imagesIntuícia , inštinkt, predtucha, či vízia do budúcna.

Veľa ľuďom sa stalo, že mali zvláštne nepríjemné pocity – predtuchy, že sa stane (spravidla) nepríjemná až tragická udalosť. Ľudia majú skúsenosti s veštením osudu z rúk alebo veštbami rôznymi spôsobmi, na adresu seba alebo blízkych. Ale o tom písať nechcem. Občas človek v sebe objaví niečo, nad čím sa začne zamýšľať a zisťovať, prečo sa mu dejú určité veci. Dostáva intuitívne znamenia, na ktoré sa vždy môže spoľahnúť, v snoch máva varovné signály, alebo upozornenie na určitú udalosť, alebo v stave uvoľnenia  vníma určité obrazy, predzvesti, alebo vízie.

Intuíciu máme každý rozvinutú, len málokto sa ňou riadi a počúvne svoj vnútorný hlas, ktorý mu občas našepkáva inak.

Sny sú spracovaním udalostí v našom podvedomí. Občas sa nám posplietajú rôzne deje, alebo sa nám sníva o niekom, koho sme už dlho nevideli. Predzvesťou bývajú sny, kedy sa s nami príde niekto rozlúčiť a zomrie, alebo zomrel.

Jeden môj predzvestný sen, ktorý sa nasledujúce ráno splnil do bodky. Kamarátka mala autonehodu. Ležala dva týždne v kritickom stave v nemocnici v umelom spánku. Zo soboty na nedeľu sa mi snívalo, že mi zvonil mobil. Pozrela som na display a uvidela meno spolužiačky. Tá mi oznámila, že kamarátka hodinu po polnoci zomrela. Ráno som nad tým rozmýšľala a pomyslela si, že snáď bude žiť, že to bolo znamenie, aby som sa tým netrápila. Išla som variť a v tom mi zazvonil mobil. Na display bolo meno spolužiačky. Zamrazilo ma. Pozdravila som ju a hneď som na ňu vyhŕkla, čo sa mi snívalo a že dúfam, že mi nepovie presne to isté. „ Sklamem ťa je to pravda, Naďka zomrela! Kto ma upozornil na tú udalosť?”

Keď som bola stredoškoláčka mala som obdobie, kedy sa mi snívali často takéto sny, ktoré ma upozorňovali na niekoho, že nie je v poriadku.(napr.Snívalo sa mi o starej mame, aby sme si ju zobrali domov a žila u nás, aj keď ešte mala aj starého otca. Na druhý deň, keď som prišla z internátu, tak mi teta oznámila, že stará mama zomrela. Zomrela na otravu krvi, lebo lekárka ju zle vyšetrila.Takýchto snov bolo viac aj s inými ľudmi ...) Bála som sa chodiť spávať, aby sa mi nič také už nesnívalo. Modlila som sa nech to už skončí a môžem kľudne spávať a potom to prestalo.

Vízie sú obrazy do budúcnosti, ktoré sa nám premietajú v mysli. Niekomu sa zjavia ako záblesky a niekto ich má počas meditácie, alebo tesne pred zaspávaním. Je možné, aby si naše podvedomie vytvorilo takéto niečo? Kto nám vysiela tieto podvedomé signály, upozornenia?

Je to naša duša, ktorá sa životmi na Zemi postupne zdokonaľovala, učila a duchovne vyvíjala. Sama bola stvorená s určitými  schopnosťami, na ktoré postupne dochádza v ľudskom tele. Tu sa môže pokúsiť  tieto schopnosti overovať a postupne rozvíjať. Tak ako anjeli dokážu vidieť budúcnosť nejaký čas dopredu, tak môže aj naša duša.  Záleží na akom stupni vývoja sa nachádza a či upozorní svoje telo na schopnosti, ktoré ovláda. Tento človek sa nemusí zaujímať o svoj duchovný rozvoj a môže mať aj nejaké schopnosti, len nemá dôvod sa tomu venovať. Občas len nejaká životná situácia ho navedie na správnu cestu a potom v sebe objaví, čo dokáže.

Duša nás takto upozorňuje v snoch, v predtuchách, či niekoho aj vo víziách, ktoré mu ukazuje. Má svoju vlastnú myslel. Takýmto spôsobom sa môžeme dozvedieť o svojich minulých životov, ktoré má v sebe uložené. Ak sú tie vízie pozitívne, tak človek si uľahčí svoj život, lenže väčšinou vízie do budúcna sú predzvesti niečoho zlého, negatívneho. Je ťažké naučiť sa špecifikovať svoje vízie, čo znamenajú, pokiaľ sa človek nespojí zo svojou dušou, teda svojím Vyšším Ja a nenaučí sa s ním spolupracovať.

Ten, kto sa vydá po ceste spoznávania budúcnosti pomocou vízii, či obrazov ma neľahký život. Čakať, či sa toto proroctvo naplní a hlavne,  keď sa týka niekoho blízkeho je veľmi ťažké. Najlepšie je si vytvoriť denník zápiskov ako pri snoch a snažiť sa  ich zapisovať a pochopiť, až po kým človek sám nezistí, čo pre neho znamenajú.

Reklamy