Ako snívajú naše telá…

Psychológia snov

Našich 7 tiel : fyzické, éterické, astrálne, mentálne, duchovné, kozmické a nirvanické  má vlastný druh snov. Keďže ma snová symbolika zaujíma, tak ma zaujme každý článok, ktorý sa týka priamo snov.

Fyzické telo si tiež tvorí vlastné sny. Ak je vám zle od žalúdka, vznikne určitý typ sna. Ak ste chorí a máte horúčku, fyzické telo vyprodukuje určitý typ sna. Sen sa rodí z istej nevyrovnanosti. Fyzický sen môže byť vyvolaný zvonka. Ak vám niekto počas snívania omotá mokrú látku okolo nôh, začnete snívať, že sa brodíte riekou. Ak máte na hrudi položený vankúš, začne sa vám snívať, že na vás niekto sedí, alebo, že na vás spadol kameň.

Éterické telo tiež sníva. Freud si plietol éterické sny so snami vzniknutými v dôsledku potlačovaných túžob. Tieto sny však patria k prvému telu, fyzickému. Ak potlačujete telesné túžby – napríklad behom pôstu, je veľká pravdepodobnosť, že sa vám začne zdať o jedle.
Éterické telo môže v snoch cestovať. Má schopnosť opustiť fyzické telo. Pokiaľ si na taký zážitok spomínate, pamätáte si ho ako sen, ale nie je to sen v tom zmysle ako sny fyzického tela. Ak spíte, éterické telo z vás môže vystúpiť. Vaše fyzické telo bude v posteli, ale vaše éterické telo z vás môže vystúpiť a cestovať v priestore. Nie je priestor, ktorý by jeho cesty ohraničoval. Podobne, ako sa dajú zvonka ovplyvňovať fyzické sny, môžete stimulovať aj éterické. Jednu z metód predstavuje mantra. Určitá mantra alebo nada – teda slovo, ktoré sa opakuje a znie v éterickom centre – môže vyvolať éterické sny. Existuje mnoho metód, jednou z nich je zvuk. Niekto používa k vyvolaniu éterických snov parfumy. Určitý parfum môže vyvolať určitý sen. Aj farby môžu mať silný účinok.

V astrálnych snoch prechádzate do minulých životov. Je to tretia dimenzia vašich snov. Niekedy môže byť v obyčajnom sne zahrnutá aj časť éterického alebo astrálneho sna. V tom prípade je sen zmiešaný a zmätený, takže ho nevieme pochopiť. Keďže všetkých sedem tiel existuje súčasne, môže niekedy sen prejsť z jednej úrovne do druhej. Preto niekedy v obyčajných snoch zaznamenávate útržky éterických alebo astrálnych snov.

V prvom tele – fyzickom, nie je možné cestovať ani v čase ani v priestore. Ste obmedzený svojím fyzickým stavom, konkrétnym časom, ktorý je napríklad desať hodín v noci. Vášmu fyzickému telu sa môže zdať sen v tomto určitom čase a priestore, ale nikdy mimo neho.

V éterickom tele sa dá cestovať v priestore, nie však v čase. Môžete sa vydať kamkoľvek, ale stále bude desať hodín v noci.

V astrálnej ríši, teda v treťom tele môžete cestovať aj v čase aj v priestore. Astrálne telo smie prekročiť hranicu času, ale iba do minulosti, nie do budúcnosti. Astrálna myseľ môže putovať do nekonečnej minulosti. Astrálne sny majú veľký význam. Tomuto telu sa môže zdať len o minulosti, nikdy nie o budúcnosti.

Štvrté telo sa nazýva mentálne. Môžete sa s ním vydať na cesty do minulosti ale aj do budúcnosti. Dokonca aj obyčajný človek môže mať v naliehavej situácii vďaka tomuto telu záblesk vidiny z budúcnosti. Ak vám niekto drahý či blízky umiera, môže sa k vám v obyčajnom sne dostaviť posolstvo. Pokiaľ sú vám neznáme ostatné dimenzie snov, prenikne posolstvo do vášho obyčajného sna. Lenže každá bariéra niečo eliminuje a mení.

Každé telo má svoju vlastnú symboliku, preto kedykoľvek sen prechádza z jedného tela do druhého, preloží sa do symboliky onoho tela. A tak je všetko popletené.

Pre štvrté telo sú minulosť a budúcnosť prítomné. Minulosť, budúcnosť a prítomnosť sa stávajú jedným. Môžete uvidieť minulosť, ale musíte tým smerom zamerať vašu myseľ. Potom budú budúcnosť a prítomnosť zrušené. Pokiaľ sa sústredíte do budúcnosti, budú zrušené ostatné dve – minulosť a prítomnosť. Budete schopní vidieť minulosť, prítomnosť a budúcnosť, ale nie ako jeden celok. Uvidíte len vaše individuálne sny, ktoré patria vašej individualite.

Piate, duchovné telo prekračuje svet individuality a času. Zavedie vás do večnosti.

Dokončenie nájdete aj u Minneho na stránke 😀

Vybraté z knihy  Osho-Psychologie ezoteriky

Zdroj: Aj keď som to našla na inej stránke, ale  pôvodný zdroj je tu…

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: