Úzkosť a sny…

Sny jsou poměrně častou záležitostí snících. Existují tři hlavní typy úzkostných snů, jimž by měla patřit hlavní soustředěná pozornost.

 1. sny o zkoušce, na kterou není snící připraven
 2. sny o pronásledování ohrožující osobou nebo tvorem
 3. sny zdůrazňující fyzické ohrožení snového já, například sny o pádu nebo o ohrožení přirodními událostmi, jako jsou zemětřesení, přílivové vlny, požáry lesa a další, v nichž se však nevyskytuje motiv zášti vůči snovému já

Sny o zkouškách mívají typickou podobu. Snové já si je vědomo určité nepřipravenosti (nenastudovaná látka, absence na přednáškách atd.) a obává se z obecného společenského hodnocení, dle ohodnocení zkoušky. Může být i případ střední školy – maturita, opakování, ale nejčastější je to u vysokoškolských studentů, kde obsah učiva je mnohem obsáhlejší a studium podstatně volnější.

Sny o pronásledování jsou primitivnější, ale jejich struktura je přesto mnohem složitější, než sny o katastrofách, pádech atd. Důležité je uvědomění si, co nebo kdo nás pronásleduje – snové já.

Je pronásledovatelem člověk, muž, žena?

Pronásleduje snové já zvíře, nestvůra nebo mimozemšťan? Je snové já pronásledováno skupinou či davem lidí? Tyto aspekty se mohou občas proměňovat a tím se odhaluje jejich charakter. Když se ke snovému já blíží – děsí ho, ale nakonec se agresivně neprojevují – snové já nemělo důvod ke strachu. Proměny děsivých snových obrazů se podobají tomu, co se obvykle děje v pohádkách (z žáby je princ, zvíře v krásného mladého muže atd). Toto může být zobrazení přání nevědomých obsahů, aby se staly vědomými a participovaly na životě já.

“Z hlediska individuačního procesu – do něhož je já zahrnuto – nemusí být děsivá neznámá “věc”, která pronásleduje a ohrožuje snové já, vůbec nebezpečná. ”

“Věnujeme-li snu patřičnou pozornost, zjistíme, zda se pronásledující “věc” aktuálně snaží poškodit snové já, “onou věcí” může jednoduše být nějaký nevědomý aspekt snícího, který usiluje o kontakt s já, agresivním a děsivým se stává jen proto, že se snové já takovému sblížení brání.”

Fyzické nebezpečí, ohrožující snové já, nemá žádný vliv na já bdělé. S vyjímkou toho, že emoce vyvolané snem vedou k přetížení kardiovaskulárního systému během spánku. Nejtypyčtějším úzkostným snem v této oblasti je sen o pádu snícího. Ze zkušeností Dr. Halla vyplývá, že víra v reálné úmrtí, k němuž by mělo dojít při snu, kde snící padá a dopadne není opodstatněné a tedy tomu tak není. Důvodem také může být i to, že snů v kterých snící opravdu dopadne na “dno” je velmi málo. Většinou je snící probuzen těsně před dopadem či v “letu – pádu”. V některých případech dochází k tomu, kdy snové já pozoruje své “tělo” po pádu, kdy došlo k úmrtí ve snu atd.

Však není na škodu zaznamenávat sny s tématikou pádu snícího a probuzení před dopadem, jelikož mohou poukazovat na únik od úzkosti, ale občas také nese symbolický význam.

“Sny o přírodních katastrofách, například o zemětřeseních, ukazují na zásadní změnu já spíše než na sílu zaměřenou proti snovému já jako takovému.

Teoreticky je možné, že podobné sny mohou reprezentovat hrozící změnu v kolektivní situaci, jak zjistil Jung v případě snů, které činily dojem, že upozoňují na nebezpečí vzniku světové války.” Však v současném bytí – světě to není pravděpodobné, jelikož si je každý vědom možnosti přírodní katastrofy, ale i politických poměrů a hrozeb.

Sny přírodně katastrofického rázu spíše poukazují na velikou změnu a možná i násilným změnám jáského obrazu, který monentálně dominuje vědomí. Takové sny, jsou-li patřičně využity terapií, mohu sloužit hlubší proměně, mohou však také signalizovat nebezpečí deprese, úzkosti nebo psychózy.

50 myšlienok na “Úzkosť a sny…

  1. Fu, ja mám zase toľko kamarátov (kde ste všetci, keď vás potrebujem?). Nemusím mu ju dať, keď nechcem. 🙂 Ak si ju väzme násilne, jeho problém. 🙂 Ja zomriem a zobudím sa vo svojej posteli.
   Práveže som sa rozhodol robiť veci úplne inak ako doteraz. Funguje to skvelo na začarované kruhy. 🙂 Ja si pravdu vypočujem rád, aj keď bolí a je niekedy krutá.

   Páči sa mi

  2. Ak ťa naháňal muž ako štvanú zver je to negatívne, lebo niečo v tebe zrejme mužská časť ťa chce potlačiť na úroveň zveri, pudovej časti, aby si sa tomu podriadil.

   Otázka znie, čo to môže byť a chce ťa ovládnuť či dostať, aby si sa k tomu znížil?
   Sám sebe si nepriateľom, ktorý sa ťa snaží chytiť.

   Urob si cestu: ideš výťahom na 7 poschodie a vystúpiš na lúke. Nájdi vhodné miesto a pozvi tam svoju temnú stránku a nechaj ju nech ti povie čo jej na tebe vadí. Potom ju objím a popros o odpustenie. Moja temná stránka (hnev ) po objatí zbelela a rozpustila sa. Tak isto môžeš pozvať svoju silnú stránku teba a spýtať sa jej na čo sa zamerať. Mne prišla moja sila. Vyskúšaj, možno ich príde viacej, každopádne je to dobré vynikajúce cvičenie.

   Toto som odporučila jeden pani, lebo som jej ukázala, prečo je stále chorá. Hnev na brata ju trápi , oslabuje obličky, imunitu a tak urobila vizuálnu cestu odpustenie jemu aj sebe. Bude ich musieť urobiť viacej, ale jej podvedomie zareagovalo snom v ktorom praskol radiátor a vytekala z neho špinavá voda. Taže emocie sa tlačia von a proces čistenia je rozbehnutý.

   Pomoc hľadaj vo svojom vnútre, tam nájdeš sám seba, krásneho, múdreho, ktorému by si mal veriť, lebo chce byť skutočne lepším. 😉

   Ak si niekto vo sne z teba niečo vezme a ty zomrieš je to dobré, lebo odstránil tú nepotrebnú časť teba a stávaš a lepším. 😉

   Občas je dobré robiť veci inak a ten pocit potom stojí za to. 😉
   Nech a darí Duško…. pekný dník. 😉

   Páči sa mi

 1. Zdravim Vas,

  pisem Vam s prosbou o vylozenie mojho sna.
  Tento sen sa ododhraval na viacerych miestach. Z jedneho miesta, ktore si uz nepamatam som sa ocitla pravdepodobne v skolskom parku, kde zrazu prisli deti. Boli rozdelene na dve skupiny ako to byva v skolke, na tie mensie deti a vacsie. Bola som tam este s niekym, nepamatam si s kym,najprv sme nevedeli,co robit, ci odist, tie deti boli take hrave a rozsantene. Potom sme sa teda rozhodli,ze sa budeme s nimi hrat. Hrali sme sa tam v parku medzi velkymi stromami. Pamatam si vyzor jedneho dievcatka,ktore okolo mna prebehlo, mohla mat asi 4-5 rokov a mala blondave az take zlate vlasky.
  Zrazu sme sa ocitli na nejakej ako keby party,kde sme mali byt az do rana. Jeden chlapec(ktoreho poznam aj v skutocnom zivote) sa ma opytal,ze ci dnes vecer pojdeme spolu tancovat.Ja na to,ze nie,lebo netancujem,co je pravda aj v skutocnosti.
  Potom si uz len pamatam,ze sme pravdepodovne na niekoho cakali.

  viete mi prosim poradit, co tento sen znamenal?

  Páči sa mi

 2. Myslím že snom ťa podvedomie nabáda, aby si bola viac hravá, otvorená a bezprostredná ako sú deti…je to o citovej rovine na ktorej niečo prežívaš a to dievčatko, ktoré na kotré si sa zamerala, poukázalo na tvoju dušu, že ty sama si presne taká ako si cítila z nej.

  Prečo netancuješ…skús nad tým porozmýšľať, čo ti bráni v tom, aby si sa uvoľnila a tancom prejavila svoju radosť, volnosť, odviazala si sa, prejavila svoje duševno…Tanec je krásny a vyjadrujeme ním to ,čo cítime z vnútra.

  Páči sa mi

 3. Dakujem Vam velmi pekne za vyklad.

  Preco netancujem? Ani sama neviem. Myslim si,ze neviem tancovat a pri tancovnai sa citim trapne tak to radsej nerobim.

  Chcem Vas poziadat o vylozenie este jedneho sna.
  V tomto sne som bola s niekolkymi dalsimi ludmi na luke velkej,rozsiahlej,zelenej. Zda sa mi,ze tam bol taky kopcek,z ktoreho sme isli dole a videla som tam aj steniatko.
  Potom sa sen obratil a bola som v miestnosti, v ktorej to vyzeralo ako na plese. Bola som tam s partnerom, v sucasnosti som vsak nezadana.
  Potom som sa octila pred tortou, ktora bola tvorena z farebnych masli, tie masle boli povacsine cervenej farby,ale tych farieb bolo omnoho viac. Viem,ze som sa z tej torty tesila a ochutnala ju.

  O par dni na to sa mi snivalo,ze som bola v miestnosti, kde som na nieco cakala. Ta miestnost vyzerala ako chodba,lebo z nej viedol vchod do dalsich dvoch miestnosti.
  Vysiel z nej jeden muz, na ktoreho som pravdepodobne cakala, potom sa opat vratil za dvere a potom znova vysiel.

  Za pomoc pri vylozeni tohto sna vopred dakujem

  Páči sa mi

 4. S tým tancovaním by si mala niečo urobiť. 😉

  Lúka je o tvojich citoch ako sa prejavuješ a cesta dolu z kopca je vzostup nižšie, kde na teba čaká psík, čo je symbolom pudov, ktoré si ťa podmaňujú.

  Miestnosť je tvoje vnútro…to čo sa v ňom odohráva…..Snový ples vyjadřuje snahu snícího zahalit pudovou smyslnost tance do hávu nádherného zářivého roucha nevinnosti; je třeba si uvědomit, že plesy patří jednoznačně egu a jeho touhy zviditelnit se, proto citový člověk lákadlům plesů odolává nebo plesy s ulehčením a bez pocitu hořkosti opouští, aby vyhledal klid a mír pro svou duši.

  Partner bol možno tvojou zhmotnenou túžbou, alebo v sne bolo poukázané, že ťa čaká nejaký vzťah. Torta symbolizuje tvoje city a snahu naplniť sa láskou, alebo niečim príjemným emocionálnym , citovým.

  Miestnosť je znova tvoje vnútro a ty stále čakáš na niečo, alebo na niekoho…dvere oddelujú dva svety, alebo roviny a možno on sám ešte nie je rozhodnutý k tebe vykročiť, preto sa znova vrátil za dvere, nenašiel v sebe odhodlanie….zrejme ten muž je na vážkach a nevie sa rozhodnúť.

  Liked by 1 person

 5. Ahoj, prosim Ta mohla by si mi vylozit tento sen?
  Snivalo sa mi,ze moja kamaratka bola u mna navsteve, zvlastne na tom bolo,ze v tom sne bola vevericka. Chodila ku mne cez strechu a okno a pamatam si,ze mala take tie uska ako maju hlodavce. Vzdy prisla cez okno a potom taktiez odisla behajuc po stromoch ako to robia vevericky 🙂

  Den na to sa mi snivalo,ze som bola na oslave. Sedeli sme pri drevenom stole a v tom sne bola zena, s ktorou som sa skamaratila, v normalnom zivote sa s nou nepoznam. Na oslave bola zabava, bola pod holym nebom, tancovalo sa tam.

  Dakujem

  Páči sa mi

 6. Kedysi pri mojich potulkoch vnútornými svetmi ku mne prichádzala veverička, ale vždy ma informovala na čo mám byť opatrná, takže bola ako taký malý špeh, ktorý videl veci z vyššieho pohľadu. Takže aj symbolika veveričky a kamarátky je niečo podobné. Na druhej strane sú tu aj vlastnosti veveričky, že si dokáže nazhromažďovať zásoby v predstihu, aby bola na dlhu zimnu dobu zásobená. Takže podvedomie ti ukazuje na kamarátkiné vlastnosti, ktoré by si mala v sebe tiež objaviť.

  V medicínskych kartách posolstvo veveričky je takéto…http://elizabehtin.wordpress.com/2012/01/24/liska-vevericka-vazka-pasavec-jazvec-zajac/.

  oslava …symbol vyzdvihující smyslnost a sexualitu, proto citový a duchovní člověk oslavy ze zásady nenavštěvuje, pokud se zde objeví, pak toto místo rychle opouští, aby vyhledal klid a mír pro svou duši

  stúl plný jídla a pamlsků: je lákáním smyslnosti a patří jednoznačně k pudům; pro citového člověka je dobré, když takovým lákadlům odolává a plný stůl s ulehčením a bez pocitu hořkosti opouští

  tanec je oslavou smyslnosti, někdy předehrou k milování; otáčení tanečníků kolem osy a v kole symbolizuje neustálé bloudění v kruhu, což značí, že snící prozatím není schopen nalézt východisko z pudového vzorce jednání, cítění a myšlení

  Tá žena ukazuje na teba tvoju stránku, ktorá si až tak neuvedomuješ a si taká ako ona.

  Páči sa mi

 7. Pekny vecer prajem a chcela by som sa opytat na jeden moj sen.
  Stretla som sa v nom s kamaratkou, ktoru som uz par mesiacov nevidela. Tato kamaratka mala dietatko, ktore bolo asi rok a pol stare. Dieta bolo velmi pekne s velkymi modrymi ocami a blondavymi vlasmi. Tato kamaratka este chodi do skoly a hovorila mi o tom ako klbi skolu a dieta. Videla som ako mala svoje dieta v naruci. Boli sme v enajom byte a tam sme si mali pripijat a potom sme sa premiestnili na miesto podobne parky, kde su stromy a lavicky.

  Co mi chce tym moje podvedomie povedat?

  Dakujem

  Páči sa mi

 8. Tvoj sen mohol vzniknúť aj na základe niečoho čo si videla, počula, či čítala , či len ti preblyslo hlavou, ako by si to riešila ty..o študentke, čo chodi do škola a stará sa o dieťa.

  Sny s deťmi sa vykladajú ťažko..mne to osobne u mňa príde, že sa ozýva moje vnútorné dieťa a naznačuje mi, že potrebuje chrániť, starať sa o neho, vnímať ho viac.

  Oslava je symbolom zmyslov a pôžitkov dej v pudovej rovine a presunula si sa vo sne na citovú rovinu….

  Lavička je symbolom vzťahov a park je místem seznamování, místem, v němž se hodnotí vztahy snícího, místem střetu s pudovými personifikacemi (sexuálně motivovaní jedinci, zločinci či zvířata); pokud snící žije citovým životem, pak v parku objevuje citové symboly (například vodotrysky, bazénky, hudbu, hrající si děti), pokud žije duchovním životem, pak v nádherném parku podobném čarokrásné zahradě vídá duchovní symboly

  Páči sa mi

 9. Ahoj, chcem Ta poprosit o vylozenie mojho sna.
  Najprv som sa ocitla v nejakej miestnosti, za ulohu sme mali vytvorit skupiny. Ja som tam bola s kamaratkou, prisiel ku mne jeden muz, ktoreho poznam, ale len z videnia. Povedal,ze chce byt so mnou v skupine, a ze chce so mnou travit cas. Bol velmi mily a pozorny.
  Potom som sa premiestnila na miesto, ktore vyzeralo ako zastavka. Bolo ako keby v poli a prechazdalo tade velmi malo aut. Prisla tam aj moja sesternica s mamou a oznamila mi,ze sa pokusa otehotniet, aby mala babätko. Vyzerala velmi spokojne.
  Sen sa znova presunul na miesto vyzerajuce ako bar alebo krcma. Bola som tam s tou istou kamaratkou ako aj v prvej casti sna. Prisiel tam jeden muz, ktory si k nam prisadol. Potom ma pobozkal, chvilu som neprotestovala, potom sa mi to nepaclo a odsunula som ho od seba. On sa nahneval.Toho muza nepoznam.
  Dalsia cast sna sa odohravaa na cudzom mieste. Videla som tam hrob, na ktorom boli kvety. Potom som zrazu zachranovala mys, ani uz neviem preco a ako. Ale tu mys som nevidela,len som vedela o jej pritomnosti. Schovala sa niekde pri narubanom a ulozenom dreve.
  Vie mi pomoct s vylozenim?

  Vopred dakujem:)

  Páči sa mi

 10. Miestnosť je tvoje vnútro v ktorom sa odohráva nejaký dej, činnosť a ľudia sú tvoje myšlienky ktoré vytvárajú situáciu, na ktorú myslíš. Kamarátka predstavuje nejakú časť teba, ktorá sa prejavuje , zmýšla ako ty a ten muž tiež predstavuje nejakú mužskú časť teba a pri jej prejave sa cítiš dobre. 😀

  Zástavka je akoby ďalší medzník v tvojom živote, kde čakáš na nový smer v tvojom živote. Sesternica sa pokúša otehotnieť, teda v tvojej citovej časti sa má zrodiť niečo nové, čo vznikne spojením oboch energii v tebe. Pole ukazuje na tvoj vnútorný život, ak bolo zelené je duchovne plodné, ak spustošené ide o stagnáciu v tebe, takže pole ukazuje na obdobie, ktoré momentálne máš a čakáš na zástavke na nový smer. Slabá premávka ukazuje, že nebude tak rušné.

  Bar ukazuje na tvoje závislosti, ktorých sa máš zbaviť a tak isto túžobný prejav tvojej mužskej stránky, ktorá sa ti potom protivila. V hrobe pochovávame omrtvené prejavy z nás, ktoré nám už k ničomu neslúžia. Myš je symbolom pudových myšlienok, ktoré nás navádzajú k sexu a to že sa schovala za drevo je len že svoju pudovú stránku berieš ako prirodzenú, vlastnú potrebu.

  Páči sa mi

 11. Zdravim Vas,

  mozete mi povedat,co znamenali moje sny?
  Snivalo sa mi,ze v rieke pri mojom dome boli tri male, biele psiky. Rieka bola celkom zamrznuta a zasnezena. Chcela som tie psiky ist vytiahnut a najst im domov, ale v tom sa rozbehlo auto,musela som don naskocit a soferovat. Odviezlo nas to na nejaek slavnosti. Videla som akoby vysoke veze,

  Na druhy den sa mi snivalo,ze som bola na jednom peknom mieste. isli sme sa este s jednou dievcinou previest po jazere. Z tejto jazdy sa nakoniec vyklula hojdacka. Hojdali sme sa nad jazierkom a okolo bola pevnina. Potom sme boli v telocvicni, cvicili sme tam a potom tancovali. V tej telocvicni bol jeden muz, s ktorym som nakoniec lezala v posteli.

  Za vyklad dakujem a prajem pekne vianoce :o)

  Páči sa mi

  1. Ďakujem za prianie….prepáč, že odpovedám až teraz, ale nejako nestíham….

   Biely pes symbolizuje tvoju túžbu po nehe..3 je symbol trojitosti..telo uch duša, takže sa to týka všetkých troch zložiek v tebe.
   ..rieka je ako emocionálny tok v našom tele, emócie stále prúdia, ale aj tokom života, ktorý nám stále niečo prináša do života..zamrzlá: symbolizuje oddělení snícího od podvědomých pudových obsahů a současně oddělení od citové roviny, tudíž se snící na zamrzlé hladině ocitá v připodobnění duchovního světa.

   Ty sama si akoby v urýchlenom slede života, kedy sa musíš náhliť niekam inam…pribehne auto(auto ti ukazuje smer v živote ako ideš) a už smeruješ životom na iné miesto…oslava je symbolom závislostí, ale z toho miesta si videla veľké veže, čo je symbolom túžby po materiálnej dokonalosti.

   V druhom sne sa plavíš po jazere, teda pláveš vo svojich emóciach…jazero je zrejme pokojné, ale to čo vyvolalo stav hojdania predzvesťuje stav nepokoja vyvolaný vonkajším vplyvom.
   húpanie Medo prirovnáva k stavu v lone matky, ktorý sme prežívali: Špatné lůno je stav plodu v těle matky, když reaguje na nežádoucí látky (drogy, alkohol, nevolnost z nevhodné stravy, nemoc a podobně) přicházející z vnějšího prostředí (příjem živin pupeční šňůrou). Po takovém ohrožení budoucí dítě v představách reaguje prožíváním chemického útoku nebo chemického zamoření. Tyto prožitky jsou latentně v podvědomé mysli každého člověka a povstanou k vědomému životu jen tehdy, když otočí pozornost do svého nitra (ve chvílích utrpení a bolesti, v meditaci nebo v jiných duchovních cvičeních). Tyto zážitky pak jako jedny z prvních vystupují samovolně z podvědomé mysli, aby došlo k psychickému zpracování a konečnému pochopení.

   Tvoje emócie sú ohraničené niečim pevným(pevnina naokolo) čo môže znamenať, že si budeš uvedomovať svoj stav.

   V telocvični sa ti ukázali potreby fyzického tela..cvičenie a potreby duševného..tanec a skončila si v posteli teda potreba tvojich sex. pudov.

   Občas nám podvedomie v jednom sne ukáže viac aspektov, ktoré nás trápia, alebo nad nimi rozmýšľame.

   Páči sa mi

 12. Dobry den,

  chcela by som este doplnit,ze dnes sa mi snivalo,ze Stedrej veceri. Bola som tam s muzom, ktory predstavoval mojho partnera, vsetko bolo pekne,zabavali sme sa.
  Potom ma zobral do narucia, nadvihol ma, ja som svojimi nohami obopla jeho chrbat, pobozkali sme sa a potom ma opustil a povedal,ze to bolo len na jeden vecer.
  Zaujimave bolo,ze som sa nenahnevala,ze som si povedala,ze to za to nestoji.
  Neviem,ci tieto sny su len vyplodom mojej fantazie, alebo sa mi nieco snazi moje podvedomie povedat.
  Za vyklad pekne dakujem

  Páči sa mi

  1. Myslím, že vo sne ti podvedomie dalo najavo, že ten muž nie je tvojim objektom sex. túžieb a že ako muž by ťa nezaujal, preto ti nevytvorilo lákavý sen, ktorý by ťa k nemu viac vábil. Preto si sa vo sne nenahnevala, lebo ťa to citovo neranilo, brala si to tak ako to bolo. Mne sny vždy ukazujú na moje túžby ako sú hlboké. Tebe stačilo len nad tým mužom premýšľať, alebo ho niekde vidieť a námet na sen u bol vytvorený. 😀

   Páči sa mi

  1. Hej …mne sny veľa vravia, čo sa udeje. Aj keď niekedy na to prídem, až sa to udeje, potom si spomeniem na svoj sen. 😆

   Niektoré sny si ani nevykladám…čakám až sa to udeje , aby som pochopila snové symboly. 😀
   No zväčša ak nad tým rozmýšľam intuícia mi napovie , k akej situácii sen predchádza.

   Dnes som mala sen, že som mala krásneho , vznešeného koňa, ale mu museli amputovať pravú nohu tesne nad kopytom a ja som ho upokojovala, že mu dám urobiť protézu a bude znova behať. 😉

   Naposledy ako som mala sen o koňovi, že som ho dala liečiť, no mala som zaplatiť vysokú cenu za liečenie, odniesla si to moja chrbtica, tak teraz neviem čo ma čaká. Konská sila je ako moja vnútorná sila, ktorá tiež nie je nevyčerpateľná….pravá strana je mužská a noha naznačuje pevný postoj v poznaných pravdách ich uvedomenie si a uznanie chýb, zníženia nadradenosti a iných postojov. Ak to neurobíme, tak nás to vedie do kolien k pokore seba samého. No teraz viem, čoho presne sa to týka. 😆

   Sny sa dajú vykladať aj podľa psychosomatiky, čo daná čas na tele symbolizuje. Som rada, že som snivec. :wink…Pekný deň ti želám. 😀

   Páči sa mi

 13. Dobry den, mne sa snivalo ze sme niekde boli s detmi zrejme na vylete. Bola som vo velkej hale jedallni , ked vonku zacalo vsetko zamrzat videla som prierez jazera ako v sekunde zamrza az ku dnu, ako zamrza vonku poda a stromy zrazu boli obsypane ladovymi ozdobami. Zlakla som sa a rychlo som isla hladat deti aby nesli von. Ostali sme tam uvazneni, nikto nesmel ist von. Kde bol moj manzel netusila som ani neviem ci som mala pri sebe obe deti to si nepamatam, len viem ze som ich hladala, tusim som ich nasla a zachranila ale uz si to presne nepamatam.
  Dakujem Ivka

  Páči sa mi

 14. Nezname v nas moze vyvolavat strach…Lad je symbolom duchovnej roviny a zrejme si sa k nej ptiblizila,alebo sa priblizis.Vo sne je pekne vidno prechod z pudovej roviny-jedalen cez citovu-deti,no duchovnu uz mas na dosah. Sny ukazuju v akych rovinach sa myslou nachadzame .

  Páči sa mi

 15. Ahojte .Prosím poradíte mi niekto s mojím snom ,prežívam ťažšie obdobie vo svojom živote.Deje sa mi jedná zlá vec za druhou teraz mi zomrel k tomu všetkému starí otec .Deň po pohrebe v malom podniku ktorý som vybudoval zamestnanci zapalili benzin a skoro zhorel . Za posledné dni sa mi snívali tri sny s prvých dvoch som si moc nezapamätal alebo boli krátke a snívali sa mi pred udalostami ktoré som opísal .tretrí najdlhší sa mi sníval túto noc .Prvý sen bol o hadovi s prevládajúcou červenou farbou ktorý ma uhryzol do oblasti hrudi alebo brucha , druhý sen bol že som z mojho pohladu videl slnko ako keby som prelietaval vesmírom tak ako asteroid bez žiadneho cestovného prostriedku blízko neho .Z periférneho pohladu som nevidel nič okolité len obrovské slnko ,nepálilo ma a ani som sa nebál no bolo žeravé .
  Sen s ktorého si pamätám najviac sa odohrával v dome mojích rodičov ktorý je obklopený horami .V podstate je to údolie .Bol som na poschodí domu s rodičmi a videl som katastrofu ako sa všade z okolia valí voda a všetko zaplavujú obrovské vlny .V dialke bolo vidieť ako spláchla nejakých ludí . Nevedel som či sme v bezpečí ale rozmýšlal som že bezpečnejšie by bolo keby sa dostane na vrchol hory ale voda sa valila zo všetkých strán takže to nebolo možné .Zrazu voda ústála a potom uplne zmizla .Objavil som sa potom pod horou na ktorú som sa chcel ísť ukryť a skúmal som čo sa stalo .Na vstupe do hory bol miestami zostavajúci sneh alebo lad ktorý voda nespláchla a ktorý vychádzal z hory a usúdil som že sa roztopil z nej a preto sa valilo tolko vody,potom som sa ocitol niekde v tej hore kde bol menší stromček zo sna si pametam že som ho považoval za bonsai a ten rástol cez nejaké kované železo ktoré si presne nevybavujem,mal som pocit že strom aj zo železom tam na niečo je ale presne si to nevybavujem ale nakolko sa mi páčil vytrhol som ho z korenom že si ho vezmem aj s kovaním zo sebou .V tom tam prišiel vetší muž ktorý bol hájnik a bol nahnevaný prečo som strom vytrhol ,dostal som strach a viem že som si spomenul že v hore hladám nejakú chatu v lese ale v tom sen skončil a ja som sa ocitol znova v údolí blízko nášho domu s kamarátom s detstva ktorého brat je v reálnom živote chorí má rakovinu a v sne mi oznámil že zomrel bol som s toho sklamaný pretože v reálnom živote nemá už nikoho okrem neho .

  Páči sa mi

  1. Ahoj Majko…Sny ti ukazovali, čo sa odohraje..had je nenávisť ohováranie, vzplanutie energie, ktorá ťa ovládne a ukázalo sa ti aj mietso, kde to budeš najviac vnímať..hruď bolesť a solar tvoje ego..nízke ja, ktoré bude reagovať. Červená farba je hmotná rovina, ale aj .city, emócie , hnev, sexualita, nejaká závislosť na niečom. Už tu si mal naznačené, že sa niečo udeje, lebo sny s hadom a ak nás uštipne sú o vzostupe našej búrlivej energie.

   Druhý sen..slnko je mužský princíp a myslím, že tu je zobrazený ten požiar..jeho sila, a energia a ten prelet vesmírom je ako prelet časom..dimenziou..akoby sa niečo z minulosti vrátilo, čo si kedysi zasial a teraz zbieraš úrodu. pochop, že nič sa nedeje len tak bez príčiny a požiar je následok tvojho konania pre pochopenie a uvedomenie duše. Takže tu vidím ten sen zo slnkom a nešťastie u teba vo firme a tebe sa nič nestalo…

   Ďalší sen..voda je príval emoćii , v ktorých sa občas utápame. ..zaplavujú nás a potom sa vodia stiahne. Domov je tvoje vnútro…pozoruješ, ako sa ľudia trápia…ale voda (slzy) odplavujú aj nepotrebné myšlienky(ludia)cestou nachádzaš aj duchovné prvky, lad a sneh. vyššie v horách…asi tvoje myšlienky, prečo sa to všetko deje, ako nájsť spôsob žiť inak…pozastavenie sa nad sebou samým..tou hlbšou časťou seba…teda povzniesť s a vyššie..prevládať žiť v citovej a duchovnej rovine..nie v hmotnej plnej pudov a závislosti.

   Ten strom je nejaká časť teba ktorá túži začať žiť inak..zakoreniť sa a oslobodiť od zovretia kovov, ktoré ti bránia voľne rásť, len tu stretáš poľovníka, ktorý je presonifikáciou niekoho, ktorý ti v tom bráni. Kov je nepotrebná časť myšlienok, ktoré ťa ťažia, zatuhnuté vzťahy. Hľadáš akoby seba samého na lepšom mieste, kde je pokoj.
   Oznámenie, že kamarátov brat zomrel mi príde ako správa, že niečo, čo si mal rád odchádza z tvojho života.

   Alebo toto by som vyložila aj ako správu, že niekto blízky z tvojho okolia zomrie a koniec sna je vlastne začiatkom tých udalostí….smrť dedka…príval emocii..voda zaplavuje všetko a nakoniec slnko…oheň žiara spaluje a hnev..uštipnutie hadom.

   Raz som mala taký sen, kde vlastne začiatok sna ukázal na koniec udalosti…ako vlastne žijem teraz a koniec sna na minulosť mojej duše.

   Ak teda ten brat kamoša nezomrie a nebude to ďalšia správa..teda predzvesť vo sne…no nemysím si to.

   Dôležité je si uvedomiť, prečo sa nám také veci dejú a pozrieť spätne, ako sme mysleli, čo sme si k sebe priťahovali nechtiac, aké postoje sme mali a sám si uvedomíš, že veľa vecí by si už urobil inak. My sme herci vo svojom divadle a je na nás ako budeme hrať a čo.

   Nech sa ti darí Majko…a vnútro ťa navedie..pretože podvedomie sa snaží s tebou komunikovať, len buď lepším pozorovateľom seba samého.

   Páči sa mi

 16. Ahoj, trocha oneskorene ale veľmi ďakujem za vyloženie sna bol som pozitivne prekvapeny tvojou odpoveďou , prajem ti nech ťa obklopuje a chrani len tá čistá a pozitívna energia , ešte raz veľké ĎAKUJEM za výklad , MAJO 🙂

  Liked by 1 person

 17. Had vas postipal do solar plexu, slnecny pletenec, symbol slnko, tretia cakra, oblast emocii, v kabale tifferet, strom zivota. Tie zivotne situacie vam zasahuju prave tu emocnu oblast, ktoru ste mozno zanedbavali, a mozno boli prilis racionalny a chladny, (mate svoj podnik a riadite ho rozumom a na ine nie je cas)?preto ten lad (chladny rozum) a nahla povoden, katastrofa, prival. Este ste emocne pod ochranou rodicou, a je cas postupit dalej, vlastny domov, chatka, ktory uz hladate. . Zamerajte sa na emocie, nepotlacajte ich a prezite ich. Lahko sa to povie, a navyse su tu strachy… V kazdom pripade zaujimave sny, ktore si treba zapisat. Nepoznam Vas, preto berte s rezervou to co som napisal.

  Páči sa mi

  1. Myslím, že sa mýliš, lebo Tiferethu nepripadá 3 čakra, ale 4.

   V Strome života kruh Tiphareth obsahuje krásu a harmóniu. Ide o oblasť energie Krista a univerzálnej lásky. Je tiež centrom Stromu života, a tým aj energiou pre všetky ostatné oblasti, tak ako srdcová čakra je centrom ľudského systému a zásobuje energiou všetky ostatné čakry.

   1) Keter , koruna, je korunná čakra.

   2) Chokmah a Binah , múdrosť a porozumenie, sú tretím okom.

   3) Chesed a Gevurah , Láska pravá ruka a ľavá ruka, sú chakra v krku.

   Ak chcete vidieť, ako to môže fungovať, jednoducho roztiahnite svoje ruky von horizontálne – hrdlo a ruky sú naozaj na jednej úrovni, čím je vyššia prejav vôle prostredníctvom rozprávania a uchopenia.
   4) Tifér , krása, srdce,uvedomenie seba samého je samozrejme srdcová čakra.
   5) Netzach a Hod , Večnosť a Majestátnosť, pravá a ľavá noha, sú vôľa, Hara, spojená so solárnym plexom.

   Prvé (tj tam, kde vás vaše nohy vezmú) sú najviac externalizované vyjadrenie vôle. (Fanúšikovia učenia don Juan rozpozná niečo familarské tu vo vzťahu medzi stredom tela a lomotion.)
   6) Yesod , nadácia, genitálie, je sakrálna čakra (teda sacrum), zdroj sexuálnej energie.
   7) Malkhut , kráľovstvo, Shekhinah , ženský, ktorý dokončí celý, je koreňová čakra.

   Páči sa mi

 18. Zdravím, už viackrát po sebe sa mi snívalo, že mladšia dcéra dostala torty, bez toho aby mala narodeniny, v poslednom sne bola moja mama v oblečená ako nevesta v bielych šatách so závojom, rýchlo vstala, aby pomohla niekomu v kuchyni. Ďakujem za pomoc.

  Páči sa mi

  1. Ak dostávame tortu, sme potešený, šťastný, lebo sme obdarovaný…ona sviatok nemá a dostáva ich..tu ti podvedomie ukazuje, že potrebuje viac lásky a citovej podpory, aj keď nemá sviatok..Torta je o splynutí na citovej rovine a zrejme jej chýba niečo, trápi ju niečo, čo ešte nevidíš. Nevesta je o splynutí na nejakej roviny,. vyvážení celku a posunutí na vyššiu rovinu, aby mohla energia vystúpiť a my sa tak prejavovali…matka je tvoj výchovný vzor, ktorý ťa vedie,či ukazuje ti, aby si vystúpila vyššie(kuchyňa je pudová rovina, naše závislosti) odpútala sa z tejto roviny a bola..žila vo vyššej rovine citovej. …možno ten, kto dostáva tie torty, je len personifikácia teba…teda tvoja dcéry ukazuje na tvoju citovú animu…že potrebuje viac potešiť, byť obdarovaná..tešiť sa aj z maličkostí…neviem, čím žiješ…ale možno ti to sadne. 😀

   Páči sa mi

 19. Zdravím, mám opakujúce sa takmer každú noc. Vyberiem sa niekde na cestu, vlakom, busom, vždy s niekym z rodiny, ale zakrátko zistím že idem nesprávnym smerom. ďakujem za odpoveď. 🙂

  Páči sa mi

  1. Dopravné prostriedky ukazujú, ako v živote ideme…rýchlo pomaly, nerozhodne, nesprávne. Sen ti len dáva najavo, že ideš naozaj nesprávnym smerom v živote…skús precítiť srdcom, či tvoje rozhodnutia sú správne a nejdeš hlavou proti múru a konáš len s rozumu…podvedomie ťa varuje, že tým smerom cesta nevedie..opakujúce sa sny by sme mali brať vážne.

   Páči sa mi

 20. Nesprávnym smerom v ktorej oblasti? vôbec netuším. Snívalo sa mi s mamou a mladšou dcérou ako nasadli do prázdnych nákladných vagónov, ja zo strachu, že ich stratím, som už len naskočila, ale plánovali sme ísť úplne inde, len oni zle nasadli. V Ďalšom sne som šla na návštevu k mame s obyčajným sáčikom, v ňom rôzne príbory a misy, taniere, ale už v buse som si spomenula, že vlastne je ona u mňa a keď príde z brigády, nebude mať kľúče a susedia ju asi neprichýlia, tak som hneď vystúpila, ale bus, ktorý šiel mojím smerom, krátko predtým odišiel,V Ďalšom sne zase čosi s inou dcérou sme sa kdesi náhlili a nestihli. Dnes v noci zase bol sen so sesternicou sme sa vybrali kdesi busom, ale keď sme vystúpili skôr, zistila som, že bus ide úplne inde, než sme chceli, no a nevedeli sme kde a ako naspäť. Všeobecne mám pocit, že doma mám všetko ok, ??? ďakujem za odpoveď.

  Páči sa mi

 21. Treba sen napísať jasnejšie…Matka je o tvojom výchovnom vzore..dcéra je citová časť teba..máš strach, že o ňu prídeš, že ťa nebude ako matku rešpektovať a pôjde iným smerom ako ty. Ten druhý sen ukazuje na tvoju starosť o matku, zrejme niečo nestíhaš, máš toho veľa, ukazuje sa zmätenosť, nejasnosť, čo a kam sa podeje, či to zvládne..Aj ten ďalší sen ukazuje, akoby si nevedela ako ďalej, alebo cesta ťa vedie iným smerom, ako ty chceš a nevieš sa zorientovať. Sesternica je len nejaká presonifikácia, alebo citová časť. Ak je u teba všetko ok….tak možno pomáhaš niekomu niečo riešiť, ale si zmätená z toho a strácaš sa už v diani. Podvedomie ťa na niečo chce tým upozorniť..že sa v niečom strácaš, nevieš sa zorientovať.

  Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: