Síla podvědomí…

Kdo je slepý? Kdo nedokáže vidět jiný svět! Kdo je němý? Kdo nedokáže říci v pravý čas něco milého! Kdo je chudý? Kdo se nedokáže osvobodit od naléhavých tužeb! Kdo je bohatý? Kdo dokáže v srdci nalézt spokojenost!……Indická moudrost

Manipulace s naším rozumem

Věříte na náhodu? Žádná není! Díky svému omezenému vědomí často přehlédneme i jednoduché zákonitosti, kterými se řídí náš osud. Souvislosti ve větším měřítku už nepostřehneme vůbec. A tak se někdy řítíme do událostí, které pro nás mají velký význam právě teď, v tomto bodě cesty osudem – a říkáme tomu náhoda.

Většinou nemáme dostatečný přehled, abychom postřehli jemnou techniku podvědomí. Kdo nechá život jednoduše plynout, takže se jeho osud skládá jako dětská skládačka, tomu se překvapivé události jeví jako náhoda, jako blesk z Čistého nebe. Nebo jste snad nikdy neslyšeli, jak někdo zvolal: „Taková náhoda!”, když jej potkalo něco negativního?

Také tato kniha je něco, co se vám náhodně dostane do rukou, a to právě v onom okamžiku života, kdy jste takovým myšlenkám otevřeni a kdy právě hledáte východisko z nějakých obtíží, Po celá tisíciletí jsme byli zvyklí věnoval vědomou pozornost především viditelným věcem smyslově přístupného vnějšího světa. Dobrodružství smyslově uchopitelného reálného světa pro nás byla zajímavější než ponoření do vlastního nitra. To však znamená, že jsme svůj pocit bytí, vědomí sebe sama, svěřili plně nikdy neustávajícímu toku myšlenek, který nás provází od probuzení až do chvíle, kdy znovu uléháme.

Chápete, že téměř všechno, čemu říkáme problémy, pramení z naší neschopnosti prohlédnout svou duchovní sílu?

Zatlačili jsme ji do podvědomí. Kdo vědomé zažil zářivě šťastný pocit, když náhle úspěšně vyřešil nějakou pracovní úlohu, ať neděkuje náhodě nebo náhlé pozornosti svého šéfa. Příčinou je vaše vlastní, osobní vzepětí. Ztotožnili jste se se svou úlohou tak dokonale, že vám duševní síly zmobilizované z podvědomí umožnily pronikavý, neodvratný úspěch. Ze zcela přirozeného zdroje jste načerpali sílu intuice a využili jí na pozitivní rovině života. Když se vám náhodný úspěch přitom zdál být tak nečekaný a snadný, pak jen proto, že jste k předcházejícímu řešení přistupovali tvrdým, metodickým nasazením síly vůle.

„Energie, kterou vynakládáte, abyste dosáhlí nějakého cíle, je překážkou na cestě k cíli!”

Paradox, který je v tomto tvrzení pro člověka západního kulturního okruhu obsažen, lze rychle vysvětlit. Intuice vysoko přečnívá rozum řízený vůlí. Žádná plánovaná práce intelektuála s veškerými finesami jeho mnohostranně školeného rozumu nemůže nahradil jedinečnou sílu bleskově rychlého intuitivního poznání. To dokládá životní úspěch všech velkých badatelů a básníků. Intuice je víc než vědění! Intelekt ji nedokáže ani pochopit, ani vyvolal.

Kdo nemá důvěru v duchovní jádro svého bytí, kdo chce celý život zvládnout jen silami rozumu, ten zůstane navždy tím, čím je: hrubou materiální bytostí v oceánu nevědění a snad člověkem, který si bude neustále stěžovat na těžkosti a protivenství života.

Jenže to právě chcete nyní změnit. Když si někdy v životě opravdu zoufáme, bývá na vině fakt, že se necháme svádět vědomím na scestí. Rozum rád věří na náhodu. Je to nemoc naší doby, protože moderní člověk si myslí, že neexistuje nic, co by nešlo rozumově vysvětlit.

Vědomí je pro něho jen úzký výřez z reálného světa, který lze pochopit pěli smysly. Témata jako „život po životě” či „reinkarnace” bázlivě obchází. Šestý smysl – onen cit pro velejemný, duchovní svět, jenž je pro nás často důležitější, než jsme sami ochotni připustil – zatlačil hluboko mimo oblast vědomého. A přitom právě zde je počátek našeho bytí, náš skutečný domov.

Z knihy Všemocné podvědomí Erhard F. Freitag

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s