Počiatok – Inception…

Sny sú bránou k podvedomiu človeka, jeho bránou k najtajnejším myšlienkam a túžbam. Podstatná časť príbehu “Počiatok” sa odohráva v snoch, pretože Dom Cobb je odborník na prenikanie do ľudského podvedomia, z ktorého vyberá dôležité informácie. Čo však skúsiť to opačne a vložiť do hlavy nejakú myšlienku? To je najnovšia Cobbova misia, ktorá ho môže vrátiť späť k rodine. Deti totiž od smrti svojej manželky nevidel. Zomrela napriek tomu, že ju miloval a nevie na ňu zabudnúť. Až tak, že to ohrozuje jeho akcie v snoch.

V ľudskej mysli sa skrýva tajomstvo nepoznaného, vecí, ktoré ešte nevznikli, vecí, ktoré ešte nikto nevymyslel. A vo svete, kde je myšlienka tým najmocnejším hýbateľom je možné ju ukradnúť.

Dom Cobb (Leonardo DiCaprio) je vo svojom obore špička. Dokáže odcudziť akékoľvek tajomstvo, akúkoľvek informáciu z podvedomia počas spánku danej osoby, kedy je myseľ najviac oslabená. Takýto život z neho však urobil utečenca, štvancov vo svete, kde sa za tieto zločiny platí hlavou a kde firemná špionáž nabrala nové nevídané rozmery. Keď dostane ponuku, ktorá mu môže vrátiť späť život, po ktorom túžil, neodmietne. Úloha je však tento krát o niečo komplikovanejšia. Miesto krádeže má Cobbov tím do mysle nápad vložiť. Do hry však teraz vstupuje nebezpečný nepriateľ, ktorý predvída každý Cobbov krok a môže nepríjemne meniť pravidlá hry….

Mne tento film, pripomenul ako vystihuje môj životný údel zlodejov myšlienok, ktorý dôkladne prehrabali moju myseľ a povyťahovali zabudnuté veci z môjho života. Aj keď som ich  pozvala do svojej mysli sama, cestu späť už odmietli a uzavrela sa navždy. ” Game Over – zdroj odpojený! ” Lenže vo filme počas spánku je človek zraniteľný a ja počas spánku som chránená, lebo títo parazity o sebe v tomto čase už nevedia. Aspoň niečo pozitívne.

Každopádne film ma veľmi zaujal, takže idem si ho pozrieť .

Tu je ukážka….

Reklamy
Categories SNY

14 thoughts on “Počiatok – Inception…

   1. Záhorie síce neni ďaleko, ale Tvoju odpoveď som si nejako nevšimla 🙄 tak som si to cez víkend stiahla a včera pekne pozrela. No veľmi veľmi zaujímavé. Dám ešte raz, či objavím niečo nové 😆

    Like

 1. tento film som si chcela pozriet od sameho prveho zhliadnutia traileru 🙂 co bolo niekedy v polovici minuleho roka. nedostala som sa nan, z roznych dovodov. pocula som o nom vela, vela som o nom citala, citila som tahanie ist nan, ale napokon to proste nevyslo. mozno niekedy v buducnosti 🙂

  Like

  1. Ja ho už mám stiahnutý a dnes po obede dám kávičku a pozriem si ho a tak vychutnám dnešné voľno. Vidíš Dae dostal sa ti pod ruky znova, tak že mala by si si ho pozrieť. 😛

   Like

 2. Ja som to pozerala na druhý krát, lebo som bola veľmi unavená a zaspala som a druhý raz sa mi to páčilo, len škoda , že doma nemám veľké plátno, lebo tie efekty tak ukážu najlepšie. Mne sa páčilo ako sa dokázal vracať aj v spomienkach. Mal na to výťah a na každom poschodí nejaké prežité spomienky a na samom poslednom tu najhoršiu, kam radšej nechodil. Aj syn to pozerl 2x.
  Teraz som dostala lístok zadara na film Do pekla a späť, ten si určite stiahnem, lebo je to o ľudoch, čo prežili klinickú smrt, ocitli sa v pekle a vrátili sa späť, takže som na to zvedavá a dnes do kina ísť nemôžem 😕

  Like

  1. veľké plátno ? 😀 Ja som to pozeral na mobile 😀 a hneď 2 krát po sebe lebo som jednoducho nechápal 🙂 ale čím viac krát si ho pozriem tým je to jednoduchšie….

   našiel som prespievaný trailer 🙂

   Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s