě vezmu jednu tabletku, tak mi to jistě neuškodí.” Nedostatek sebedůvěry nelze lépe dokumentoval. Přečetli jste knížku až sem, a přece jste se nenaučili zvládat cvičeními své negativní představy (Pomůže mi to vůbec?).

Zůstaňte zajatci svých slabostí, trapte se dál poruchami spánku. Vždyť ani nic jiného nechcete – nebo že by přece jen?

Druhý důvod, proč se nemůžete zbavil starého zlozvyku, tkví v tom, že jste se nedokázali oprostil od starých šablon negativního myšlení. Tato zaslepenost se v pohovorech s pacienty vynořuje stále znovu, jako například u jisté ženy, která mi po prvním týdnu terapie hlásila: „Ať dělám co dělám – a já dodržuji vaši radu opravdu poctivě a vždy před spaním si přeříkání svou sugestivní formulku -, ale když jdu do postele, tak už vím, že stejně neusnu. Formulka mi není vůbec k ničemu!” Měla samozřejmě pravdu! Musel jsem té paní především vysvětlil, že když se takto naprogramuje a čerpá stále ze svých starých představ, pak vlastně své úsilí usnout sabotuje. Kdo postaví do cesty pozitivní myšlenkové konstrukci balík starých představ, nemůže se divit, že všechny jeho dobré úmysly přijdou takříkajíc zkrátka.

Pokud se setkáte na začátku nácviku přípravy na spánek s potížemi, pomůže vám úvodní cvičení. Uvolněte se před usnutím a svému podvědomí řekněte: „Nech mě teď konečné dobře se vyspat – anebo mi sděl, jaká je skutečná příčina mé nespavosti!” Uplyne noc a správná odpověď je zde.

U jedné mladé vdovy tkvěla příčina ve slibu manželství, který dala jistému muži, o němž však v skrytu duše věděla, že by nebyl její jedenáctileté dceři dobrým otcem. .Jedna starší žena nemohla spát proto, že si vyčítala, že svému zemřelému synovi v době nemoci dost nepomohla. Účetního jisté firmy zase budil ze sna panický strach, že udělal chybu na firemním počítači.

Nikdy si nemyslete, že vám svévolné potlačování spánku pomůže dosáhnout nějakých výhod.

Řidič, který padá únavou a který chce přesto dojet k cíli, se dostane do stadia, kdy přetížený mozek jednoduše vypne. Neodbytná potřeba spánku vede k poruchám vědomí. Kdo si často odpírá potřebný spánek, Len bývá podrážděný, náladový, depresivní nebo agresivní. Lidské orgány pracují svým rytmem a vůlí je nelze ovlivnil; vegetativní systém je silnější. Také zde můžeme ukázat, že jsme více než jen rozum a vůle. Když si rozum a vůle namlouvají, že mohou tělo po libosti drezírovat, pak se neočekávaně ozve skutečná řídicí centrála v našem nitru a odkáže je do patřičných mezí. Nenechte se však dohnat až ke zhroucení.

Kdo umí pozitivně myslet, ten zná i souvislosti a dovede se opřít o pozitivní stránky naší bytosti – a to je předpoklad zdraví a harmonie.

Z knihy Všemocné podvědomí Erhard F. Freitag

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: