Sen ako nasmerovanie…

Včera sa mi sníval sen, v ktorom som navštívila dom svojej starkej. Je už nejakých 20 rokov predaný a tým že starká bývala na usadlosti, tak som tam už dlho nebola. Len viem že nový majiteľ nejako dom neprerábal.

V mojom sne som prišla k bráne jeho domu a prvé čo ma upútalo bol nápis na betónovom základe plotu. Bolo tam vryté: anitraM…výklad snov…som kto som.

Zvyšná časť plotu bola drevená mahagónová. Otvoril mi  milý sympatický starý pán  a uvedomil kto som. „Aháá, to ste vy? Už na vás čakám!“ Hneď mi chcel ísť poukazovať ako dom prerobil, ale ja som zamierila do kuchyne. Na stole mal lístkové cesto. Zavrela som sa v kuchyni a on išiel uvítať svoju rodinu. Cez dvere som počula ich rozhovor ako sa vítajú a radostne bavia. Ja som v rukách prevracala cesto a rozmýšľala , čo z neho urobím a vytvarujem. Zobudil ma budík.

Na prvý pohľad obyčajný sen, len ma v ňom zarazili vryté nápisy v betóne, ktoré ma charakterizovali, teda moju stránku a tomu čomu sa venujem. Elizabethin mi sen vyložila a tak som sa v tom začala vŕtať, lebo len sami zistíte, čo vám vaše podvedomie tým chcelo povedať. Zrejme nejaký odkaz.

Výklad sna:

Betón tiež ako kameň, je pevný a môžeme do neho vtlačiť svoje predstavy. U mňa znamenal konkrétne zameranie sa na hlavnú podstatu, alebo smer cesty, keďže som prechádzala cez bránku.

Brána symbolizuje vstup do iných miest, sfér u mňa konkrétne do domu. Dom som ja, teda smer do môjho vnútra.

Starý pán je ako dedko, sleduje životnú púť snívajúceho a hlavne v kritických chvíľach vyslovuje obavy, či aktívne pomáha, má za sebou životnú múdrosť. Vystupuje v snoch ako náš radca, či pomocník.

Kuchyňa je časté miesto, kde sa zdržiavame a je to viac menej pudová rovina.

Cesto obsahuje všetky štyri prvky pri vzniku základnej ľudskej potraviny (chlieb): muka (zem), voda (voda), kvasnice ako prevzdušnenie (vzduch), oheň, ktorý chlieb učiní čiže ukazuje na proces seba zdokonaľovania .

Miesenie cesta je začiatok práce na vlastnom seba zdokonaľovaní, cesto nemá tvar a hrany, tak jeho spôsob využitia je neobmedzený.

Načúvanie hlasom vychádzajúcim z domu, ktoré boli radostné, milé….načúvanie vlastnému ja, ktoré mi naznačuje cestu.

Počúvaj svoj vnútorný hlas, sleduj svoje sny a nájdeš v nich múdrosť a upozornenie.

14 myšlienok na “Sen ako nasmerovanie…

 1. Ann (Anitram)? Pamätáš si niečo z dnešných snov? Chcem vedieť či si bola len projekcia alebo som prekonal ďalšiu bránu a mal s niekým spoločný sen. 🙄

  Páči sa mi

 2. Dušan dnes bol zvláštny sen, bola som v krajine zámkov, hradov, zrucanín, žiadne obyčajné domy, všetko vysoké monumentálne stavby, nádhera, len staroveké honosné chrámy tak vyzerajú. V pozadí boli obrovské hory a ja som mala namierené do jedného posvätného chrámu.Tá krajina dýchala historiou. Stretla som tam nejakého chlapa, bol mladší ako ja a viem, že som na ňom mala niečo skúšať, aby pocítil, nejako som ho zvádzala a pritom pršalo.Potom toho chlapa chytili a napojili na hadičky a odsávali z neho niečo. Neviem prečo mi tam vliezol. Mal tmavé vlasy a bol štíhli. Napíš mi do mailu tvoju projekciu.

  Páči sa mi

  1. Hihi môže byť. 😀 Je to dosť podozrivo podobné môjmu … ešte jedna otázka. Bola tma? Lebo dnes sa polovica sna odohrala v noci.

   Oki na mail. 🙂

   Páči sa mi

 3. Keď mi ten chlap vliezol do sna tak áno aj ku koncu. Ale ako som prechádzala tou krajinou bol deň a v dialke bola hmla, ale čarokrásne prostredie. Rozmýšľam , kde som vlastne bola. 😕

  Páči sa mi

   1. Nebol to jediný čo tak vyzeral, boli aj honosnejšie, len mali všetky také špicaté a vysoké strechy. Chcela som pokračovanie sna a vrátiť sa do tej krajiny, len sa mi to nepodarilo. 😕

    Páči sa mi

 4. Ambala viem na 100%, že som bola v eterickej ríši a mala som namierené o posvätného duchovného chrámu, len niečo odvádzalo moju pozornosť. To mesto je podobné Chrámu pravdy http://atlara.wordpress.com/2011/04/12/svetelna-stanoviste-velkeho-bileho-bratrstva-7-cast/
  Ale aj Chrámu vítězného dokonávání http://bylinkovestranky.sblog.cz/chramy/
  neviem. Už som v eterickej ríši bola počas meditácie, takže je to možné, lebo aj meditácie je zmenený stav vedomie, kedy cestujeme, tak ako v spánku.
  Strašne rada by som sa tam vrátila, len tejto noci sa mi to nepodarilo…. Tým, že ma niekto sem naviedol, lebo mal namierené do Himaláji, tak ja som sa dostala sem. Pozeral som si Atlantídu, teda obrázky čo sú na nete a tá je na vode, tu boli všase hory naokolo.

  Ale ďakujem za pomoc, už len snívať ešte raz na tm mieste. 😛

  Páči sa mi

 5. Dobrý deň, chcela by som sa opytat, ci mi viete poradit, co znamena tento sen.
  Ocitla som sa v nejakej budove. Bol tam muz, mlady muz, ktory pravdepodobne tu budovu vlastnil. Pacil sa mi. Sedeli sme s dalsimi ludmi okolo stola na drevenych laviciach a ukazal mi, ze si mam k nemu sadnut. a usmial sa Sadla som si, on si ma k sebe privinul a objal. Tak sme pri sebe sedeli. Bola som stastna. Sen pokracoval tym, ze musel niekam odist. Zrazu sa tam ocitla aj kolegyna a ta mi ukazala, ze mi v skrini nechal ruzove tricko. V tom sne to znamenalo znak lasky. Potom sme sa s tou kolegynou chystali na vianocne trhy, ale on nemohol ist.

  O par dni na to sa mi snival sen, ze som zomrela. Bol to zvlastny sen. Ludia sa so mnou lucili, babka za mnou plakala. Nebola som chora ani slaba, neslo asi ani az tak o fyzicku smrt. Plakala som, bolo mi smutno, ze musim odist, ale zaroven som vedela, ze je to nevyhnutne. Vzdy som mala naplanovane, co ma byt s mojimi pozostatkami, v tom sne mi bolo vsak jedno, ci budem spopolnena alebo pochovana do zeme. Vedela som, ze musim odist, aj ked mi bolo smutno za mojimi blizkymi.

  Páči sa mi

  1. Ten prvý sen ukazuje na nejaký vzťah s mužom, ktorý ťa bude viac menej ovplyvňovať(ukazuje ti, kde je tvoje miesto, aká má byť tvoja osobnosť a chce ťa vlastniť-majetnícky vzťah…možno sa mýlim, ale tak sa mi to javí.

   druhá časť sna je o uvedomení si, že istá vlastnosť ti už neslúži , si si toho vedomá, že by si sa tak nemala správať a vnímať sa inak. nevidela si seba a svoju fyzickú smrť..skorej ide o istú personifikáciu smrti. Už raz som podobný sen mala veľmi dávno, preto nemyslím že ide o prorocký sen s tvojou smrťou.

   Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: