Včera sa mi sníval sen, v ktorom som navštívila dom svojej starkej. Je už nejakých 20 rokov predaný a tým že starká bývala na usadlosti, tak som tam už dlho nebola. Len viem že nový majiteľ nejako dom neprerábal.

V mojom sne som prišla k bráne jeho domu a prvé čo ma upútalo bol nápis na betónovom základe plotu. Bolo tam vryté: anitraM…výklad snov…som kto som.

Zvyšná časť plotu bola drevená mahagónová. Otvoril mi  milý sympatický starý pán  a uvedomil kto som. „Aháá, to ste vy? Už na vás čakám!“ Hneď mi chcel ísť poukazovať ako dom prerobil, ale ja som zamierila do kuchyne. Na stole mal lístkové cesto. Zavrela som sa v kuchyni a on išiel uvítať svoju rodinu. Cez dvere som počula ich rozhovor ako sa vítajú a radostne bavia. Ja som v rukách prevracala cesto a rozmýšľala , čo z neho urobím a vytvarujem. Zobudil ma budík.

Na prvý pohľad obyčajný sen, len ma v ňom zarazili vryté nápisy v betóne, ktoré ma charakterizovali, teda moju stránku a tomu čomu sa venujem. Elizabethin mi sen vyložila a tak som sa v tom začala vŕtať, lebo len sami zistíte, čo vám vaše podvedomie tým chcelo povedať. Zrejme nejaký odkaz.

Výklad sna:

Betón tiež ako kameň, je pevný a môžeme do neho vtlačiť svoje predstavy. U mňa znamenal konkrétne zameranie sa na hlavnú podstatu, alebo smer cesty, keďže som prechádzala cez bránku.

Brána symbolizuje vstup do iných miest, sfér u mňa konkrétne do domu. Dom som ja, teda smer do môjho vnútra.

Starý pán je ako dedko, sleduje životnú púť snívajúceho a hlavne v kritických chvíľach vyslovuje obavy, či aktívne pomáha, má za sebou životnú múdrosť. Vystupuje v snoch ako náš radca, či pomocník.

Kuchyňa je časté miesto, kde sa zdržiavame a je to viac menej pudová rovina.

Cesto obsahuje všetky štyri prvky pri vzniku základnej ľudskej potraviny (chlieb): muka (zem), voda (voda), kvasnice ako prevzdušnenie (vzduch), oheň, ktorý chlieb učiní čiže ukazuje na proces seba zdokonaľovania .

Miesenie cesta je začiatok práce na vlastnom seba zdokonaľovaní, cesto nemá tvar a hrany, tak jeho spôsob využitia je neobmedzený.

Načúvanie hlasom vychádzajúcim z domu, ktoré boli radostné, milé….načúvanie vlastnému ja, ktoré mi naznačuje cestu.

Počúvaj svoj vnútorný hlas, sleduj svoje sny a nájdeš v nich múdrosť a upozornenie.

Reklamy