Vojna bohov…

Dlhé veky od dôb, kedy Bohovia vyhrali svoj mýtický zápas proti titánom, sa zjavuje nové zlo zmietajúce svetom. Šialený túžbou po moci, začal kráľ Hyperion (Mickey Rourke) vojnu proti ľudskosti. Hľadá bájny luk Epirus, zbraň nepredstaviteľnej moci, ktorú ukoval boh Áres. Aby luk našiel, zhromažďuje krvilačnú armádu vojakov znetvorených jeho vlastnou rukou a začína vojnové besnenie a kruté drancovanie starého Grécka. Len ten, kto vlastní tento luk, je schopný vyslobodiť Titánov ktorý sú hladní po pomste, od úsvitu vekov uväznených hlboko v kameni hory Tartaros.

V rukách kráľa Hyperion znamená luk skazu ľudstva a pokorenie moci bohov – tí totiž podľa prastarého zákona nesmú zasahovať do sporov smrteľníkov. Sú teda bezmocní, ale len do chvíle, kedy sa objavuje ich jediná nádej, dedinčan Theseus (Henry Cavill). Vizionársky režisér Tarzu Singh dokončuje práce na 3D dobrodružnom filme Immortals, ktorý bude mať svetovú aj českú premiéru na budúci rok na jeseň.

Za vznikom filmu stojí producenti Gianni Nunnari a Mark Canton, ktorí majú na svojom konte veľkofilm 300: Bitva u Thermopy. Spracovanie klasickej témy legiend starého Grécka pomocou moderných technológií do formátu 3D spolu s hereckými hviezdami, ako sú Mickey Rourke, John Hurt, Freida Pinto alebo Stephen Dorff, sľubuje jedinečný vizuálny zážitok. (oficiálny text distribútora)

Stihnuť si ho môžete na uložto, len je s titulkami. 😉

10 myšlienok na “Vojna bohov…

 1. znie to zaujímavo … 🙂

  mňa teraz zaujal film, čo šiel v sobotu na niektorom zo slovenských programov .. bol taký, hm, mystický či ako ho nazvať … volal sa tuším zlatý kompas , … keď som sa dívala na úryvky, chcela som ho síce popravde vidieť len preto, že v ňom hrala aj nicol kidman, ale aj keď neviem, čo si o tom celom mám myslieť, ale páčila sa mi jedna myšlienka z filmu …
  všetci ľudia, od detí až po dospelých tam mali svojich démonov, ktorí boli zhmotnení v nejakom zvierati … tie zvery boli viditeľní na prvý pohľad, .. a kam šiel človek, tam šiel aj ten démon, … všade, boli súčasťou celého života tých ľudí, sprevádzali ich,
  v samote sa rozprávali s tými démonmi, milovali ich, ochranovali, prosto starali sa o ne ako o najvzácnejšieho priateľa ktorého majú, ..
  všetci sa snažíme zbaviť sa svojich démonov ako niečoho za čo sa je hodno hanbiť a teda nejako zeliminovať .. ale? ono to tak nie je … treba sa len naučiť žiť so svojím démonom, dať mu slobodu a on sa stane najlepším priateľom, ..

  taký huhu film 🙂 , ale táto myšlienka sa mi páčila …

  inak, pekný podklad, .. a ten obraz v záhlaví ma riadne pobavil .. prečo? lebo ja som začala maľovať ( chcela som číňanku 😛 ) ale nejako mi nevyšiel krok 😉 a tak z toho čo vyšlo, vypadla nakoniec niečo také ako ľadová kráľovná, alebo pani zima … s bielými vlasmi, ale bielými … hehe, zvláštne ako sme len poprepájaní .. 🙂

  Páči sa mi

  1. Zlatý kompas som pozerala už minulí rok, tiež som ho chcela veľmi videť, lebo ukážky ma zaujali.

   Vždy som si mysela aký som dobrý človek a moji démoni mi povyťahovali všetko na povrch a ukázali všetko čo som v sebe skrývala. Vtedy som pochopila ako sa v sebe mýlim a aká som skazená…. Vidíš a koľko ludí si myslí, že sú perfektný, ale sme ľudia a robíme chyby a dôležité je si ich uvedomiť a snažiť sa ich neopakovať.

   Neviem stále mi tá stránka nesedí, tak hľadám mením, aby som sa tu cítila spokojne a ten obrázok ma zaujal. Nejako sme duševne prepojené na istý čas….

   Páči sa mi

 2. Všetky civilizácie a náboženstvá,okrem našej západnej vnímajú démonov.Slovo démon je z gréckeho démos.Každy sme sprevádzaný občas duchovnou bytosťou,každý ju sem tam pocíti,niekto si ju privolá a škodí mu,niekomu naopak pomáha a posilňuje……….To je to o čom som vravel častokrát,že je Temno a Svetlo a taký sú i démoni,sú to duchovné bytosti pričlenené k nejakému stavu(pólu).Pohodový dník.R

  Páči sa mi

 3. Ako keby si opísal mňa. Nie si telepat, lebo včera som počula hlas z vnútra, že tie bytosti sú moji duchovný sprievodcovia a sama som ich privolala. Každy z nich ma má vraj k niečomu naviesť. Len ten spôsob sa mi ani trocha nepáčil. A ich umlčovanie mi vyhovuje.

  Tento film som si ešte nepozerala, lebo pozerám Piliere zeme a je to nádherný historický film, síce dlhý, rozdelený na 4 časti, ale stojí za to.

  Páči sa mi

 4. Ja viem, Maťka, tiež by som ho radšej pozerala s dabingom, no všade je s titulkami. Ak ho budeš pozerať, tak časom sa na tie titulky nastavíš a ani ti to nedojde. Ja ešte dopozerám Piliere Zeme pslednú časť a idem stiahnuť tento film a pozerať. Tak pekný vkend želám.. 😉

  Páči sa mi

  1. jaj Martinka, zboznujem Piratov, mala som stiahnuty 4 diel s titulkami, ale nedokazala som ho dopozerat…a s cz dabingom som ho videla uz 2x … ale skusim si to pozriet aj s tymi titulkami, ved v najhorsom z toho nic nebude a ja si pockam na dabing 🙂

   pekny vikend aj Tebe (u nas priserne fuci vietor)

   Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: