Spánek jako zdroj síly: kontakt s nevědomou částí naší mysli…

Od probuzení až do chvíle, kdy opět usneme, jsme zahlcováni nekonečným proudem smyslových vjemů, s nimiž se musíme vědomě vyrovnávat. Tato záplava vjemů představuje pro naše tělo nepředstavitelný výkon. Právě ve spánku se příroda postará o nezbytné vyrovnání a regeneraci. Když jsme ponořeni do spánku, získáváme přirozený, přímý kontakt s nekonečnou silou a moudrostí svého podvědomí, jehož se tak toužebně snažíme v bdělém stavu dosáhnout cestou pozitivního myšlení a sugesce.

Jednou z nejčastějších civilizačních chorob naší doby je nespavost .

Technika a zábavy proměnily noc v den. Jistý velkoobchodník, zapalující si nervózně se chvějícími prsty jednu cigaretu od druhé, mi vyprávěl, že si připadá, jako by měl místo hlavy neustále se točící a bzučící dětskou káču. „Když si jdu večer lehnout,'” říkal, „pak mi před očima defilují všechny problémy, se kterými jsem se během dne setkal. Někdy dostanu i vynikající nápad – ale o spánku nemůže být ani řeči. lady pomůžou jen tabletky.”‘

Křehce působící 83 letá dáma mi tvrdila, že bez „svých” uspávacích prostředků vůbec neusne. „Jinak se nikdy pořádně nevyspím těch osm až devět hodin, které potřebuji k osvěžení,” říkala. Nevěděla, že v jejím věku by stačilo pět až šest hodin a že její tělesná slabost je jen důsledkem přemíry uspávačích prostředků. Někomu bráni ve spánku starosti, jinému možná bolesti.

Dnes se stalo téměř zvykem sáhnout v takovém případě po tabletce. Zbavte se konečně tohoto zlozvyku, přestaňte kopat hrob vlastnímu zdraví a přestaňte se opírat o berličku, která vám znemožňuje dokonce i využít vnitřních sil očisty, jak vám je nabízejí sny. Když vás myšlenky nechtějí opustit, propusťte je sami. Naučím vás nyní autosugestivnímu cvičení, abyste dovedli využít očistných sil svého vyššího já ve svém podvědomí. Stačí jen postupovat podle něho:

Jak se připravil ke zdravému, osvěžujícímu spánku:

1. Pokud je to jen trochu možné, povečeřím nejpozději okolo 19. hodiny. Tak mám ještě minimálně dvě hodiny na trávení, než si půjdu lehnout. Jíme-ii později, znamená to pro tělo přílišnou zátěž, které se jen pomalu zbavuje, poněvadž náš trávicí aparát již od biologických hodin v každém z nás dostal pokyn, aby se uložil ke klidu.

2. Večer jím pouze lehce stravitelná jídla, nic mastného, a jen malý kousek masa. Alkohol jako víno či pivo si povoluji jen na zapití jídla.

3. Než se uložím ke spánku, čtvrt hodiny předtím přeruším jakoukoli činnost, dokonce i čtení či přemýšlení. Nejraději jdu na králkou meditativní procházku, což znamená, že se během chůze věnuji výhradně svým okamžitým pocitům a dojmům z okolí. Žiji jen přítomným okamžikemna daném místě.

4. V posteli už nečtu ani nepřemýšlím. Položím se – zcela podle libosti – s roztaženými údy a pět až deset minut provádím uvolňovací cvičení. Na události uplynulého dne vůbec nemyslím a ponořím se výhradně do svého nitra. Vše, co přichází z vnějšího světa, pro mne pozbývá důležitost. Hlava je volná a čistá a prosta myšlenek.

5. V tomto rozpoložení procítím zvolenou sugesci, kterou jsem si předem připravil, a s plnou důvěrou se odevzdám pod ochranu moudrosti svého podvědomí. Vím, že bud ve snu, nebo hned příští ráno po probuzení či v nejbližší budoucnosti naleznu intuitivné odpověď na svou otázku. Pokud jde o řešení a jeho provedení, důvěřuji plně svému vyššímu já. Naprosto bezpečně porozumím každému pokynu svého vnitřního hlasu a také jej věrně proved

6. Nakonec poděkuji Stvořiteli, že mne svou energií vede k harmonii, a odevzdám se přímo spánku, (Pokud někdy musím vstát, nezapomenu se pořádně protáhnout a zhluboka nadechnout, aby se tělo vrátilo k plnému vědomí a abych mohl vstát.)

Pokračovanie: Úlohy pre Vyššie Ja

Z knihy Všemocné podvědomí Erhard F. Freitag

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: