Sen: Koniec sveta…

Koniec sveta či iné pohromy ako bojujete proti niečo, čo nemôžete zastaviť máte vo snoch aj mnohí z vás. V mojom sne prichádzal koniec sveta. Katastrofa nebola priamo určená nejakým zásahom, len som vnímala , že má prísť niečo, čo všetko ukončí.

Hľadala som spôsob ako sa tomu vyhnúť a kde sa ukryť, aby sa ma tento dej netýkal. Ďalej si pamätám, že som išla po moste, kde bolo porozbíjané sklo. Pozrela som hore, aby som videla odkiaľ popadalo, lebo nikde nebolo žiadne okno. Uvedomila som si, že sa medzi ním nachádzajú aj moje šperky s krištáľu a perlí, tak som to išla zbierať a pozametala zvyšok skla. Potom som išla po moste ďalej a viac si nepamätám. Pri rozpamätávaní sa na tento sen som si uvedomila, že aj keď sa mi sníval sen o tom, že som mala zomrieť  a uvedomovala som si ako nie som pripravená na odchod z fyzického sveta, tak v tomto sne som mala tiež ten pocit, že nie som pripravená.

Občas sa udejú veci, aby sme sa mohli posunúť ďalej a nelipli  na starých presvedčeniach. Tým, že sa naše názory menia, menia sa aj naše vnímania. Naše podvedomie nám robí službu, že nám týmto spôsobom pomáha odstraňovať nepotrebné názory a dáva najavo, že  staré skončilo a môžeme ísť zase o kúsok ďalej.

Keď človek opustí svoj starý svetový názor, nastane v jeho správaní podstatná zmena. Skončí viera v seba, skončí viera v pachtenie sa za majetkom a zrazu vzniká hlboká prázdnota, skôr vyplňované túžbou po zmyslových zážitkoch a honbou za prostriedky, ktorými bolo možné týchto zmyslových zážitkov dosahovať. V prázdne človek nenachádza oporu a je pre neho značne skľučujúca .

Nevedomie prichádza na pomoc, počuje hlas volajúceho a nachádza v podvedomí staré už nepotrebné obrazy kedysi dokonalého sveta, ktorý tak krásne vyhovoval človeku žijúcemu v medziach zmyslovo prežívaného sveta.

Nevedomie ako náš najlepší kamarát a radca urobí to, o čo ho vnútorne žiadame, zničí to, čo teraz vo svojej zmenenej podstate odmietame. Nestačí tieto staré “obrazy” odniesť na pôdu či do pivnice, lebo odtiaľ by sa mohli za čas vrátiť a zbytočne nás miasť. Tieto “obrazy” je nutné zničiť, a to s takou rýchlosťou a vehemenciou, s akou sme ich odmietali prijímať za svoje vlastné.

Najúčinnejším prostriedkom hromadného ničenia sú atómové či chemické zbrane a práve tento arzenál sa objavuje v našich snoch a víziách, aby zničil nechcené a vytvoril priestor pre ideálny svet, hoci nevieme, ako má vlastne vyzerať. Do “vákua” po vytesnení “starého sveta” musí prísť nový fenomén, rovnako ako do rozbitej žiarovky vnikne na miesto vákua vzduch.

Tak prichádzajú z okolitých i vzdialenejších sfér (vo frekvenčnom rozlíšení) obrazy netušených svetov a bytostí. Nevedomie nám pošle časť toho, čo sme doteraz potláčali v hĺbke svojho podvedomia pod príkrovom materiálneho pachtenie sa za zmyslovými pôžitkami.

Sféry iných svetov nie sú len okolo nás, ale sú aj v nás zákon Herma Trismegista: “Ako vo je vo vnútri, tak je aj  vonku!”, a preto ich môžeme vedome zachytávať a rozpoznávať vo svojich snoch a víziách, pretože sú súčasťou nás samých. Iba na našom intelektuálnom a bytostnom zameraní záleží, aké obrazy budeme zo svojho vnútra schopní čerpať. Ak budeme zameraní na fenomény smrti a duchov, je zákonité, že práve táto sféra bude naším vnútorným chcením priťahovaná.

Archetyp siaha hlboko do mytológie ľudských dejín, preto sa môžu vynoriť aj zvieracie duchovia a therianthropové ako duchovný sprievodcovi. Potom si spomenieme na šamanské  národy, o ktorých sme kedysi počul, že práve spojenie s týmito duchmi prírody zaisťovalo spokojné žitia na hmotnej pláni sveta pre celé spoločenstvo.

Archetyp témy zničenie sveta patrí do Kruhu Procesu obnovy a jeho neohrozeným sprievodcom je hrdina. Archetyp Témy zničenie sveta má ešte jednu výnimočnú funkciu, lebo mu je vlastné emočné vstup do vnútorných kruhov nevedomia!

Viac o Archetype zničenie sveta na stránke medo.cz

Reklamy

6 thoughts on “Sen: Koniec sveta…

 1. Ahoj Martinka, nesúvisí tento sen s tým oknom? Niečo podobné sa mi snívalo, myslím, že aj ten sen som publikovala a má to súvis s tým, čo sa ešte len malo stať a deje sa to.

  Ďakujem ti za Goodnight. 😉

  Like

 2. Mňa to tiež napadlo, lebo prasklo nám aj druhé a ešte to neprišli vymeniť, takže pokaždé ako idem dolu schodmi pozerám na okno, či sa nevysype mne na hlavu. 😆
  Ale ten koniec sveta, buď sa naozaj niečo vo mne ukončilo, alebo postupne to prichádza, lebo citim v sebe väčší pokoj a občas aj moje vnímania sú iné.

  Aj tebe dobrúúú. 😉

  PS… pôjdem si k tebe zalistovať a pozrieť na ten tvoj sen.

  Like

 3. Maťka,
  tvoj sen ma upútal, pretože mi pripomenul ten môj. Raz som koniec sveta vo svojom sne prežila, nastal. Prišla obrovská tma a mnoho ľudí tam čakalo. Boli sme akoby nikde, vyseli sme v ničom, bola všade tma, ale videli sme. Bol tam jeden človek, ktorý zapisoval na papier, kto môže do nového sveta prejsť a kto nie. Veľa ľudí nemohlo. Oni zmizli. Zostalo nás máličko. Zrazu na obzore začal svitať nový svet a rýchlo sa približoval. Obrovské svetlo, pohltilo nás. Zrazu som si uvedomila iba to, že sme už v ňom. Bolo tam nádherne. Mala som otvorené tretie oko a videla som si ho medzi obočím. Ľudia boli nesmierne šťastní a vedela som aj lietať. Príroda bola nádherná, na každom kroku boli kvety. Budem si musieť pozrieť ten archetyp zničenia sveta, len dnes akosi nestíham 🙂 Napadlo mi ale, či to naozaj ide tak hladko, ten prechod. Bolo to plynulé. Napriek tomu, že bola všade tma, nebála som sa. Cítila som pokoj, veľmi som očakávala to, čo sa malo stať. Vedela som, že sa tam dostanem. Stále sa na to živo pamätám, bolo to také skutočné. Len neviem, kam zmizli ľudia, ktorí tam nemohli. Išli tam naozaj takí, ktorí mali otvorené srdcia a boli nekonfliktní, doslova vo vnútri otvorení. Akoby cítili lásku, cítili sme v sebe Boha, preto sme sa nebáli. Vedela som, že to, čo sa deje je dobré.
  Takže ďakujem za tvoj sen, možno mi ten môj má niečo pripomenúť, keď sa mi takto pripomenul.

  Like

 4. Ninka tvoj sen je niečo ako predzvesť ako keď nazrieš do budúcnosti. Neviem kedy si ho mala. Len mi to prišlo ako to čo má byť. 3 dni bude tma a počas toho obdobia to veľa ľudí nezvládne. Depresia a úzkosť ich zachvátia a opustia tento svet. Ja som vzostup v jednom článku na stránke priatelia neba pochopila tak, že naše svetelné telá vzostúpia, teda opustíme fyzické bytie a vstúpime do nového vytvoreného sveta v tejto dimenzii. To by vysvetľoval aj tvoj sen. Prišla veľká žiara, ktorá pritiahla svetelné bytosti k sebe a vstúpili do novej dimenzie. Rozvinuté tretie oko , teleportácia, vznášnie sa to sú všetko schopnosti, ktoré ako svetelné bytosti máme.
  To sú aj moje myšlienky, alebo túžby, neviem či sú to pocity z nejakého života…. vedieť sa prenášať…teleportovať, komunikovať myšlienkami, a liečiť pomocou svetla. Cítim to v sebe.

  Like

  1. Ďakujem Martinka za odpoveď a súhlasím s tebou. Len vieš, niekedy je ťažké rozonať, kedy je sen predzvesťou a kedy sú prvky v ňom iba symbolické. Ale toto, tento sen bol u mňa jediný svojho druhu. Snívalo sa mi o konci už viac krát, ale iba mal nastať. V tomto sne ale nastal. A áno, bola tam tma, ako sa vraví, že bude tri dni. Ale už počas tej tmy sme boli inde. Bolo to nádherné. Bola to ako keby príprava, triedenie. Mám pocit, ako keby si mi videla do hlavy, že si vedela tak presne opísať to, čo v tom vidím. A k tým myšlienkam, túžbam a pocitom. Ja by som povedala (môžem iba sama za seba), že som všetko toto niekedy vedela. Cítim to, viem to. Raz som to vedela. Mnohí sme to vedeli. A zrejme aj ty. Pekný večer Martinka.

   Like

   1. Ninuš nejako to bude. Ja sa zatiaľ nevidím ani na jednej strane, len viem, že nie som pripravená. Ku mne príde niečo nové, nebude to priamo zo mňa, ale od niekoho iného, kto mi ukáže svoje nové dieťa a nechá mi ho chvíľu popestvať a postarať sa o neho s láskou. Toho novrodenca som mala dnes vo sne.

    Aj tebe krásne sny želám. 😉

    Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s